Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Дизелови двигатели

Чип на DTI - какъв е ефекта?

ivooo снимка ivooo 18 март 2016 - 10:12

 Кръстев, на 18 март 2016 - 09:16, каза:

Здравейте :) Аз малко не съм за тук с моя Y22DTR , но въпроса ми е същия като вашият - Обмислил съм тези дни да мина през Горна Оряховица до Никито да ги чипосаме тези 125 коня и дококлкото събрах информация резултата ще е около 20,25 к.с. и около 70-80 нютон метра .
Да попитам ако някой го е правил какво ще каже , проблеми прави ли след това , как е с вървежа и т.н. :)


така като гледам ти ще си от малкото с тази информация ... :)
сподели я после след като мине всичко успешно !
Отговори

fungus снимка fungus 21 юни 2016 - 16:21

Някой колега има ли опит с ремап/чиптунинг на a17dtr, понеже ще махам dpf и ми предлагат за известна сума отгоре да си направя и ремапа до около 150 к.с.
Отговори

ерменчев снимка ерменчев 24 октомври 2016 - 16:50

Моята баба вектра я карам вече 3 или 4 години след S- тунинг в Стефанов и над 100хиляди км.
Държи се перфектно и нямам никакви оплаквания.
Разход много добър,мотора се държи много еластично,а това с препушването е едно и също както и преди софтуерната намеса.
Чипвай смело.
Отговори

Ganchew снимка Ganchew 19 ноември 2016 - 19:10

Някаква информация как стоят нещата при Corsa C Y17DT ? Гледах че са питали преди мен за него 2-3 пъти но май не бяха отразени та да пробвам и аз :D
Отговори

dimitarmark снимка dimitarmark 28 ноември 2016 - 09:24

Значи не си чел внимателно, аз съм писал за този мотор, но във астра г. Специално този мотор може да постигне много със чип и малко хардуерни промени. Имам тема при колите на потребителите, казва се Астра ЪПГРЕЙД. Ако нещо не ти е ясно пиши на лични.
Отговори

metchet0 снимка metchet0 28 декември 2016 - 20:59

Здравейте, колеги. Обръщам се специално към колегите с чиповани Vectra B 2.0 DTI. Искам да ви покажа един клип на такава чипована Vectra как ускорява на 4-та предавка от 80 до 150 и да споделите мнение дали е достижим този вървеж само с чип тунинг, с който става около 130 коня или има и други ъпгрейди. Ето го видеоклипа: https://www.vbox7.com/play:8d64ea1feb
Отговори

metchet0 снимка metchet0 31 декември 2016 - 04:25

Някой...????
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 31 декември 2016 - 11:05

Знам ли. Не изглежда нищо особено това на клипчето. Сигурно го прави. Да ти кажа и с клиото ще го направя това при подходящо нанадолнище :pardon:
Отговори

metchet0 снимка metchet0 31 декември 2016 - 14:22

Е, да.. жалко, че не снима и пътя и верно може да е нанадолнище, но все пак колегите с чип на X20 им е ясно дали е възможно това на равен терен. :)
Отговори

Скорпио снимка Скорпио 10 март 2017 - 10:59

Девет годишна тема ама ме заинтригува.Бе кой е този бог Влади бе,дайте координати,телефон адрес....Мисля и аз да дигна малко кончетата и магаретата.
Отговори

DALGONSKi снимка DALGONSKi 10 март 2017 - 17:26

 Скорпио, на 10 март 2017 - 10:59, каза:

Девет годишна тема ама ме заинтригува.Бе кой е този бог Влади бе,дайте координати,телефон адрес....Мисля и аз да дигна малко кончетата и магаретата.


-Не знам точно чие изказване те е заинтригувало толкова много (не съм си правил труда да прелиствам темата назад), но.. ако е Влади - http://www.vrperformance.net/ този ще да е бил.. Но принципно има и много други, които биха ти свършили същата работа.. Макар вече нямам засилката, която имах преди 8-години, въпреки това имам известен интерес все-още. Ако искаш направо кажи от коя част на родината си и какво целиш, можем да ти бъдем по-полезни..
Отговори

Скорпио снимка Скорпио 13 март 2017 - 14:05

Целта е да се увеличи мощността на вдг.,стига да не се прецака нещо друго.
Отговори

tanakavnr снимка tanakavnr 17 март 2017 - 11:33

 dimitarmark, на 21 юли 2015 - 07:54, каза:

Power box -не! Търси си сервиз и си я направи като хората.Дам....при ифидик не става-определено/във Варна/некъкъв ужас за каране.1-ва и 2-ра -на светофар...чупиш седалка от яко придърване..турбото надува по-малко.стигаш 2000 оборота и .....от 0.6 турбото пада....заспиваш/а си представи че изпреварваш/ :helpsmilie: :helpsmilie: /и...абе аз нали казах че Y1.7dt не става за чип
.Върнахме оригиналния софт и до тук.Иначе на диното изкара 95hp 220nm/2100pm.... :idiot: Ма като седне на асфалт-там друго,,зор да караш 1-2 щи паднат бъбреците..Та Брезел :dummy:
Отговори

metchet0 снимка metchet0 02 октомври 2017 - 23:32

Да коментирам и аз с чипосана вече X20DTH! :D Чиповах я в Adler Auto за 300 лв с включен диностенд. Правих я в най-близкия за мен техен сервиз, който е в Пазарджик. Фирмата е някаква друга, но софта и диното е техен, така че същата работа. Обаче не съм доволен от резултата на диното преди чипа :( изкара само 94 коня и 203 Nm :( което мисля, че е доста зле. Колата ми уж е гледана и поддържана добре, с редовна смяна на масло и филтри, даже с премахнат егр, вихрови клапи и катализатор. Иначе с чипа изкара 120 коня и 266 Nm, демек +26 коня и +63 Nm, което е добре, а на пътя има доста приятна разлика. :) Ама къде ми са тия 7 коня?? Тия дни ще меря компресия, но не вярвам двигателя да ми заминава, защото не гори масло, не ми пуши и зимата си пали добре. А и като разход извънградско ми даде два пъти 4.6 със 17ки и 225/45 гуми, като в тоя разход си има и градско и доста изпреварвания. Та на какво да се дължи тази голяма загуба на мощност?
Отговори

CuMo снимка CuMo 03 октомври 2017 - 05:20

Колко коня ти е заводско по документи? Тия 94 коня на мотор ли излязоха, на колела ли?
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 03 октомври 2017 - 07:02

 CuMo, на 03 октомври 2017 - 05:20, каза:

Колко коня ти е заводско по документи? Тия 94 коня на мотор ли излязоха, на колела ли?


101 Коня е. На дино даже ги изкарват повече - 104 до 107, но не знам колко еднакво мерят навсякъде.
Отговори

CuMo снимка CuMo 03 октомври 2017 - 07:06

Аз знам много добре колко е, питах конкретно неговата. Щото след като заводски е 101 коня, а на колела изкара 94, кви загуби 7 коня, кви пет лева, механичните загуби на предно са около 18%, което означава, че за да изкара 94 коня на колела, би трябвало да е доста над това на колянов вал.
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 03 октомври 2017 - 07:52

Точно това е интересното. Чакаме да разберем.
Отговори

hudson снимка hudson 03 октомври 2017 - 21:15

 DALGONSKi, на 10 март 2017 - 17:26, каза:

-Не знам точно чие изказване те е заинтригувало толкова много (не съм си правил труда да прелиствам темата назад), но.. ако е Влади - http://www.vrperformance.net/ този ще да е бил..

На сайта му, каталога на опел започва от зафира Б, астрата от Н-ка нагоре... май не е нашият човек
Отговори

metchet0 снимка metchet0 03 октомври 2017 - 23:16

Разбира се, че на мотора !! Те на колела не мерят по принцип, защото няма как да разбереш в какво състояние ти е колата, щото на колелата всичко е много относително. 101 коня е колата и изкара 94 на мотора преди чипа. И с тези 17ки на колелата ще ми изкара 70 коня макс :D Та затова питам аз къде са тия 7 коня... Утре може би ще замервам компресията да видим там как са нещата. Ако е добре ще свалям турбината да я чистя, може тя да се е позадръстила и да не работи както трябва или не знам. Друго не ми идва на акъла от къде да са тия не малки загуби. Между другото колко атмосфери трябва да ми даде? И ще меря на свещите и майстора ме предупреди, че има голяма вероятност някоя да превърти и ставало много лошо. Та може ли да се подсигуря по някакъв начин за да няма изненади или всичко е на късмет?
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg