Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Zafira A

Размер на предни чистачки на Зафира А

frsk снимка frsk 22 януари 2011 - 18:45

Здравейте,
може ли някой със Зафира А, да измери дължината на двете предни чистачки и да ми каже сантиметрите, съответно на горната и на долната.
Че правих 2 опита с различни размери и все долната удря горната при разминаването им. Та се наложи едната да е видимо по-къса от другата.
Така ли е нормално?
Поздрави
Отговори

Марто снимка Марто 22 януари 2011 - 23:17

По каталога на Бош ги дават и двете по 600мм за аеротуин , а им имам вяра защото за астра г са абсолютно точни - 510 + 480

Сега видях и че има вариант 600 + 550 за модел V3. Явно това ще да е.
Отговори

frsk снимка frsk 23 януари 2011 - 11:17

Порових се из разни английски форуми. За Зафира А повечето сочат 2 еднакви дължини на предните чистачки - 24 инча, тоест към 60 см.
За Зафира Б - шофьорската е 28, а другата е 22 инча.
Отговори

todor145 снимка todor145 23 януари 2011 - 15:28

Колега не знам когато се купава чистачка и пише 60см,защо чистачката е 60.5см,може би 60см е перото,а не самата чистачка, при мен проблема е същия и го реших като си купих чистачка с дължина по опакавка 59 см,а реални 59,8см и така не се застигат и двете са еднакви
Отговори

hudson снимка hudson 23 януари 2011 - 15:29

И двете са по 60см, но за мен са малки - много ме дразни непочистеното в средата на прозореца. Но имайки предвид движението им (една срещу друга), може да се сложи по-дълга само на шофьорската. По мои сметки, 70см без проблем.
Отговори

ivanm69 снимка ivanm69 23 януари 2011 - 16:09

Моите са 60,5см и 55,5см но наистина ще е добре да са още малко по дълги поне с по 5-10см.
Отговори

frsk снимка frsk 24 януари 2011 - 08:37

Гледам, че сте зафираджии. За да не отварям нова тема, да ви питам в тази - един гаден бъг - фаровете са свързани в долната си част за бронята. И леко да подпреш нещо отпред, пластмасовите крачета в горната част се чупят.
Моите са ми ги правили с поялник и метална решетка за здравина, но не издържат много. Имате ли го този проблем и как го решавате?
Отговори

GM любител снимка GM любител 26 януари 2011 - 10:27

 frsk, на 24 Jan 2011, 8:37, каза:

Гледам, че сте зафираджии. За да не отварям нова тема, да ви питам в тази - един гаден бъг - фаровете са свързани в долната си част за бронята. И леко да подпреш нещо отпред, пластмасовите крачета в горната част се чупят.
Моите са ми ги правили с поялник и метална решетка за здравина, но не издържат много. Имате ли го този проблем и как го решавате?

Продават се ремонтни к-ти за фарове /включват крачета и винчета/ цената е 37лв за двата фара.
Мнението беше редактирано от GM любител: 26 януари 2011 - 10:28
Отговори

krim4o снимка krim4o 26 януари 2011 - 15:04

 frsk, на 22 Jan 2011, 18:45, каза:

Здравейте,
може ли някой със Зафира А, да измери дължината на двете предни чистачки и да ми каже сантиметрите, съответно на горната и на долната.
Че правих 2 опита с различни размери и все долната удря горната при разминаването им. Та се наложи едната да е видимо по-къса от другата.
Така ли е нормално?
Поздрави


Колега от скоро съм собственик на Зафира А и трябваше да си купя чистачки, затова се порових малко и се указа, че са 55/60. Закупих си ги и ги монтирах всичко е о"кей няма закачане няма удряне.
Отговори

kibo_tom3111 снимка kibo_tom3111 04 февруари 2011 - 09:07

Щом се засичат вероятно не е от дължината на чистачките, колкото до изместване на рамената от шлиците. Когато се ползват различни размери на чистачките ще трябва да се съобразяваш и с това условие. Когато рамената застанат в долно положение т.е. до капака на двигателя, то чистачките трябва да са винаги успоредни една спрямо друга. Всяко отклонение от това положение създава вероятността за засечка между тях. Решението е да ги регулираш чрез изместване на рамената от шлиците-развиваш гайката на рамото и внимателно го изваждаш нагоре с лек чалъм-подпираш отдолу с отверката. Превърташ 2-3 зъбчета от шлиците в желаната посока и натискаш отново рамото и го завиваш с гайката. Пробваш и ако има засечка пак - регулираш и т.н. :helpsmilie:
Мнението беше редактирано от kibo_tom3111: 04 февруари 2011 - 09:08
Отговори

pvk1967 снимка pvk1967 01 февруари 2020 - 21:35

И двете са по 60 см! Преди седмица си взех Шампион и на опаковката нямаше маркировка за лява или дясна - пишеше само Зафира А!
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg