Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

Обороти на празен ход

Pinto снимка Pinto 09 декември 2007 - 12:18

Колеги имам въпрос, видях, че е обсъждан доста пъти, но като пусна търсачката се скапва IE7.
Колата е Астра 1992 год. с двигател C14NZ. Пали и върви нормално, но като я оставя на празен ход, както си работи гладко, за част от секундата се усеща прекъсване и пак работи гладко. Не усещам никаква зависимост, просто си прекъсва без да гасне. Сменял съм всички филтри и свещите. Кабелите мисля, че са добре. Утре мисля да я закарам на един майстор, да почисти стъпковото моторче с ултразвук. Ако смятате, че има и други причини за това прекъсване, моля споделете.
Отговори

Бижо Бижев снимка Бижо Бижев 09 декември 2007 - 12:26

Ако колата увисва за малко или има замисляне за част от секундата, проверете дюзата дали не се нуждае от почистване
Отговори

Pinto снимка Pinto 09 декември 2007 - 16:47

 Бижо Бижев, на Dec 9 2007, 11:26 AM, каза:

Ако колата увисва за малко или има замисляне за част от секундата, проверете дюзата дали не се нуждае от почистване

Слагах някаква добавка за почистване на дюзи ама никакъв ефект. Точно така, замисля се за част от секундата и стрелката на оборотомета леко пада надолу. После веднага се оправяи все така.
Отговори

Pinto снимка Pinto 10 декември 2007 - 11:12

Само да уточня нещо преди да тръгна по майстори. Лампичката никога не ми е светвала. Може ли да се разбере с точност дали е стъпково моторче, дюзи или нещо друго.
Отговори

vektra1 снимка vektra1 10 декември 2007 - 18:49

колега няма проблем с колата ако спада на оборотите е минимален се осеща съвсем леко това е колебание което го правият и чисто нови коли провери дали като я запалиш сутрин студена го прави това заштото тогава е на смукач и не би трябвало да прекъсва но ако имаш желание ходи и на диягностика :o
Отговори

doolettle снимка doolettle 10 декември 2007 - 19:13

 Pinto, на Dec 9 2007, 01:18 PM, каза:

Колеги имам въпрос, видях, че е обсъждан доста пъти, но като пусна търсачката се скапва IE7.
Колата е Астра 1992 год. с двигател C14NZ. Пали и върви нормално, но като я оставя на празен ход, както си работи гладко, за част от секундата се усеща прекъсване и пак работи гладко. Не усещам никаква зависимост, просто си прекъсва без да гасне. Сменял съм всички филтри и свещите. Кабелите мисля, че са добре. Утре мисля да я закарам на един майстор, да почисти стъпковото моторче с ултразвук. Ако смятате, че има и други причини за това прекъсване, моля споделете.

колега, познат проблем но при мен го има и на газ. Работи гладко но през 5-10 сек сякаш единия цилиндър прекъсва за един такт и пак паботи перфектно за 5 10 сек. и колкото е по студена толкова по- често
та щом го има и на газ изключвам хранителната с-ма, обаче по запалването съм сменил бобина и вс след нея, следователно остава еку-то или индукционен датчик (за някои комутатор и датчик на хол) но от опел сервиз казват че работи безупречно
мойто обяснение за проблема е , че или екуто подава по-голям аванс отвреме навреме или пак отвреме навреме някой клапан(повдигач) ми вади пишка и ми трови животеца.
пиши ако има развитие
Отговори

Aleksandar29 снимка Aleksandar29 11 декември 2007 - 09:27

понякога прекъсването се получава и от прескачане на иската от замърсена маса проверете си масата към купето.
Отговори

Pinto снимка Pinto 11 декември 2007 - 09:48

Забравих да напиша, че съм на бензин. Забелязах, че когато е студена колата не се чувства това прекъсване, а когато позагрее и оборотите паднат до около 900 об./мин. Тук в един сервиз правят почистване на стъпковото моторче със ултра звук на някакви символични цени. Убеден съм, че до сега това моторче не е почиствано никога и мисля да го почистя. Сигурно това почистване, ако не помогне, няма и да навреди нещо на колата.
Отговори

Aleksandar29 снимка Aleksandar29 11 декември 2007 - 09:51

колега като гледам си от казанлък даи ще ти покажа как се почиства моторчето да не даваш пари за глупости
Отговори

Pinto снимка Pinto 11 декември 2007 - 09:57

 Aleksandar29, на Dec 11 2007, 09:51 AM, каза:

колега като гледам си от казанлък даи ще ти покажа как се почиства моторчето да не даваш пари за глупости

Благодаря колега. Казаха ми, че почистването е 10 лв., а аз нямам гараж и бачкам от 8.30 до 16.30 и е все тъмно.
Явно това е зимен опелски проблем. Глед под моята тема има още 4 все за тия обороти.
Отговори

Aleksandar29 снимка Aleksandar29 11 декември 2007 - 10:05

колега да не би да бачкаш в капрони защото и аз съм със същото работно време
Отговори

Pinto снимка Pinto 12 декември 2007 - 11:11

Една от възможните причини според майсторите е температурния датчик, който сигурно е вече на 15 години. Мисля да го сменя, но не знам с какъв. Моля кажете каква марка да търся, че да не налетя на някакво менте и да стане по-лошо. Ако кажете и ориентировъчна цена почти ще ми решите проблема.
Отговори

Pinto снимка Pinto 15 декември 2007 - 11:06

Вчера ми почистиха моторчето за празен ход с ултразвук и ми смениха свещите. Проблема за сега изчезна. Тъй като досега бях със свещи "Дензо" и за една година работа на едната свещ централния електрод беше дефектирал, смених марката. Сложиха ми някакви "Шампион". До сега търсих каталог на "Шампион" да видя за моя двигател какви свещи трябва да бъдат, но не мога да намеря. По-нагоре има някакъв он-лайн каталог, но няма за Астра. Молбата ми е, ако някой може да ме насочи към такъв каталог ще съм благодарен. Да видя в сервиза дали сами сложили каквото трябва или каквото има.
Отговори

Pinto снимка Pinto 16 декември 2007 - 11:17

Извинявайте, че пак пиша, ама наистина ли няма каталог на свеши "Шампион" или аз не мога да го намеря. Ако все пак има драснете един ред, много ми трябва.
Или пък, ако някой знае какви са свещите за С14NZ, да напише.

Намерих. Ако някой се интересува свещи "Шампион" за двигател C14NZ са: RN9YC
Отговори

boykos снимка boykos 31 декември 2007 - 09:03

Поздрави на всички колеги от форума!Четох,четох писания за обороти ,стъпкови моторчета ,потенциометри,кабели.......и т.н. ,проблема при мен е срещан тук не рядко!А какъв е той????????? Астрата ми е с двигател С18НЗ икато го пална на студено оборотите му надхвърлят 1600-1800 ,като позагрее падат до към 900-1000 и по малко играят в диапазон 700-1100.Със всеки следващ ден при палене се вдигаха с по 300-400 оборота на ден.Отидох на сервиз сменихме потенциометър ,мембрана на клапан щото взимало въздух и всичко се оправи но само за около 10 дни и после отново ,пак в сервиза отнякъде взимало въздух и пак го оправиха и пак за 10 дни!!!Отново в сервиза но казват не знам какво да направим.............отправих им благопожелания и на друг сервиз!Елементарно сменихме стъпковото моторче и колата се оправи........и пак за 10 дни...........но сега по празниците не работят и оборотите ми при палене с всеки ден се вдигат -онзи ден бяха около 1500, вчера 1700-1800 ,а днес вече минаваме 2000 оборота при студен двигател!!!!!! Да спомена само ,че дори като е загрял двигателя и го запаля вдига отново над 1500-1700 оборота и след известно време падат до около 100-1100 ? Да питам само има ли някой идея какво друго трябва да се пипне по колата за да може да се пооправи но не само за 10 дни????? ИЗВИНЯВАМ СЕ ТОВА ГО ПИСАХ ВЧЕРА В ЕДНА ПОДОБНА ТЕМА НО МИСЛЯ ЧЕ ТУК Е ПО УДАЧНО МЯСТО ЗА ПОСТАВЯНЕ НА МОЯ ПРОБЛЕМ :beer:
Отговори

v_so снимка v_so 15 февруари 2008 - 22:42

 boykos, на Dec 31 2007, 09:03 AM, каза:

Поздрави на всички колеги от форума!Четох,четох писания за обороти ,стъпкови моторчета ,потенциометри,кабели.......и т.н. ,проблема при мен е срещан тук не рядко!А какъв е той????????? Астрата ми е с двигател С18НЗ икато го пална на студено оборотите му надхвърлят 1600-1800 ,като позагрее падат до към 900-1000 и по малко играят в диапазон 700-1100.Със всеки следващ ден при палене се вдигаха с по 300-400 оборота на ден.Отидох на сервиз сменихме потенциометър ,мембрана на клапан щото взимало въздух и всичко се оправи но само за около 10 дни и после отново ,пак в сервиза отнякъде взимало въздух и пак го оправиха и пак за 10 дни!!!Отново в сервиза но казват не знам какво да направим.............отправих им благопожелания и на друг сервиз!Елементарно сменихме стъпковото моторче и колата се оправи........и пак за 10 дни...........но сега по празниците не работят и оборотите ми при палене с всеки ден се вдигат -онзи ден бяха около 1500, вчера 1700-1800 ,а днес вече минаваме 2000 оборота при студен двигател!!!!!! Да спомена само ,че дори като е загрял двигателя и го запаля вдига отново над 1500-1700 оборота и след известно време падат до около 100-1100 ? Да питам само има ли някой идея какво друго трябва да се пипне по колата за да може да се пооправи но не само за 10 дни????? ИЗВИНЯВАМ СЕ ТОВА ГО ПИСАХ ВЧЕРА В ЕДНА ПОДОБНА ТЕМА НО МИСЛЯ ЧЕ ТУК Е ПО УДАЧНО МЯСТО ЗА ПОСТАВЯНЕ НА МОЯ ПРОБЛЕМ :mhihi:







 v_so, на Feb 15 2008, 10:39 PM, каза:

 boykos, на Dec 31 2007, 09:03 AM, каза:

Поздрави на всички колеги от форума!Четох,четох писания за обороти ,стъпкови моторчета ,потенциометри,кабели.......и т.н. ,проблема при мен е срещан тук не рядко!А какъв е той????????? Астрата ми е с двигател С18НЗ икато го пална на студено оборотите му надхвърлят 1600-1800 ,като позагрее падат до към 900-1000 и по малко играят в диапазон 700-1100.Със всеки следващ ден при палене се вдигаха с по 300-400 оборота на ден.Отидох на сервиз сменихме потенциометър ,мембрана на клапан щото взимало въздух и всичко се оправи но само за около 10 дни и после отново ,пак в сервиза отнякъде взимало въздух и пак го оправиха и пак за 10 дни!!!Отново в сервиза но казват не знам какво да направим.............отправих им благопожелания и на друг сервиз!Елементарно сменихме стъпковото моторче и колата се оправи........и пак за 10 дни...........но сега по празниците не работят и оборотите ми при палене с всеки ден се вдигат -онзи ден бяха около 1500, вчера 1700-1800 ,а днес вече минаваме 2000 оборота при студен двигател!!!!!! Да спомена само ,че дори като е загрял двигателя и го запаля вдига отново над 1500-1700 оборота и след известно време падат до около 100-1100 ? Да питам само има ли някой идея какво друго трябва да се пипне по колата за да може да се пооправи но не само за 10 дни????? ИЗВИНЯВАМ СЕ ТОВА ГО ПИСАХ ВЧЕРА В ЕДНА ПОДОБНА ТЕМА НО МИСЛЯ ЧЕ ТУК Е ПО УДАЧНО МЯСТО ЗА ПОСТАВЯНЕ НА МОЯ ПРОБЛЕМ :beer:




Колега провери си датчика за температурата управляващ компютъра (стъпковото моторче) , обикновено той се скапва.Намира се в долната част на инжекциона отзад, с букса с два извода - цената му е около 20 25 лв. на Facet или EPS
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg