Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Други технически въпроси

Проблем с Astra G -моторче за парното

mistik снимка mistik 14 февруари 2009 - 19:12

Колеги моля за помощ.От скоро чух някакв шум в таблото и незнаех от каде е и реших 1 ден да разглобя и да видя.И установих че трака моторчето дето затваря клапата за топлия и студения ваздух то се намира зад кутията за парното и е наи от долу и няма как да се стигне до нго.Исках да го сваля и немога разглобих барчето но от там неможе да се бракне защото пречи самата кутия на парното а тя неможе да се свали варзана е за купето поне така ми се стори.Идеята ми е от как да го сваля или как се сваля капака коти покрива радиаторчето за парното това моторче е точно зад него.Ако някои знае как се сваля това моторче нека да помогне.
Отговори

mistik снимка mistik 15 февруари 2009 - 11:53

:cabrio:
Отговори

Navi62 снимка Navi62 15 февруари 2009 - 12:32

Колега освен от към купето с метални скоби, на капака за радиаторчето има два винта и от към двигателния отсек. Най лесно се развиват на канал. Радиаторчето на парното се откачва с две скоби от тръбите.Обикновенно повредата при тези симптоми е в редукторчето на моторчето.Това моторче е за клапата /спираща или пускаща / олаждащата течност към радиаторчето на парното /зима/или през баипаса/лято/. :cabrio:
Мнението беше редактирано от Navi62: 15 февруари 2009 - 13:05
Отговори

Велислав Ценов снимка Велислав Ценов 15 февруари 2009 - 12:58

Значи колега не е нужно да сваряш цялото парно. това моторче е хванато за вентилатора. той е закрепен с 3 винта вертикално нагоре (ще ги видиш) и 2 щипки от задната страна от към двигателя. като отвиеш трите винта и обезателно разкачиш лостчето от моторчето към клапата просто леко и настоятелно дърпай мотора и го върти насам натам. не мога точно да ти ги опиша къде са тези двете щипки но и да ти кажа няма какво да им направиш. и аз така го свалих. след като вече е свален моторчето за клапаат се сваля невероятно лесно. Да не пропусна има 2 букси които също трябва да разкачиш. едната е за това въпросното моторче и е под него, а другата е за вентилатора и е от другата страна също отдолу. Надявам се да съм ти бил полезен. Това моторче създава проблеми на 90% от астрите а ново е доста скъпо до колкото разбрах. Ако има някакъв друг проблем питай
Отговори

mistik снимка mistik 16 февруари 2009 - 11:56

мерси колеги.ще пробвам и ще кажа какво е станало.
Отговори

Hevy снимка Hevy 18 февруари 2009 - 20:13

Те са два вида тези моторчета на "Г", отопление Делфи и Бехр. Като чета как само си бръмчи значи е като моето, директно върти заслонката,разположено е на оста и. Чупи се "женското на заслонката щото моторчето е винаги под напрежение като дадеш контакт - върти до упор в едната или другата посока. Хубавото е че заслонката е симетрична и просто я обръщаш. Самото моторче е хванато с три болчета, сваляш жабката, заставаш надолу с главата, псуваш швабите и отвиваш.Това е за моторчето. После сваляш корите пред стъклото и я виждаш заслонката, виждаш и че няма как да я обърнеш...режеш решетката към купето че ти пречи и пак псуваш но успяваш да я извадиш...ако не ти се реже трябва да сваляш целия вентилатор....
Отговори

coleto снимка coleto 18 февруари 2009 - 22:56

А бе и аз го имам същия проблем,моторчето само бучи,имали начин да се оправи това или трябва ново моторче?
Отговори

Laxy20 снимка Laxy20 19 февруари 2009 - 14:39

Здарвейте и от мен,може би с същия проблем.Незнам дали говорим за същото,но при мен като дам на контакт,се чува едно щтракане някъде около въпросното моторче,каточели се опитва нещо да захапе но прескача.Незнам дали е от моторчето,но мисля че да,но и незнам как да разбера.Надявам се колегата да не се сърди че пиша в неговата тема.
Отговори

Hevy снимка Hevy 19 февруари 2009 - 16:20

А бе Коле, нали точно това писах - моторчето бръмчи щото си работи постоянно, заслонката ти е счупена...разглобяване му е майката и обръщане на заслонката....

Лакси20, за теб не знам...ама тя по принцип жабката е на 6 болчета и се сваля с поглед, погледни що за дразнител се е скрил зад нея....
Отговори

Laxy20 снимка Laxy20 19 февруари 2009 - 17:44

Да колега, HEVY,знам че се сваля много лесно защото съм я свалял много пъти,но нищо не се вижда и немога да разбера от каде идва. :surrender:
Отговори

Hevy снимка Hevy 19 февруари 2009 - 21:58

А като я няма жабката и включваш контакт и после натискаш копчето за вътрешна циркулация заслонката работи ли ? Тя се вижда през решетката.
Отговори

Laxy20 снимка Laxy20 20 февруари 2009 - 09:15

Не знам колега,не съм обърнал внимание,но искам да кажа че като натисна копчето за циркулация,работи защото като карам зад някой реис или камион мерисше на дим вътре а като го натисна спира.
Отговори

Hevy снимка Hevy 20 февруари 2009 - 14:10

Щом работи карай си и толкова. Сега като се замисля моторчето винаги яко е притиснало заслонката в една от двете посоки, никакви луфтове няма, това твойто цъкане едва ли ще е от него.....И едно въпросче че ме хвърли в размисъл - къв е такъв твоя двигател? Тия са ги слагали само на Вектри. Би трябвало твоя да е като моя с 1 накрая....
Отговори

coleto снимка coleto 20 февруари 2009 - 14:30

Колега HEVY,ако ми е счупена заслонката можели да се направи без разглобяване ако намажа тая част на моторчето кадето влиза в нея с малко каноколит?
Отговори

Hevy снимка Hevy 20 февруари 2009 - 20:28

За съжаление не става...ама не се притеснявай, само първия път е страшно :icon_razz2: :mhihi: , после разглобяването го правиш за норматив. аз вече поне три пъти съм я минал тая процедура. но за да се махне моторчето трябва малка трещотка с удължител щото третото болче е скрито зад него....
Отговори

coleto снимка coleto 21 февруари 2009 - 16:56

[quote name='Hevy' date='20 Feb 2009, 08:28 PM' post='543527']
За съжаление не става...ама не се притеснявай, само първия път е страшно :icon_razz2: :mhihi: , после разглобяването го правиш за норматив. аз вече поне три пъти съм я минал тая процедура. но за да се махне моторчето трябва малка трещотка с удължител щото третото болче е скрито зад него....
[/

За моторчето знам как се сваля вече сам го правил,били казал малко повече подробности кое точно се разглабя,къде е тая заслонка?
Отговори

Hevy снимка Hevy 21 февруари 2009 - 18:43

Махни чистачките, махни и кората дето е пред предното стъкло и ще я видиш. Пробвай да я извадиш от тази страна. Аз се мъчих,мъчих и като ми писна срязах решетката от вътрешната страна че ми пречеше да я извъртя. Тя за нищо не трябва по принцип нито се вижда. Ама като почнеш то всичко ще ти стане ясно...
Между другото като видях къв леш е във вентилатора - листа,умрели буби... си сложих една решетка на външния вход, там където ще бъркаш да я вадиш....
Отговори

Mrenki снимка Mrenki 13 април 2009 - 12:17

Здравейте!! При мен е същият проблем с моторчето.Идва постоянно ток на моторчето за клапата и го гори като е постоянно под напрежение.Колата ми е Астра Г 2,0 дали и при мен е проблена с тази заслонка и дали да я търся и аз под чистачките???
Отговори

Hevy снимка Hevy 16 април 2009 - 19:00

Искаш да кажеш че слагаш ново моторче, то изгаря...пак слагаш, пак изгаря.... :icon_wink2: . Ако наистина е така значи управлението ти не е наред /намира се зад копчетата за настройка/ . То трябва да намали тока като се опре заслонката.Иначе моторчето е винаги под напрежение.

пс. Уважаеми експериментатори, имайте впредвид че копчето за вътрешна циркулация не работи когато превключвателя е на положение "само прозорци"
Мнението беше редактирано от Hevy: 16 април 2009 - 19:07
Отговори

mistik снимка mistik 27 юни 2009 - 23:37

колеги ама тотално убаркахте темата само убарквате хората,моята тема не е за моторчето за циркулацията аз писах за това моторче дето спира водата а вие я обарнахте в съвсем друга посока.и нз защо обясняват хора с други астрички като астра ф тя няма нищо общо с астра г.разликата е от тук до небето,и като пишете вижте за какво пишете.а за въпросното моторче за парното е много гадно за разглабяне и то трака и се намира зад радиатора на парното,а клапата за въздуха не трака тя се чупи направо. :doh:
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg