Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Направи си сам

Mantzel за х16хе

Делиов снимка Делиов 05 ноември 2012 - 16:23

Интересува ме, колко ще ми излезне като цена направата на едино такова чудо? От алуминии ли се прави? Какви са материалите? Схеми?

Поздрави!
Отговори

FirestorM снимка FirestorM 05 ноември 2012 - 16:55

Ето снимка колега, за да имаш представа за размерите. Бях я намерил някъде по английските сайтове като търсех за мойта да изработвам, но така или иначе си намерих оригинален. Направата ще ти струва в зависимост от майстора. Може да ти вземе 100лв, може и просто да го почерпиш 2 бири за това е доста относителна цената за изработка.

Публикувано изображение
Отговори

Делиов снимка Делиов 05 ноември 2012 - 17:18

Ами туко що и аз попитах на едно место и от там ми казаха, че ще излезе близо 150 лева ако се прави с алуминии
Отговори

mengeme13 снимка mengeme13 08 ноември 2012 - 00:44

Колеги извинявам се за спама, но за Х16XEL същите ли размери ще да са?
Отговори

Pessho снимка Pessho 21 декември 2012 - 01:00

други снимки нямате ли?
Отговори

AlexMav снимка AlexMav 21 декември 2012 - 09:16

От личен опит - на оригиналния Манцел има една лека чупка надолу, там където е дроселът. При Тигра и Корса, ако я няма, МПХ опира в капака. При Вектра и Астра предполащам ще стане и без чупката.
Отговори

Делиов снимка Делиов 24 декември 2012 - 15:43

От Алуминий ли се прави или? Чувал съм, че ако се направи от алуминий ще се охлажда по-добре двигателя? Някой знае ли човек от форума който може да го изработи?
Отговори

csifku снимка csifku 25 януари 2013 - 03:07

 AlexMav, на 21 декември 2012 - 09:16, каза:

От личен опит - на оригиналния Манцел има една лека чупка надолу, там където е дроселът. При Тигра и Корса, ако я няма, МПХ опира в капака. При Вектра и Астра предполащам ще стане и без чупката.

При корса нищо никаде не опира ;-) аз имам подобно на моята кроса, нищо и никаде не опира но нещо размерите не ме кефят, ето я моята ...

Публикувано изображение
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg