Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to 402 м. ...

Не мога един старт като хората да направя

nqkuv_lud снимка nqkuv_lud 08 декември 2006 - 18:48

АБЕ МОМчета от скоро съм опелар,зех си едно кадетче гси 2.0,8в,C20NE със спортен филтър,не се знае по мотора праено ли е нещо,извън града 200 си ги чуква,
значи отпред е с чисто нови гуми BRIDGESTONE 195/50 R15
пробвах старт на първа без форсиране и квото да било(голям въртел няя тръгване)
после пробвах на 2ра с леко форсиране до към 2000-2500 оборота,замириса ми на гуми в колата,а не мисля че е няква супер бърза колата просто много върти гуми
Идеята ми е че досега се със задно коли съм карал,и има ли няква тънкост за по оптимален старт да прая,тука ми предложиха кутия със шпер диференциал,обаче като няям хидравлика се притеснявам относно завиването :gsi:
P.S в наи скоро време ще сложа снимки да я видите колата
Мнението беше редактирано от city stars: 13 декември 2006 - 00:03
Отговори

Гостboxer_* 08 декември 2006 - 19:10

Пробвай следното:
1.Задръж газта на 5400 об/мин(там ти е въртящия момент)
2.дръж на малко преди полусъединител с ръчна(или ако можеш и без)
3.Пускаш ръчната ,отпускаш плавно съединителя
Ако го направиш правилно би трябвало да се изстреляш напред почти без пилеж.Успех :thu: :thu:
Отговори

B L A D E снимка B L A D E 08 декември 2006 - 19:14

Здравей колега и добре дошъл в форума...
Просто задръж малко повече съединителя в момента когато започва да отделя(На полу-съединител) :thu: и прецени колко газ и е нужна за да се изстреля , но не прекалявай :thu:
п.п. Не съм streetRACER, нека и по- запознатите с уличния спорт да си кажат мнението :b070:
Отговори

nqkuv_lud снимка nqkuv_lud 08 декември 2006 - 19:31

мерси за съветите ще пробвам всяко от предложенията дано успея да я подкарам както трябва
Отговори

MaXo снимка MaXo 08 декември 2006 - 20:06

Цитат

1.Задръж газта на 5400 об/мин(там ти е въртящия момент)


Така ли се правило? :thu: Сигурен ли си, че въртящия момент му е на 5400? :)
Отговори

Moonlord снимка Moonlord 08 декември 2006 - 20:10

Е то всичко идва от съединителя... Ти трябва да си го усетиш как тръгва най-добре, аз си мисля, че на 3000 някъде или даже 2500 би трябвало да тръгва прилично?
Отговори

MaXo снимка MaXo 08 декември 2006 - 20:30

Играта е с газта не със съединителя ... съединителя се хвърля рязко ... газта първоначално се задържа в начална позиция ...аха да тръгне да спре да върти ... започваш да натискаш газта!По едно време оборотомера ще ти се върне и пак ще тръгне стремглаво към лютеницата ... аха да влезе там ... 2ра. :thu: По-трудно е при много силните коли... при тях това връщане на стрелката на оборотомера го няма ... и там трябва сам да усетиш кога си направил реалната скорост на 1ва!!!Щото ти може да въртиш гуми и оборотомера да е червеното, а километража да показва 60 примерно ... но колата ти да се движи реално с 30 ... и като удариш 2ра тя умира. :thu: Не знам дали ме разбра ... devil_vas също почна така да практикува стартовете и на първа тръгва много добре... пердаши много силни времена на 20м!!! :25:

Като имам предвид въртене на гуми ... то не става въпрос да ги запалиш, а да има едно приплъзване около 20-30% ... там някъде би бил идеалния старт.... поне така съм чел.... явно някакви хора са правили тестове. ;)

Явно като много други хора смачкавш педала колкото може и това ти е грешката... а никой не може да ти напише от колко точно да тръгваш ... една и съща кола с едни гуми би тръгвала добре на около 2000об ... с други на около 4000 ... настилки и прочие ти е ясно.
Отговори

VIPER_ снимка VIPER_ 08 декември 2006 - 20:56

Мах. въртящ момент 170Nm го достига още при 2600об и за това се цепи на ниски обороти....Аз имам 2.0 16V и отначало така се окопавах с гуми че и трабанче ме биеше....
Пробвай така както Махо ти каза.....направи си примерно днес 4-5 старта....утре 4-5 старта....и ще се научиш.Не се притеснявай установено е че двигателите държат на бой
Отговори

peponio снимка peponio 08 декември 2006 - 21:03

MaXo, на Dec 8 2006, 08:30 PM, каза:

газта първоначално се задържа в начална позиция ...аха да тръгне да спре да върти ... започваш да натискаш газта!По едно време оборотомера ще ти се върне и пак ще тръгне стремглаво към лютеницата ...

maxo би ли пояснил точно как става....нещо не разбрах съвсем... :b070: може и мен нещо да не ме бива.... правя го по подобен начин,но когато оборотомера се "върне" се получава някво "забиване" и аз поне губя по-този начин...най добрия старт който съм виждал някога на живо с опел е бил този на RADIO DJ :thu:
Отговори

MaXo снимка MaXo 08 декември 2006 - 21:17

Ми примерно заковаваш стрелката на оборотомера на 3000об.... изправяш волана :) ... и пускаш рязко съединителя ... колата започва да върти гумите, но ти педала на газта го даржиш в позицията в която колата е била на 3000об ... като замразен ... и така на слух и според това какво се случва с оборотомера ... като усетиш, че ще спре да върти ... тогава я нагазваш до долу .. но не рязко за да не се получи повече от желаното превъртане на галошите. :thu: Ми това връщане на оборотомера се получава към края на 1ва ... тя колата тогава леко губи сила да върти ... и зацепва гумите ... в следствие на което оборотомера се връща понеже ти още не си направил реалната скорост на първа .. връща се и пак тръгва нагоре ... и вече аха преди да чуеш ТЪ ТЪ ТЪ ТЪЪЪ .. бумкаш 2ра. :) Сега на Бояна в тоя студ примерно с Астра Ц20ХЕ и летни гуми се тръгва от около 2000об ... и се играе с газта ... ама не да припомпваш и пускаш ... а просто натискаш постепенно.Тая работа да се обясни с думи е доста трудна.... иначе с летни гуми в студовете нищо не става .... не се гонете с хора, които имат зимни, че после резила е голям. :thu: :25:
Отговори

nqkuv_lud снимка nqkuv_lud 08 декември 2006 - 21:32

значи общо взето ми е ясно че цялата работа със старта зависи от зад кормилното устроисво,просто трябва да му свикна на това предно,щото предната ми кола беше скода 120 с ладов мотор раздут 100 праеше за 10 и нещо,на старт беше брутална,обаче тя със задно и на колелетата от зад тежат и мотора и скоростите и направо на старта ми откъртваше главата,обаче трошеше полуоски като солетки
та сичко е до тренинга със стартовете
ето я и нея http://www.snimka.bg...d=59441&photo=5
Отговори

MaXo снимка MaXo 08 декември 2006 - 21:55

Как го раздувате мотора ? :thu:
Отговори

nqkuv_lud снимка nqkuv_lud 08 декември 2006 - 22:22

е как,шлаив на цилиндрите,по големи бутала MAHLE,олекотени биели,олекотен маховик,шлаиф на глава,разширени смукателни и испускателни канали,спортен вал,карбуратор или карбуратори WEBER,двоино по широки тръби на колекторите,електронно запалване,но смених 3 скоростни кутии и няколко полуоски и се отказах :thu:
м/у другото в момента в русе има брутално мощни лади,миналата седмица една жигула 1.3 зе с кола и половина опел кадетт ГСИ 2.0 16в на 350 метра,друг е въпроса че ладата гори по 25л/100км и то не някъв смотан удухан кадет,а доста вървежен,в русе с лада на старт не заставам
Отговори

sauber снимка sauber 08 декември 2006 - 23:57

А според вас TCто на Вектрите B оптимизира ли старта или го забавя по някакъв начин ? Сиреч питането ми е с TC или без TC ( но с умение ) се тръгва по бързо ?
Отговори

MaXo снимка MaXo 09 декември 2006 - 01:06

nqkuv_lud, на Dec 8 2006, 10:22 PM, каза:

една жигула 1.3 зе с кола и половина опел кадетт ГСИ 2.0 16в на 350 метра,друг е въпроса че ладата гори по 25л/100км и то не някъв смотан удухан кадет,а доста вървежен,в русе с лада на старт не заставам
 


Само дето или е била турбо лада ... понеже в Русе знам, че има ... ти как разбра, че е 1.3?
Отговори

nqkuv_lud снимка nqkuv_lud 09 декември 2006 - 01:49

не е турбо,а знам 4е е със някъв луд шпер и е 1.3 блока вече вътре кви бутала са нз ама го познавам момчето и не е с турбо,
те с турбо има една лада седмица на ЛАРИ дето е просто брутална и една жигула има,ама тя е много изрязана и олекотена и не я вадят 4есто
Отговори

Гостboxer_* 09 декември 2006 - 11:12

Виждам ,че подигравките за 5400 оборота са все от хора ,които не карат C20NE.Въртящия е на 3000 на хартия,но много по-добре се потегля на 5400(проверено многократно) :thu:
Отговори

MaXo снимка MaXo 09 декември 2006 - 14:30

boxer, на Dec 9 2006, 11:12 AM, каза:

Виждам ,че подигравките за 5400 оборота са все от хора ,които не карат C20NE.Въртящия е на 3000 на хартия,но много по-добре се потегля на 5400(проверено многократно) :thu:
 


Излагаш се само... :)
Отговори

sauber снимка sauber 09 декември 2006 - 14:48

Никой не си каза мнението за тракшън контрола ? При потегляне по бърз със тракшън или без, но с умения ще бъда ? Опитвам съм се да засека 2-3 пъти с борд компютъра, но не успявах все нещо :)
Отговори

MaXo снимка MaXo 09 декември 2006 - 17:01

Без тракшън е много по-добре
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg