Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Електрическа инсталация и електроника

Шах и Мат

Lord Extra снимка Lord Extra 05 април 2012 - 13:46

Та значи , бензиновата помпа има захранване, обаче прави следните мизерии:
1. на студен двг върти и има налягане - работи.
2. като загрее бензина и резервоара спира да работи / има ток на жиците на помпата /
направо не е за вярване , помагайте ако сте се срещали с подобен проблем.
п.с. - помпата е нова / на 2 години / , щото старата изгоре.
Отговори

vankis снимка vankis 05 април 2012 - 15:53

Ами вариантите са 2 според мен. Или имаш проблем с помпата или ти се е развалил бензиновия регулатор..
Отговори

Lord Extra снимка Lord Extra 05 април 2012 - 16:53

Би ли обяснил така че да те разбера, как влияе регулатора на бензин на помпата? И къде се намира? Би ли обяснил защо като загрее бензина в резервуара до степен че е топъл до към 50 градуса / резервуара, не знам бензина с к'ва Т е/ и спира, и все пак помолих за помощ на хора с подобен проблем. Ако само ще хвърляш боб, по добре не спами.
Отговори

Shmortz снимка Shmortz 05 април 2012 - 21:33

варианти много, може помпата да няма налягане като загрее, а може и да става вакъъм в резервоара ако няма от къде да вземе въздух и пак да стават аномалии, пробвай на отворена капачка как ще или с повече бензин че да може да се охлажда добре...
Отговори

vankis снимка vankis 06 април 2012 - 18:41

 Lord Extra, на 05 април 2012 - 16:53, каза:

Би ли обяснил така че да те разбера, как влияе регулатора на бензин на помпата? И къде се намира? Би ли обяснил защо като загрее бензина в резервуара до степен че е топъл до към 50 градуса / резервуара, не знам бензина с к'ва Т е/ и спира, и все пак помолих за помощ на хора с подобен проблем. Ако само ще хвърляш боб, по добре не спами.


Здрасти,

хвана ме- гадая, ама гадая за каква кола става въпрос и с кой мотор или те всичките са еднакви. .Какво спира да работи двигателя или помпата, защото аз не разбрах от това , което си се опитал да обясниш? Никой не ти е длъжен във форума да ти оправя проблемите, всеки при добро желание се опитва да помогне с каквото може
Отговори

ASTOR снимка ASTOR 06 април 2012 - 20:42

Еми самия факт че имаш напрежение а помпата не работи говори за преебана помпа.Ако си взел китайска даже си имал късмет че е работила и 2 г.
Отговори

oci снимка oci 07 април 2012 - 21:09

Не знам каква ти е помпата, но ние поддържахме на изкуствено дишане близо едно година помпа по следния начин: като спре да работи и подаваш обратно напрежение за секунда(разменяш "+" и "-"). Това разбира се е кризисен вариант :icon_wink2:
Отговори

vankata_nedel4ev снимка vankata_nedel4ev 07 април 2012 - 21:16

Вакуум в резервоара. Или кофти помпа... и двете съм изпитвал на гърба си. На един приятел на БМВ-то абсолютно същия проблем. Вадим помпата, пускаме я в 10 л туба от мин вода пълна с бенз, свързваме към акумулатора директно и чакаме... за 15-ина мин работа налягането постепенно спадна докато накрая помпата почти спря
Отговори

zandor снимка zandor 07 април 2012 - 21:35

Четките и заминават и затова се държи разлино при различни температури и влажности.
НОва помпа - това е!
Отговори

ivan_pop снимка ivan_pop 07 април 2012 - 21:36

На мен ми се е случвало на Astra F(не помня какъв мотор),комби следното.Достъпа към помпата беше под купето.На фланеца на който е монтирана помпата има букса.Тази букса беше прекъснала в тази част която минава през фланеца.Проблема се реши с друг фланец.Така че е добре да се мери захранване непосредствено на помпата,а не на буксата която е на фланеца!
Отговори

Lord Extra снимка Lord Extra 07 април 2012 - 21:43

Ок нова помпа, но каква, предната беше 100 лева не знам к'ва, сега каква да взема, и как вакума влияе на помпата, Много Благодаря на Отзовалите се. Наистина проблема е странен за мен. Пак Благодаря.
Отговори

medyn снимка medyn 07 април 2012 - 23:08

защо не попиташ в някои магазин за лада помпите им са бош и в пловдив са 60лв знам че много части са взаимо заменяеми аз щях да взимам такава но при мен се оказа че маркучлето е спукано та минах по ефтино
Отговори

vankata_nedel4ev снимка vankata_nedel4ev 08 април 2012 - 19:12

В крайна сметка имаш ли вакуум в резервоара или нямаш? Ще го обясня така: когато помпата изпомпва гориво на негово място трябва да влезе въздух. Ако е запушен отдушника на резервоара налягането вътре става по-ниско от атмосферното, а помпата като изпомпва се стреми да го понижи още. До момента, в който не и достига мощност... Нататък се сещаш.

Като отвориш резервоара има ли звук като засмукване?

Ако проблема е в самата помпа помисли за втора ръка оригинална, из форума има за продан
Отговори

speedo снимка speedo 08 април 2012 - 20:50

Ти мери дали има ток, защото може да има напрежение, но ток не!
Отговори

Lord Extra снимка Lord Extra 25 април 2012 - 18:53

Последно раздвижване по темата: та значи щом загрее порядъчно колата, помпата отказва, когато охлади помпата работи. Дали няма нек'ва термо защита?
Отговори

SKRU4 снимка SKRU4 26 април 2012 - 19:19

Няма.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg