Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Електрическа инсталация и електроника

Соленоид

Niklaus снимка Niklaus 27 април 2021 - 00:18

Привет на всички колеги ,току що се регистрирах защото имам нужда от помощ и мисля ,че тук при вас е точното място кадето мога да попитам.Става въпрос за Opel Vectra С 2.2 dti няма маса на соленоида на турбото ,при контакт идва + ,но няма маса и турбото не работи .Много рових и не успях да намеря схема от каде се захранва соленоида ,и ако е от ЕКУ-то кои са пиновете за него.Моля ако някои от вас знае да сподели.Благодаря ви.
Отговори

dusty rain снимка dusty rain 27 април 2021 - 08:56

Тя масата идва само като подаваш газ - образно казано, иначе постоянна такава там няма и да искаш. Соленоида е нещо в диапазона 12-20 ома.
Отговори

Niklaus снимка Niklaus 27 април 2021 - 09:19

Лошото колега е че и като подавам газ я няма и турбото не работи изобщо затова питам за схема
Отговори

dusty rain снимка dusty rain 27 април 2021 - 09:34

Соленоида управлява вакуума а той на свой ред турбото - без вакуум ... дръжки турбо.
Отговори

Niklaus снимка Niklaus 27 април 2021 - 10:03

Това е ясно ма от каде се управлява соленоида
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 27 април 2021 - 10:14

 Niklaus, на 27 април 2021 - 10:03, каза:

Това е ясно ма от каде се управлява соленоида


От компютъра , естествено, щом към него отива кабел. Откъде според теб идва тоя кабел?
Най-лесно е да провери някой колега из аутодата-та и да ти кажат на кои пинове е и да си провериш проводниците. Тръгва се от по-лесните неща.
Или ако можеш да си ги проследиш по цветове, можеш. Ако не, изчакай.
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 27 април 2021 - 10:16
Отговори

Стаевски снимка Стаевски 27 април 2021 - 11:01

На буксата на компа, жилото по което чакаш минус трябва да е със същия цвят/цветове като при соленоида.
Отговори

steve b снимка steve b 27 април 2021 - 13:01

Тази Вектра е с помпа PSG16 . Управлението на клапана за турбината идва от нея... Имаше подобна тема - разрови се във форума.
Отговори

Niklaus снимка Niklaus 27 април 2021 - 22:44

Целта ми е да пусна нови кабели от ЕКУ-то до соленоида
Отговори

Niklaus снимка Niklaus 27 април 2021 - 22:50

Затова ако ми помогнете да разбера кои са пиновете за соленоида ще съм ви много благодарен,а и каде се намира ЕКУ-то. ЕКУ-то го намерих отгоре на ГНП-то сега трее само да намеря пиновете за соленоида
Мнението беше редактирано от Niklaus: 27 април 2021 - 23:10
Отговори

steve b снимка steve b 27 април 2021 - 23:40

На буксата към ангренажа - 2рия ред отгоре надолу крайния пин към водния радиатор. Ако самия пин не е смачкан или счупен(при закопчаване на буксата) проблема ти е в самото ГНП. Обикновено започва да прави проблеми с загряването на двигателя докато спре напълно.
Отговори

Niklaus снимка Niklaus 28 април 2021 - 01:04

Ето това вече е добро начало за работа по колата Благодаря много колега после ще проверя как е положението ,а ако се окаже че от самата помпа няма управление за соленоида а не е окабеляването как се процедира друга помпа или ремонт на тази Пин номер 13 се пада този кадето каваш колега и ще го проверя и ще замеря дали е активен дано не е заминала помпата
Мнението беше редактирано от Niklaus: 28 април 2021 - 01:50
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg