Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Основен Форум

Има ли смисъл от оригинални части?

Zygot снимка Zygot 13 май 2010 - 15:57

Явно не съм се изразил добре въпреки :усмивката: -пусти интеренет.
Наясно съм каква фирма е СКФ и точно по-тази причина предпочитам качествена стока от сигурен производител пред лого ГМ и х2 цена.
Отговори

Gena_bs снимка Gena_bs 13 май 2010 - 16:20

Нашите цени на частите от дилърите са цвете!
Вижте за какви цифри пишат колегите във форума на Тойота!

Между другото има разлика между цените на едни и същи части от алтернативни производители в оторизиран сервиз Опел и ако си ги купя от вносителя. И в двата случая гаранцията е от вносителя.
Какъв цирк беше в един сервиз, когато рекламирах част, закупена и монтирана от тях! Първо не можаха да разберат какви части са ми сложили и от кой доставчик са ги купили. После - аз съм си бил сменил сам един шенкел, амортисьор и пружина!!! Добре, че беше минала гаранцията, защото малко оставаше да започна да ги замерям с тежки детайли от ходовата част!
Отговори

Zygot снимка Zygot 13 май 2010 - 16:30

Чесно казано не забелязвам разлика в цените между марките въпреки традиционното "на опел са му евтини частите".

550лв. за дебитомер ли е малко, 280лв. за датчик раз. вал или 400+ лева за степените на врътката на парното? (това от моята астра Г Х20Хев)
Вече няма нищо евтино за съжаление.
Отговори

Gena_bs снимка Gena_bs 13 май 2010 - 18:14

Не, никак не е малко! За по-новите модели наистина цените за частите се доближават на различните марки.
Но цена за един брой заден стандартен газов амортисьор от 240лв. за Honda Accord 6G ми се струва доста!
Отговори

kalin113 снимка kalin113 13 май 2010 - 23:27

 Zygot, на 13 May 2010, 17:30, каза:

Чесно казано не забелязвам разлика в цените между марките въпреки традиционното "на опел са му евтини частите".

550лв. за дебитомер ли е малко, 280лв. за датчик раз. вал или 400+ лева за степените на врътката на парното? (това от моята астра Г Х20Хев)
Вече няма нищо евтино за съжаление.


Наистина на твоята кола и всички по- нови коли частите са скъпи нищо, че е Опел. Евтини са частите на Кадетите, Вектра А, Астра Ф и Корсите дето всичките са максимум от края на 90те. И все пак зависи и от модификацията, на GSI всичко е по- скъпо, но и по- голямо и по- добро. Не е едно и също диск 256х24 вентилиран и 236х12 плътен диск. На двувалката сигурно агренажния ремък е двойно по- дълък, как да не е по- скъп.
Отговори

Бай ти Митьо снимка Бай ти Митьо 14 май 2010 - 08:28

Цитат

Има ли смисъл от оригинални части?

Да.

 Zygot, на 13 May 2010, 17:30, каза:

Чесно казано не забелязвам разлика в цените между марките въпреки традиционното "на опел са му евтини частите".

550лв. за дебитомер ли е малко, 280лв. за датчик раз. вал или 400+ лева за степените на врътката на парното? (това от моята астра Г Х20Хев)
Вече няма нищо евтино за съжаление.

Как да са евтини, като един и същи сензор на Бош се използва в почти абсолютно всички автомобили? Или еди-кво си моторче на VDO, или еди ква си част на Valeo? Една дузина Ферарита от края на 80-те и началото на 90-те карат със същия Bosch Motronic 2,5, с който карат половината ХЕ-та. Въобще автомобилната индустрия далеч не е толкова разделена по марки, колкото ни карат да си мислим.
Отговори

Жорко снимка Жорко 10 август 2010 - 14:26

Аз използвам предимно филтри Филтрон. Почти не съм слагал "оригинални", които са 3-4 пъти по-скъпи, като цена. Аргументите са ми следните:
1. Всеизвестен е фактът, че повечето промишлени производства на Запад имат две линии за производство- едната е за вътрешния пазар, а от другата линия стоката е е за износ за някъде си. Така че (почти)всичката стока, която се продава в Бг, доколкото е оригинална е изработена от втората категория.
2. Филтрите "Филтрон" са изработени в Полша и са правени предимно от поляци-европейци, бели хора. А в заводите на запад ми се струва, че всеки може да се досети, какви точно работници са на поточната линия.
Е, кое според вас е по-качествено? Оригиналните части, заради по-високата надница на работника ли? Съмнявам се!
Преценете си сами какво да купувате!
Отговори

vektra1 снимка vektra1 10 август 2010 - 18:57

Дали има смисъл от оригинални части ,има много фактори.Годините на автомобила,финансовите възможности на собственика,необходимата част и др.При лицензните части качеството е съмнително ,тук вече идва време за равносметката.Има ли вероятност при дефектиране да нанесе сериозни щети |пример ролка за 15лв правена по трудово във Китай |къса ангренаж. Че Турски шарнир може за една година да се наложи да бъде сменян двапъти не е проблем.За това има алтернативни и оригинални части ,човек да има право на избор. :sad-smiley-046:
Отговори

Sparx снимка Sparx 10 август 2010 - 19:49

Темата върви в грешна посока. Смисъл от оригиналните части има, но в случая ми се струва, че се бърка термина "оригинални". Една свещ на Бош е оригинална също, стига да е произведена от Бош а не в час по трудово в Китай. Частите на GM са оторизирани, те не са само оригинални. В крайна сметка това, че пише GM означава, че тази част е произведена и е съвместима за твоя автомобил. Ако искаш ти да си я смениш, надписа GM ти дава сигурност, че я слагаш и забравяш. Ако си правиш колата в сервиз я караш, правят, плащаш и си готов. В крайна сметка така поне трябва да изглеждат нещата ... реалността е друго нещо. Аз купувам само "оригинални" части, но честно казано често бягам от марката GM, не защото не са качествени а защото смятам, че експлоатирам моят автомобил повече от "нормалното" и смятам, че GM не мислят за хора с моите нужди.

Иначе моето мнение, че консумативите трябва да са според автомобила и начина на неговото каране.
Отговори

BatSlav снимка BatSlav 10 август 2010 - 20:09

Явно съм пропуснал тази тема и сега я изчетох на цяло.Почна се от въздушен филтър и се стигна до лагери!!!.Лично аз ако имах пари(излишни)никога нямаше да пазаря от БГ.Но истината е следната ,че нямамме пари да ги поддържаме тези коли в идеална форма даже и втора ръка(единици са хората).Тук определящ фактор е колко се карат колите защото ако щете и така наречените оригинални ГМ части да вземете пак ще се скапят.Аз лично пазаря нещо средно като цена в БГ и се надявам да излезе що горе долу качествено това е!!!
Отговори

Hevy снимка Hevy 10 август 2010 - 20:24

Купувайте оригинални части! Все пак тая верига от сервизи и магазини на Опел трябва да се издържа някак си. Все едно спонсорирате любимата си марка! Защо да купуваш лагер главина SKF за 200лв като можеш да купиш абсолютно същата с лого GM за 400лв и да платиш част от заплатата на някой "майстор" от официалния сервиз. А оригиналното масло е elf, беше питал някой на предните страници...
Отговори

boxeora снимка boxeora 20 август 2010 - 06:58

има разлика между части за първоначално вграждане и вторичен пазар.
всервиза където работя даваме гаранция на оригинални части и година и година на качеството на труда.
ако ти монтираме част която си донесеш, няма гаранция.

вече почти няма производител който сам да си прави частите. на много компоненти примерно маже да видите шарнир ГМ(да пише ТРВ), амортесьор ГМ( да пише Закс), свещи ГМ(да пише Беру), лосче за мигачи ГМ(ВДО-Континентал), фарове ГМ( хелла), и т.нат.......
Отговори

Оги снимка Оги 20 август 2010 - 08:29

Отговора на темата е лесен: ДА, има смисъл от оригинални части винаги, стига те да са такива .. а те не са :drinkin: Всеки сам се убеждава в качеството на частите за първоначално вграждане по това колко издържат. Има 15 и повече годишни коли, които са с оригиналната ауспухова система, оригиналните амортисьори, акумулатори и т.н.
Проблема обаче е, че частите които продават като оригинални вече не са такива. Всеки магазин за авточасти може да предложи същите, на половин цена. Доста хора се вързват на това, че частите имат гаранция .. ами как няма да имат, като в цената е включена още една бройка. Ако се развали те вече са си взели парите, ако не .. са напред едни пари .. и така :icon_wink2:
Отговори

martin_kolev снимка martin_kolev 20 август 2010 - 08:49

 bleid 2, на 20 Aug 2010, 9:37, каза:

.... помислете първо дали Вие бихте постъпили така -- например: / вместо 200 лв да платите 400лв/ или просто сте си такива ``Да си лаете по форумите.


Колега, човека ти обяснява с примера си, че няма ама никакъв смисъл да отиваш в официален сервиз, да дадеш за главина 400 кинта, щото е толкова някъде, а по- добре да отидеш в официалния представител на SKF ( да не казвам най- голямата компания за производство на лагери и много, много други неща) и да дадеш ~ 250 лв за лагер главина с много добро качество.
Ти твоята Калибра да не би да я обслужваш само с части от представителството на Опел.Не ми се вярва...
Отговори

bleid 2 снимка bleid 2 20 август 2010 - 09:00

Ами не точно така. Прочети пак какво е писал.

Защо да купуваш лагер главина SKF за 200лв като можеш да купиш абсолютно същата с лого GM за 400лв и да платиш част от заплатата на някой "майстор
Отговори

lupo13 снимка lupo13 20 август 2010 - 10:33

колега аз също разбрах колегата по горе ,че говореше метафолично ...... въпреки че всеки сам си избира найстина дали държи да му гарантира само СКФ че главината е качествена или държи и GM да му го гарантира ..... това лого само това прави ..... а не както колегата по горе си мисли че GM прави части ...... не купува ги от разни производители си слага логото че и те гарантират за качеството му :icon_wink2:
Отговори

Gena_bs снимка Gena_bs 20 август 2010 - 14:30

 Hevy, на 10 Aug 2010, 21:24, каза:

А оригиналното масло е elf, беше питал някой на предните страници...

Това 100% сигурно ли е и кое точно от гамата на ELF в GM 10W40 с гръцките надписи? Защото ELF върви по 16 и нагоре лв./л, а GM между 8,70 (наливно) и 11 и малко (туба 2л). Това са цени на официален дилър, където обслужват колата в този момент.
Днес от GA ме зарадваха с информацията за биалетки, шарнири и още нещо за смяна - комплект. Утре ще напиша за какви пари става въпрос GM OEM, а и ще проверя колко са на febi и lemforder.
Мнението беше редактирано от Gena_bs: 20 август 2010 - 14:33
Отговори

Hevy снимка Hevy 21 август 2010 - 16:50

Гена, четох го в един сайт/не форум/. Те са спечелили конкурса и се произвежда във Франция. Как го пакетират за различните страни това са вече подробности. И на мен ми е правило впечатление че е голяма разликата в цената. Трябва да намеря някой западен сайт да ги сравня по реално, то тука си е пазар отвсякъде...

п.с. въпросните главини съм ги сравнявал, абсолютно еднакви са, произведени в Италия. Разликата е само че на едните има щамповано и лого GM.
Мнението беше редактирано от Hevy: 05 септември 2010 - 20:24
Отговори

Gena_bs снимка Gena_bs 21 август 2010 - 17:01

Вчера ми сложиха GM в оторизиран сервиз (12лв./л) и ми направи впечатление, че 2л туби са черни, докато миналата година бяха сиви. Питах какво е маслото - бъзикат се, че го прави GM. :icon_wink2: После спомена, че май били чули за Mobil. Аз пък намерих, че за новите мотори след 2004 им го прави Motul (dexos 2) - http://maslata.info/index.php?page=shop.pr...=1&Itemid=2
Дали е вярно - не знам!
Отговори

Hevy снимка Hevy 18 октомври 2011 - 13:12

По въпроса за главините - доста се интересувах, разглобявах и сравнявах, излезе че има турски SKF. Един приятел бакшиш си купил такъв от Инстамбул за 120лв. След две години енде - появил се луфт, без шум. Даде ми го за дисекция която показа - всичко е едно към едно с оригиналния, надписи SKF, мейд ин итали, даже вътре семерингите на лагера са същите. Само пластмасата там където расте жицата на датчика е синя. Но скритата и съществена разлика е че са сложили вътре кафява грес от типа литол, която не е високооборотна. И какво станало - малко по малко изтекла, цялата главина беше омазана все едно че е свалена от някой стар багер. По изтичащата грес полепнали песъчинки и пепел, превърнала се в абразивна паста и семерингите заминали - направо на парцали им бяха уплътняващите ръбове. После почнала да влиза вода с пясък и кал и чак се изял пластмасовият сепаратор на съчмите, те съответно се насъбрали в единия край една до друга. От там и луфта. От другата страна пък мръсотията направо беше изяла магнита на датчика, бяха му се заоблили ръбовете.Как е работил нямам идея. Скоро пък един приятел си купи главина за Фиата, мейд ин джърмани, SWAG или как там се пишеше фирмата, викам не бързай да я слагаш ше дойда да я прегледам първо. Тя поне е разглобяема, струг не трябва, махнах едната вътрешна черупка и кво да видя - кафява лайняна грес! Сменихме я с високооборотна на Яко, до 180С, дано изкара повече тоя ментак. Изобщо вече си мисля че всичко що се продава тука, независимо от производителя или опаковчика е ментак.И сигурно нарочно слагат тая лайняна грес че след две години да си купиш пак. По тази причина мойте оригиналните главини ги разглобих и им сложих нова високооборотна грес, надявам се да изкарат още поне 5 години. За протокола - оригиналната грес в главините е прозрачно-бяла, с леко жълтеникав оттенък.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg