Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

Astra G Моно - Работа на 2 цилиндъра

ivanmarkov снимка ivanmarkov 20 юли 2019 - 16:42

Здравейте,

Моя Опел Астра Г, работи само на 2 цилиндъра. Цилиндър 2 и 3 не работят.
Двигателят е моно инжекция бензин, гледах свещите добре са, има налягане, разменях кабелите на свещите и свещите. Нищо.
Проблема се появи 200 км, след смяна на радиатор, защото стария се спука и колата беше карана прегряла.
Мисля, че трябва да се смени запалителната боина, която подава ток на свещите, защото ми изглежда, че пречената да не работят е че няма ток на свещите който са на цилиндър 2 и 3?

Ако може да ми дадете някакъв съвет ще съм ви много благодарен.
Отговори

mrsch66 снимка mrsch66 20 юли 2019 - 17:50

Едно е да мислиш друго е да трябва макар мотора да е елементарен явно нямаш нужните познания по-добре посети сервиз.
Отговори

ivanmarkov снимка ivanmarkov 20 юли 2019 - 18:10

Благодаря за отговора, но за жалост с нищо не ми помага. Имам я колата от 5 годни и всичко сам или с приятели съм оправял.
Искам да попитам ако някой е имал сроден проблем как го е разрешил, ако исках да отида на сервиз при най-различни "майстори" нямаше да пиша тук.
Отговори

ivan_pop снимка ivan_pop 20 юли 2019 - 19:23

Предполагам само,или прегоряла гарнитура м/у 2 и 3 цилиндър, или бобина.
Отговори

dusty rain снимка dusty rain 20 юли 2019 - 19:40

Дистрибуторната капачка гледа ли да не е пробила/спукана/корозирала около електродите за 2-ри и 3-ти цилиндър.
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 20 юли 2019 - 20:47

Отвиваш свещите на цилиндер 2 и 3 и мериш компресия.
Отговори

пешо-жоро снимка пешо-жоро 20 юли 2019 - 22:12

[quote name='ivanmarkov' timestamp='1563633742' post='1307714']
Здравейте,

Моя Опел Астра Г, работи само на 2 цилиндъра. Цилиндър 2 и 3 не работят.
Двигателят е моно инжекция бензин, гледах свещите добре са, има налягане, разменях кабелите на свещите и свещите. Нищо.
Проблема се появи 200 км, след смяна на радиатор, защото стария се спука и колата беше карана прегряла.
Мисля, че трябва да се смени запалителната боина, която подава ток на свещите, защото ми изглежда, че пречената да не работят е че няма ток на свещите който са на цилиндър 2 и 3?

Ако може да ми дадете някакъв съвет ще съм ви много благодарен.
[/quote
Това че е карана прегряла хич не звучи въодушевяващо. А и щом проблемът се е появил СЛЕД този случай, твърде вероятно да има прегоряла гарнитура като минимум.Дано работата не се окаже по-дебела. Както е писал и колегата преди мен - мериш компресията на съмнителните цилиндри и я сравняваш с читавите.После мислиш.Успех!
Отговори

ivanmarkov снимка ivanmarkov 23 юли 2019 - 21:24

Видях, че има налягане в цилиндрите и смених боината. Сега всичко работи както трябва :)
Благодаря за съветите.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg