Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Направи си сам

Ремонт на вакуум помпа Вектра Б/Vectra B

tisho.74 снимка tisho.74 28 януари 2015 - 19:17

Здравейте колеги,
Наскоро при друга работа по колата (Вектра Б X20DTH) установих наличие на много малко количество масло във вакуума при ЕГР-а. Работата е ясна- вакуум помпа, обаче ме интересува някой дали е ремонтирал такава помпа. Какво, как, защо... Тъй като не искам да се уча на това направо от мойта помпа, а ако може да се подготвя предварително поне с информация.
Варианта с нова от морга е ясен, ама засега не ща.
Благодаря предварително на отзовалите се.
Отговори

mrsch66 снимка mrsch66 28 януари 2015 - 20:07

Сложи клапан от бензинова към сервото и си хвани вакум от горния извод долния го затапи.
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 28 януари 2015 - 20:45

Оххх колега, това го мисля, ама сърце не ми дава, все се старая нещата да са изпипани и да работят повече от отлично и така нататък... И все си патя от това ;-)

П.С. а това намерих току-що: http://www.vauxhallw...number=93191221
Разбира се, на тази цена няма да го купя. Но това ме води към мисълта, че ремонта е възможен.
Мнението беше редактирано от tisho.74: 28 януари 2015 - 20:49
Отговори

Petkov23 снимка Petkov23 01 февруари 2015 - 22:35

Колега моята съм я разглобявал, непоправимо износена е незнам какъв е тоя комплект за ремонт ако не е цяла вакуум помпа.
Отговори

pitbula74 снимка pitbula74 02 февруари 2015 - 00:03

За тази цена,която е посочена малко по нагоре,си купуваш чисто нова помпа.Моята връзка
Мнението беше редактирано от pitbula74: 02 февруари 2015 - 00:05
Отговори

Dimas снимка Dimas 03 февруари 2015 - 09:46

Слагайте клапаните от бензиновите мотори и карайте смело. Номерът му е 90497004. Цената беше около 20лв от представителството.
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 15 февруари 2015 - 19:57

 Dimas, на 03 февруари 2015 - 09:46, каза:

Слагайте клапаните от бензиновите мотори и карайте смело. Номерът му е 90497004. Цената беше около 20лв от представителството.


Вече го имам, само ще изчакам по- топъл ден и ще реша въпроса. Много благодаря за номера, а и на всички във форума, че Ви има!
Отговори

pepi_sm снимка pepi_sm 15 февруари 2015 - 20:08

 tisho.74, на 15 февруари 2015 - 19:57, каза:

Вече го имам, само ще изчакам по- топъл ден и ще реша въпроса. Много благодаря за номера, а и на всички във форума, че Ви има!



И аз се сдобих със въпросния клапан 23 лева от Стефанов Пловдив както казва колегата при удобен момент се слага само споделете ако може как затапвате долния изход на вакум помпата .
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 16 февруари 2015 - 16:28

За затапването смятам да сложа парче маркуч с вътрешен диаметър 3.0 мм, дължина не повече от 5 см, което да затапя с малка пластмасова тапичка с диаметър около 4 мм., или нит с диаметър 4 мм.
Отговори

pepi_sm снимка pepi_sm 16 февруари 2015 - 17:58

 tisho.74, на 16 февруари 2015 - 16:28, каза:

За затапването смятам да сложа парче маркуч с вътрешен диаметър 3.0 мм, дължина не повече от 5 см, което да затапя с малка пластмасова тапичка с диаметър около 4 мм., или нит с диаметър 4 мм.

Благодаря ти за отговора колега.
Отговори

pepi_sm снимка pepi_sm 16 март 2015 - 08:25

Здравейте сложих въпросния клапан и така взех вакум от горния изход на помпата но колата ми се струва малко по мудна в ниските обороти с оп ком няма грешки записани нека колегите който са с такъв клапан да споделят как е при тях.
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 22 март 2015 - 21:21

Днес реших въпроса с клапанчето от бензиновата, утре ще се тества и ще пиша подробно какъв е резултата при мен.
Мнението беше редактирано от tisho.74: 22 март 2015 - 21:21
Отговори

Dimas снимка Dimas 22 март 2015 - 22:35

Аз карам по този начин от поне 2 години и нямам никакви ядове, а и познавам няколко души, които също нямат проблеми.

Един съвет: внимателно сменяйте клапаните така, че да не "издишат".
Мнението беше редактирано от Dimas: 22 март 2015 - 22:36
Отговори

pepi_sm снимка pepi_sm 23 март 2015 - 07:34

От както сложих този клапан започна колата да прекъсва леко в ниските обороти до 2000 не зная каква е логиката с този клапан или е съвпадение няма го винаги това прекъсване от какво ли може да е колеги .


Преди малко е дръпнах по един наклон и го намаше това прекъсване и мощност си имаше може би аз си въобразявам след малко ще е закача с оп-ком да видим има ли нещо записано като грешка .
Мнението беше редактирано от pepi_sm: 23 март 2015 - 08:50
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 05 април 2015 - 21:00

Проблема е трайно решен. Колата си работи добре, няма никакви проблеми след интервенцията. Направил съм връзките добре, няма пропуски на вакуум. За информация на колегите, които ще преминат по същия път- гумен маркуч с вътрешен диаметър 3.2 мм става отлично за връзките на пластмасовите маркучета (тънките, с отвор 2 мм) за вакуума. При тази интервенция единствено срещнах проблем с тръбата към сервото, която отрязах веднага след стария клапан, за да монтирам новия (или поне аз я рязах, за да осигуря добра връзка там). За частта от новия клапан до помпата ползвах полипропиленова тръба с вътрешен диаметър 8 мм тъй като размерите, които намерих бяха 6 и след това 8 мм, нямаше 7 мм като оригиналната. Тази тръбичка имаше нужда от скоба към новия клапан, защото не ми хареса плътността на връзката. На бързата връзка към помпата стана повече от добре без скоба. От другата страна на клапана стана с внимателно нагряване със запалка.
Понеже не бях промил добре системата, след каране около 1000 км за два дни, намерих няколко капки масло в новата тръбичка между помпата и клапана. Не ми се занимаваше с почистване на тръбичката, а имах още почти един метър от тази тръба, махнах старата и сложих нова. След тази интервенция вече няма признаци за наличие на масло.
Все пак това бяха дребни болежки, защото от два дни съм в друг филм- ще демонтирам турбо, ама след два месеца, на смяната на маслото... И ще видим какво му е.
Отговори

s.karpachev снимка s.karpachev 06 април 2015 - 19:07

И аз съм правил тази интервенция с клапана, при мен се събираше масло по вакум маркучите. Карах колата така поне 1 година преди да я продам. Беше и чипната и нямах никакви проблеми.
Аз го сложих по следния начин, със запалка леко затоплих пластмасовите снадки, извадих клапана, и по обратния начин, затоплих, сложих новият клапан, стиснах леко с пръсти за да няма загуба на въздух и всичко заспа.
Отговори

pepi_sm снимка pepi_sm 06 април 2015 - 20:13

При мен със новия клапан започна да прекъсва и губи мощност след което си върнах старото положение със масло във вакумите сега търся друга вакум помпа работеща .Поне аз не намерих причина със новия клапан да прекъсва и губи мощност но явно се оказа от самата помпа .
Отговори

s.karpachev снимка s.karpachev 06 април 2015 - 20:41

Провери си вакум системата дали не губи вакум. Аз имах пробив от клапана на вихровите клапи, затапих гo и всичко си дойте на място. Точно от пластмасовият клапан който ги управлява, а не от маркучите. Публикувано изображение
А така стана при мен интервенцията с клапана.
Публикувано изображение
Отговори

pepi_sm снимка pepi_sm 06 април 2015 - 20:54

Когато сложих новия клапан мерих вакума със вакууммер или както се казва и показанията бяха в нормите създава достатъчно вакум но прекъсва и няма мощност а когато сложа маркуча в долния изход където тече масло не прекъсва и има мощност .Намерих една вакуум помпа втора употреба за 50 лв . ще видим с нея как ще е когато е сложа.
Мнението беше редактирано от pepi_sm: 06 април 2015 - 20:55
Отговори

s.karpachev снимка s.karpachev 06 април 2015 - 21:03

А там където съм оградил в червено мери ли го? Аз бях и с изолиран ЕГР-а, и ми трябваше вакум само за турбото и вихровите клапи. За проба можеш спокойно да откачих вихровите клапи и да ги затапиш. След като се развалиха моите ги затапих и си карах така. И ми трябваше вакум само за турбото.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg