Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Vectra A

Vectra A - Чистачки

Agamemnon снимка Agamemnon 07 април 2009 - 19:02

Valeo - Много доволен
Отговори

sau-152 снимка sau-152 07 април 2009 - 19:05

Още един глас за Валео. В Метро 45 см са на 14 лв комплекта, ако са на акция - са на 12 лв. :icon_razz2:
Отговори

zdravkop снимка zdravkop 07 април 2009 - 19:20

 sau-152, на 07 Apr 2009, 08:05 PM, каза:

Още един глас за Валео. В Метро 45 см са на 14 лв комплекта, ако са на акция - са на 12 лв. :confused:

Още утре ще отскоча до Метро. Дано да ги има в нашия магазин. :icon_razz2:
Отговори

simko снимка simko 07 април 2009 - 19:23

Глас за Champion давам. Изключително доволен съм вече над една година.
Отговори

Branimir снимка Branimir 07 април 2009 - 19:38

аз съм с шампион и съм много доволен :)
Отговори

sij снимка sij 07 април 2009 - 20:03

Мойте са също от METRO марка AUTO Practic 4-5 лв. бяха някаде ето такъв модел http://www.keiyo-par....aerotwin-2.jpg от миналата година съм с тях и за сега ми варшат работа!
Отговори

Rosen Popov снимка Rosen Popov 08 април 2009 - 07:55

Аз съм с Champion 3година и съм доволен,когато взех колата от Германия беше с Valeo.
Отговори

Pinto снимка Pinto 08 април 2009 - 08:00

Шампион 45 см - 8 лева за бройка. Изключително много съм доволен от тях. Чистят перфектно и най-важното не скърцат като пълните ментета.
Отговори

bOJoOoo снимка bOJoOoo 08 април 2009 - 08:06

Аз съм с оригиналните Bosch откакто съм взел колата и съм доволен но вече са наизчерпване доволен съм от тях и мисля пак да си взема на Bosch , колеги кажете ми д/г едни читави чистачки на Bosch д/г на каква цена мога да си ги взема.Благодаря!
Отговори

googo снимка googo 08 април 2009 - 08:47

Някаква марка да препоръчате ама само за гумичките ? Разбрах, че се продават разни комплекти дето сам си ги слагаш :icon_razz2:
Отговори

Rosen Popov снимка Rosen Popov 08 април 2009 - 09:51

 bOJoOoo, на 08 Apr 2009, 09:06 AM, каза:

Аз съм с оригиналните Bosch откакто съм взел колата и съм доволен но вече са наизчерпване доволен съм от тях и мисля пак да си взема на Bosch , колеги кажете ми д/г едни читави чистачки на Bosch д/г на каква цена мога да си ги взема.Благодаря!


В Практикер Пловдив ги видях на 14лв комплекта 45см,но незнам дали не са ментета
Отговори

4ebura6ka снимка 4ebura6ka 08 април 2009 - 17:09

В HIT Младост има някакъв комплект само гумички, силиконови уж. Някой да има отзиви?
Въпрос свързан с чистачките и предното стъкло. Като работят по стъклото се образува фин воден филм, като да бършеш потното огледало в банята - не се чисти напълно. Та се чудя дали е от чистачките или повърхността на стъклото вече и има нещо. Много е гадно щото се получава едно замъгляване. Някакви идеи?
Отговори

zdravkop снимка zdravkop 08 април 2009 - 18:41

Колеги, днес си взех от Практикер Валео- 15 лева. Дано да са добри, както казаха колегите.
Чебурашка, сигурен съм, че е от повърхността на стъклото- така се получава ако си карал зад някой стар камион и от него хвърчат миниатюрни капчици масло, разпръсквани от вятъра и се получава нещо като тънък слой. И на мен ми се е случвало.
Отговори

Профита снимка Профита 16 април 2009 - 15:45

 4ebura6ka, на 08 Apr 2009, 06:09 PM, каза:

В HIT Младост има някакъв комплект само гумички, силиконови уж. Някой да има отзиви?
Въпрос свързан с чистачките и предното стъкло. Като работят по стъклото се образува фин воден филм, като да бършеш потното огледало в банята - не се чисти напълно. Та се чудя дали е от чистачките или повърхността на стъклото вече и има нещо. Много е гадно щото се получава едно замъгляване. Някакви идеи?



Здравей,

И аз мисля, че се получава от разни мазнотии, масла и подобни такива, които полепват с времето и ако дълго време не са ползвани чистачки, за да ги отстранят, просто трябва да се пръсне малко повече почистваща течност и след това чистенето отново е добре. Поне това наблюдавам аз при мен.
Отговори

AlexMav снимка AlexMav 16 април 2009 - 16:24

 zdravkop, на 08 Apr 2009, 07:41 PM, каза:

Колеги, днес си взех от Практикер Валео- 15 лева. Дано да са добри, както казаха колегите.
Чебурашка, сигурен съм, че е от повърхността на стъклото- така се получава ако си карал зад някой стар камион и от него хвърчат миниатюрни капчици масло, разпръсквани от вятъра и се получава нещо като тънък слой. И на мен ми се е случвало.



Аз си взех Валео, но са много гадни - и на двете има някакви израстъчета и ми оставят ивици като чистят. Уж магазина беше изпробван, пък са ментаци...
Отговори

zdravkop снимка zdravkop 16 април 2009 - 21:00

Алекс, моите ги пробвах как чистят, макар и не на дъжд, ами от пръскалките и съм доволен. Не видях да оставят някакви ивици.
Отговори

hudson снимка hudson 16 април 2009 - 21:22

 4ebura6ka, на 08 Apr 2009, 05:09 PM, каза:

В HIT Младост има някакъв комплект само гумички, силиконови уж. Някой да има отзиви?
Въпрос свързан с чистачките и предното стъкло. Като работят по стъклото се образува фин воден филм, като да бършеш потното огледало в банята - не се чисти напълно. Та се чудя дали е от чистачките или повърхността на стъклото вече и има нещо. Много е гадно щото се получава едно замъгляване. Някакви идеи?

Такъв ефект съм виждал, при евтините графитни чистачки. Да не би, вместо силиконови, да са ти пробутали от онези графитните буклуци?
На задното стъкло съм сложил силиконова "гумичка" (защото не можах да си намеря толкова малка чистачка - 28 см), но не съм имал тъкъв проблем - чисти добре.
Отговори

sashonikolov снимка sashonikolov 16 април 2009 - 21:31

и от мене един глас за Шампионките.

53 см на цена 34 лева карам с втори комплект вече.

С първия карах 3 години на  тези сега им е 2ра година 
Отговори

hudson снимка hudson 02 май 2009 - 18:36

Да повдигна темата с полезна (надявам се) информация. По съвет на комшията (душманин на 2 астри) си взех чистачки ALCA. Купих ги от бензиностанция на Лукойл, опаковани са по една в кутия, което е много удобно за хора, чийто чистачки са с различен размер. Има доста размери, включително и този който досега не намирах - 28 см за багажника. Пише че са произведени в Германия, надписите са на немски и английски, изработката е добра и най-важното - чистят идеално, без скърцане. Като цена - 6,99 лв за 50 см и 7,49 за 53 см.
Отговори

Onlyshits снимка Onlyshits 02 май 2009 - 20:48

Я да питам ся аз ....
Чистачките CHampion хубави ли са че много ги хвалят без скърцане и замазване ....
В Бриколажа имаше за 31лева но ми казаха че имало и Champion ментета ....

Един приятел има Champion много са зле ....
и се чудя

Някви идей
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg