Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Astra G

Astra G - Чистачки, размер

Liubeznia снимка Liubeznia 19 януари 2010 - 14:32

В Практикер/Баумакс си купих най-обикновенни чистачки Бош които се продават в кутия по 1бр. и различни дължини. Цената беше прилична/6,7лв.бр./ и засега чистят повече от прилично. Задната ми беше за смяна защото мажеше ужасно и скърцаше. Затова просто си смених само перото и сега си чисти перфектно.
Отговори

FirestorM снимка FirestorM 19 януари 2010 - 16:56

А някой случайно вече да се е сдобил с тия новите на Heat flexx с подгряването за да изрази мнение?

П.С. иначе по темата аз съм с 2x48см от Пикадили за 4 лв. и ми чистят доволно. Иска ми се да си зема bosch aerotwin, но много скъпичко ми идва :)
Мнението беше редактирано от FirestorM: 19 януари 2010 - 16:57
Отговори

TOTTI868 снимка TOTTI868 26 ноември 2010 - 16:32

От днес и аз съм с Шампион(51см на шофиора и 48 на пасажера).Струваха 23лв двете!Като ги сложих първоначално взеха да насичат но след няколко пускания взеха да вървят гладко!!Ще видим как ще се даржат на дъжд!!! :devil-smiley-019:
Отговори

Globe снимка Globe 27 ноември 2010 - 08:28

до вчера ако не се лъжа имаше почти 2 месечна кампания от опел в която включваше 40% отстъпка за оригинални чистачки което ги правише с цена от 27 лева и по-добър вариянт няма
Отговори

DALGONSKi снимка DALGONSKi 29 ноември 2010 - 09:18

Вчера смених само перото на едната чистачка, че предното се беше скъсало. Чистачката, на която подмених перото е Valeo, самото перо е "графитено", а не "силиконово" и по думите на продавача тия са най-добрите. Засега съм склонен да се съглася с него, защото в момента тая чистачка чисти наравно с другата, която е нова и оригинална Champion. Незнам само колко ше изкара, но и това ше се покаже с времето..

Искам да попитам ако някой е взимал или има представа, каква е цената за примерно 60 см. (един от стандартните размери) на перо за чистачки ?
Отговори

nikiboy снимка nikiboy 07 декември 2010 - 10:16

И аз преди време си смених само перата на предните чистачки, резултата беше ... и все още е - една яка черта върху стъклото ( усетих се и ги спрях веднага, но си направи един оборот нагоре и един надолу ), която все още си гледам. По някакъв начин перото се измъкна в края и желязото надра стъклото. Така че мнението ми е - по-добре чистачка от 3лв която да сменям всеки месец, отколкото напасвания и смени.
Отговори

Жорко снимка Жорко 07 декември 2010 - 13:43

При Астра Г шофьорската чистачка е с дължина 51 см, а другата - 48 см. Аз използвам чистачки от марката "Шампион" и съм много доволен от тях. Вече карам почти 3 години.
Отговори

DALGONSKi снимка DALGONSKi 07 декември 2010 - 17:35

Моите и двете бяха по 51 см. Пък и гледам, че тая от към страната на пасажера не опира и реших да си остане с две еднакви. Champion-ката както казах повече от 2 години бачка безупречно, другата обаче (Valeo) се предаде и САМ смених само перото. Сега чистят наравно, пък и като си го смениш сам само така ще си сигурен в сътвореното, а смяната на перото не е кой знае каква философия. Въпрос на личен избор.. всеки преценява какво да прави.

п.п. Между другото незнам колко често ги е сменял, но един приятел преди време си счупи предното стъкло точно при смяна на чистачка.. та тва да слагаш всеки месец чистачки също не оферта.. :newsm05_41:
Отговори

TOTTI868 снимка TOTTI868 09 ноември 2011 - 12:03

И аз си купих Шампион както бях писал по нагоре-и за 1 година изведнъж почнаха да мажат-какво е това ми кажете-даваш 20+ за чистачки вместо 3 лв и същата работа-сега се чуда кво да слагам пак-тия тип банан къде са от по 3-5лв дали са хубави .На задната чистачка доколкото разбрах не може да се сменя рамото на чистачката и трябва да се слага отделно само гумичка -какво бихте ми препоръчали,да вззема ччистачка и да и махна гумичката и да я сложа или някакво перо(чета че има графитеени и силиконови).Кое е по удачно :love_opel:
Мнението беше редактирано от TOTTI868: 09 ноември 2011 - 12:03
Отговори

TOTTI868 снимка TOTTI868 11 ноември 2011 - 17:23

Ей сега ги гледах чистачките-казват се Митутоио,има и Накамото -тип банан.Н-кой има ли опит с някой от тях да кажа що за стока са
Отговори

kotzeto снимка kotzeto 20 ноември 2011 - 10:24

Само да спомена, че оригиналните на GM са valeo. Аз си взех и съм доволен - 36 лв от gauto
Отговори

Astra 1.4mi снимка Astra 1.4mi 20 ноември 2011 - 11:08

Аз вече няколко пъти съм купувал тип банан и то различни модели. Отначало са перфектни, но след няколко месеца явно им омеква металната шина и започват да мажат. Все пак не бяха от скъпите, може би 7-8 лева парчето. Някой има ли опит с банани които да издържат повече от 4-5 месеца ?
Отговори

batkata снимка batkata 20 ноември 2011 - 11:44

Да, моите на астричката съм ги купувал преди година (може би) от Практикер. Засега нямам проблем и чистят добре. Не мажат (както старите), а и изглеждат доста по-добре на колата.
Отговори

V. Petrov снимка V. Petrov 20 ноември 2011 - 18:01

Купувам от Практикер Бош - продават се поединично, струват 6 - 8 лв. бройката. Една година чистят перфектно, след това перата явно се нараняват и започват да правят чертички. За тия пари толкова.
Отговори

zazka77 снимка zazka77 30 октомври 2012 - 20:35

На мен ми трябва само чистачка за комби Г и не мога да на

























меря някой би ли ми помогнал
Отговори

filidor снимка filidor 30 октомври 2012 - 21:02

Прочети темата от начало - пише какви размери чистачки ти трябват. Отиваш в Шел , ОМВ , ЕКО , меко или коя да е голяма бензинджийница , гледаш по размер (на гърба пише даже за какви марки и модели стават) , избираш по цена и купуваш.
Отговори

Cecko2.0 снимка Cecko2.0 01 ноември 2012 - 07:38

Аз купих 2 от метро (отдавна) дето ги дават с липса на винрации и аеродин.форма, хубави са, но след около 1.5г почнаха да скърцат и вибрират, но това се оправи след почистване на стъклото (и перата) с препарат за стъкла (използвах медикс и микрофибърна кърпа), сега няма вибрации/скърцане (даже и на сухо пускане) и чистят мн.добре. Така че пробвайте преди смяна да почистите с препарат за стъкла (за автостъкла също става, имах такъв спрей от кауфланд, той прави хубава пяна), а и с препарата (медикс) си почистих без усилия остатъците от лепенките на старите Г.В., ГО и ГТП, напръсках в/у кърпата и после само върху ост. от лепилото, за да не се повредят актуалните, че явно е силен :) Това го направих преди няколко месеца.
Мнението беше редактирано от cecko06: 01 ноември 2012 - 07:46
Отговори

georgi4at снимка georgi4at 01 октомври 2013 - 08:19

Колеги, някой да е виждал тия дни в София къде продават(имат наличност) чистачки Valeo(без "Metro"), че нещо не мога да намеря.
Трябват ми 1бр -51см и 1 бр.- 48см
Благодаря.
Отговори

Dimas снимка Dimas 01 октомври 2013 - 08:48

 georgi4at, на 01 октомври 2013 - 08:19, каза:

Колеги, някой да е виждал тия дни в София къде продават(имат наличност) чистачки Valeo(без "Metro"), че нещо не мога да намеря.
Трябват ми 1бр -51см и 1 бр.- 48см
Благодаря.


Аз карам от 3 години с Champion, но вече им е време да си ходят. Купих ги от Хит Люлин. Ако някой е навит може да вземе 2 комплекта на 51 и 48см на партия. Разбира се офертата е валидна само за София.
Отговори

georgi4at снимка georgi4at 01 октомври 2013 - 09:13

Днес ако ми остане време, може да мина да проверя дали продават. Имам някакъв спомен, че на 'champion' имаше и комплекти с различни дължини(или бъркам).
Отговори

Бърз отговор

Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg