Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Astra G

Проблеми с влага под стелката, като чели е антифриз

ulieliadi снимка ulieliadi 11 октомври 2011 - 07:03

Губя си го антифриза и то точно от там. Вижда се от къде е текло, и когато пусна парно не усещам да ми "сладни" нито пък замацва прозореца :newsm05_41: На 99.999% съм сигурен, че е от о-пръстените :devil-smiley-019:
Отговори

Kraskam снимка Kraskam 11 октомври 2011 - 09:26

Минах по този път, два три вида пръстени, включително и ремонтен комплект от Стефанов за 20 лв. На края от Дженероус ми предложиха друг детайл за 70 лв. Оказа се същата тъпа сглобка, но без кранче. На два пъти става сауна в купето миналата зима. По-сигурно от дебелите маркучи и скоби няма.
Отговори

danymish снимка danymish 11 октомври 2011 - 13:11

Здравей,аз моите о-пръстени когато ги сменях след като свалих радиаторчето отидох с него в магазин където продават такива пръстени и там пробвах размера който ми беше необходим.Вече 8 месеца нямам проблеми,но ако се прецакат още веднъж ще ги направя като колегата с маркуч :icon_razz2:.А свалянето на болтовете които държат ваничката на радиатора свалих с отверка с по- дълъг накрайник,като преди това вдигнах колата на крик и свалих предно дясно колело,става лесно.Успех.
Отговори

Globe снимка Globe 11 октомври 2011 - 19:18

 Kraskam, на 11 октомври 2011 - 09:26, каза:



от начина по който разказваш се подразбира ,че ти си вършил манипулацийте.. така че 1 господ знае какво си направил... и как си го направил..

странно е да се разсъждава ,че нещо е пълен боклук при положение ,че при 99% от колите е работило 10-15 години.. ,а ще има много такива който сигурно никога няма да протекат.. и това за 2 лева гумички.. 20 лева е комплекта с "виличките" но може да се вземат и само оригинални гумички..
Отговори

Kraskam снимка Kraskam 12 октомври 2011 - 12:50

Не стига, че е недоклатена конструкция ами е и в кучия гъз.
Отговори

Antonsh снимка Antonsh 13 октомври 2011 - 11:27

Приятел,на един авер корсата му се пълнеше с вода,оказа се че под акумулатора има дупка требва да я запушиши от там влиза
Отговори

ulieliadi снимка ulieliadi 16 октомври 2011 - 19:04

Значи да споделя опит и аз след като днес отстраних проблема :idiot:
Разглабянето е изключително лесно и става много бързо(благодаря на колегата reload за подробната инструкция за монтаж и демонтаж). Със събирането имах малко проблеми, защото новите пръстени влизат малко по-трудно и с оглед удобното място, на което се намира радиатора си е цяло изкуство да го сглобиш без да се сетиш за нечия майка :mhihi:

И само за протокола да кажа че съм сменял радиатор на парно и на други автомобили и там положението е мнооого по-дървено :newsm05_41:

П.С. О-пръстените са с дебелина 2.5мм
Благодаря на всички отзовали се <_< Улеснихте ме доста :drinks:
Отговори

Daniel Stanev снимка Daniel Stanev 21 май 2013 - 09:24

Здравейте колеги. Някой да е сменял о-ринговете на Вектра Ц 2003 година с климатроник? Ако има такива да споделят моля как става и какви са точно размерите на о-ринговете, защото искам да си купя и да подменя само тях, нямам желание да купувам целия ремонтен комплект със скобите. По магазините за авточасти продават точно такива о-ринговете за парно, специални, които издържат на температура, но не могат да ми кажат какъв точно е размера за моята кола. Казаха идваш със старите уплътнения и мерим по тях, но според мен така не става понеже старите ще са деформирани. Колегата по-горе, който е качил инструкцията за смяна на Астра е в голяма помош, ако може да намери и качи за Вектра Ц ще е супер.

Благодаря предварително и лек ден :first:

Поздрави :flag:
Отговори

DALGONSKi снимка DALGONSKi 27 юни 2014 - 19:00

 ulieliadi, на 16 октомври 2011 - 19:04, каза:



-Юли.. да те питам тогава направо теб братле - може ли да сменя О-пръстените (оригинален комплект, заедно с щипки), може ли да се смени БЕЗ да се разглобява кой знае какво !? :confused: Или по-точно въпроса ми е - какво най-малко трябва да разглобя, за да сменя пръстените (няма да махам радиаторчето), трябва ми възможно най-бързия и практичен "ремонт".
Отговори

ulieliadi снимка ulieliadi 27 юни 2014 - 20:56

Еми Митак, срам не срам да си призная, че изобщо си нямам идея какво се сваляше :unsure: Тази операция я правих преди близо три години, а и остаряваме бавно и леееко съм забравил за какво иде реч :pardon:
Сори брат :drinks:
Отговори

DALGONSKi снимка DALGONSKi 27 юни 2014 - 21:10

Окей.. айде някой друг тогава да се включи, да кажи кое може да разглобя, за да сменя само гумичките ? Някакви съвети как да събера антифриза, който ще се излее от самото радиаторче.. :unsure:
Отговори

tanyo снимка tanyo 22 септември 2014 - 18:33

При мен мокрото е от страната на пътника до шофьора.Дали е от 'О'пръстените или може радиаторът да е пробит? Антифризът намалява.
Отговори

Zygot снимка Zygot 25 октомври 2014 - 09:12

Колеги никой ли не е измерил диаметъра на О пръстените? От Булвария ми казаха 15-20лв. което е безумно за две гумички на стойност 50ст.
Отговори

ibobcho снимка ibobcho 25 октомври 2014 - 09:25

 DALGONSKi, на 27 юни 2014 - 21:10, каза:

Окей.. айде някой друг тогава да се включи, да кажи кое може да разглобя, за да сменя само гумичките ? Някакви съвети как да събера антифриза, който ще се излее от самото радиаторче.. :unsure:



значи няма как без да свалиш средната конзола,бая работа и неудобно е (или поне при мен е играчка-демек от майстора-аз :)

гумичките са последното което сваляш

за антифриза все си го изливах от към пасажера :))))))))))
но и не съм мъчил да го запазя :)))

по горе някой пита дали може да намери други по размер, който му дадът
аз поне в бургас доста обиколих,защото първото ми сваляне нещо не го направих като хората и пак ми капеше,но като бутах единият о-пръстен го попрескрипах малко и си мислех ,4е е от него,та свалих ги и с "бинокъла" (прилеча малко на него ) тръгнах да търся нови гумички..еми всякакви имаше ,но такъв размер не,та само оргинални от дженеръс ауто взех за около 20 лева


но въпреки че вече не губя антифриз пак се получава леко петно в моите крака... и нямам идея от каде е пак,но поне антифриза 1 година не е мръднал
Мнението беше редактирано от ibobcho: 25 октомври 2014 - 09:26
Отговори

Zygot снимка Zygot 22 юли 2015 - 00:53

Днес цял ден разглобявах шибаната кола докато стъгна до гадното радиаторче на парното което се оказа че не тече. Някаква идея от къде идва цялата тази влага в краката на мен и спътника ми?? Да добавя че О пръстените са 5, а не 2 които са за смяна.
Отговори

MONOPOLA снимка MONOPOLA 22 юли 2015 - 04:08

 Zygot, на 22 юли 2015 - 00:53, каза:

Днес цял ден разглобявах шибаната кола докато стъгна до гадното радиаторче на парното което се оказа че не тече. Някаква идея от къде идва цялата тази влага в краката на мен и спътника ми?? Да добавя че О пръстените са 5, а не 2 които са за смяна.

От ваничката която събира конденза за климатика
И при мен е така и ще дам на някой да ми го направи че е много досадно,
Отговори

Zygot снимка Zygot 22 юли 2015 - 10:37

Разгледах добре казанчето дето събира конденза и не виждам как ще тече от него?

Къде се намира радиатора на климатика може ли там да има друг дренаж?
Мнението беше редактирано от Zygot: 22 юли 2015 - 11:24
Отговори

MONOPOLA снимка MONOPOLA 25 юли 2015 - 05:52

Отпред при мотора, но там няма кондез или по точно няма връзка с кондвенза на колата
Отговори

Zygot снимка Zygot 27 юли 2015 - 12:31

Намерих от къде ми идва влагата. Гумената тръбичка на дренажа който влиза в купето не се уплътнява добре с тръбата от кондензационната тръба, от нея подлизва и част от влагата влиза в купето. Намазах я силикон да видим дали е само от там. Много по лесно е за проверка и нищо не се разглобява.
Отговори

svet7408 снимка svet7408 05 октомври 2015 - 09:47

Колеги трудна ли му е смяната и какво се откача.
Отговори

Бърз отговор

Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg