Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

Висока температура..Защо?

Pepi снимка Pepi 26 май 2009 - 09:54

От известно време забелязах (може би от както стана по-топло),че в градски условия колата загрява много бързо.
Ако се кара в продължение на 15 минути в града и перката се пуска веднага(не визирам Софииските задръствания.Там вече незнам как ще се кара).Това разбира се е без пуснат климатик.Миналата година лятото изчистих и двата радиатора от разни мушички и други "вредители".Извън града температурата варира около 80 градуса.Защо ми се струва,че нещо не е наред? или съм голяма паника ? :newsm05_41:

Колата е Вектра Б X18XE!

Благодаря!
Отговори

martin_kolev снимка martin_kolev 26 май 2009 - 10:17

Екотека "пари" колега.Не мисля,че има нужда от паника.Потърси с търсачката колко колеги говорят за техните екотеци в летните жеги.
Аз самия бях в същото положение като теб-струваше ми се че загрява адски много и бързо.В града лятото стрелката ми стои малко над 90 градуса, като паркирам качва и още дори.С пусната клима стрелката не мърда над 85(по показания на уреда)
Извънградско-също като при теб, стрелката стои малко над 80 градуса.
Не съм ходил на сервиз, нито съм правил профилактика, приемам го за нормално щом колегите и те са така.

ПП.Единственото, което ме дразни е че като че ли малко се губи мощност като загрее стабилно.
При теб как е?
Отговори

Pepi снимка Pepi 26 май 2009 - 10:28

Мерси колега.
За мощността и аз имам подобни наблюдения,но не са ми правили чак толкова силно впечатление,защото карам на газ и си мисля,че е от нея.
Отговори

opel_vectra снимка opel_vectra 26 май 2009 - 10:53

 martin_kolev, на 26 May 2009, 11:17 AM, каза:

Екотека "пари" колега.Не мисля,че има нужда от паника.Потърси с търсачката колко колеги говорят за техните екотеци в летните жеги.
Аз самия бях в същото положение като теб-струваше ми се че загрява адски много и бързо.В града лятото стрелката ми стои малко над 90 градуса, като паркирам качва и още дори.С пусната клима стрелката не мърда над 85(по показания на уреда)
Извънградско-също като при теб, стрелката стои малко над 80 градуса.
Не съм ходил на сервиз, нито съм правил профилактика, приемам го за нормално щом колегите и те са така.

ПП.Единственото, което ме дразни е че като че ли малко се губи мощност като загрее стабилно.
При теб как е?


колега и при мен нещата стоят по абсолютно същия начин. незнам нормално ли е, но не се вдига над 92-93 градуса. само веднъж стигна до 95-96 като катерех обзорския баир
Отговори

IvanGrigorov снимка IvanGrigorov 27 май 2009 - 22:25

Ставаме все повече. И при мен не подминава 92-93 градуса. Обаче онзи ден при темп. на въздуха 20 градуса отиваше до 96-97...сега ми се струва че неще да загрее ама още несъм я карал стабилно от тогава.
Някой може ли да каже водната помпа с пластмасова турбинка ли е, или с метална?
Отговори

mantzel снимка mantzel 29 май 2009 - 08:29

И при мен е така,само че не пада под 95 градуса и стига до 100 и пак се връща обратно.И при мен се губи мощността-как да си купиш опел после :icon_wink2:
Отговори

pupe6a снимка pupe6a 29 май 2009 - 10:27

Колеги , прочетете тази тема http://www.opelclub-...showtopic=51604

Има обсъдени доста неща , които могат да се вземат в предвид.
И аз имам проблем с температурата.. мисля първо да си изчистя казанчето че има някви отлагания вътре-погледнете си и вие вашите. :)
Отговори

Vectra Rulzz снимка Vectra Rulzz 29 май 2009 - 14:23

 Pepi, на 26 May 2009, 10:54 AM, каза:

От известно време забелязах (може би от както стана по-топло),че в градски условия колата загрява много бързо.
Ако се кара в продължение на 15 минути в града и перката се пуска веднага(не визирам Софииските задръствания.Там вече незнам как ще се кара).Това разбира се е без пуснат климатик.Миналата година лятото изчистих и двата радиатора от разни мушички и други "вредители".Извън града температурата варира около 80 градуса.Защо ми се струва,че нещо не е наред? или съм голяма паника ? :icon_wink2:

Колата е Вектра Б X18XE!

Благодаря!



Колега не се притеснявай няма нищо страшно моята е със същия мотор и също загрява още като я пробвах преди да я купя забелязах че бързо вдига 80 градуса и питах човека от авто къщата защо става така и той каза че е нормално в началото не му повярвах но като изпробвах още няколко вектри се убедих че е прав така че няма страшно колега наливай бензин и :3:
Лека и безаварийна :icon_wink2:
Мнението беше редактирано от Vectra Rulzz: 29 май 2009 - 14:24
Отговори

orionbg снимка orionbg 29 май 2009 - 15:28

То и моето Вокси така дигаше висока температура и накрая ми кърпиха блока! Пробвай нещо просто:
Като позагрее доста, пусни парното! Ако духа много жега добре! Ако не духа топло, бягай на първия сервиз! Не искам да те плаша! Просто ми се случи и знам какво е после!
Отговори

IvanGrigorov снимка IvanGrigorov 29 май 2009 - 19:41

Колеги до вчера не бях карал колата. Днес патувах че се наложи и какво става? Стрелката пак зе да се вири около 96-97 градуса. И аз пак гледам :icon_wink2: обаче незнам защо реших да загася, после запалих (веднага) и кво стана стрелката си застана на 90 градуса кадето и е мястото. Тези номера за сега стават само когато се пусне климатика. Като го спра а негася мотора после ми прави такива мизерии. Направо не мога да си обасня на какво се дължи ама пробвайте..... :icon_wink2:
Отговори

hudson снимка hudson 01 юни 2009 - 08:31

И при мен беше така. Причина - температурният датчик за таблото. Нов, оригинален е около 40 лв. Заместителя му е около 10-12 лв. Първо взех евтиния - не правете тази грешка, нещата станаха много по-зле. На петата минута от тръгването стрелката подминаваше 95°, а след 15 минути каране с включен климатик вече влизаше в червената зона :icon_wink2: . Закачих я на ТЕСН2 и се оказа че датчика има "малки" отклонения - при 92° по датчика за ЕКУ, стрелката показваше 130°. След монтирането на истински датчик, проблемите изчезнаха.
Отговори

IvanGrigorov снимка IvanGrigorov 01 юни 2009 - 20:00

Може ли да подскажеш само каде се намира датчика? Че в момента съм блокирал и не се сещам, а до колата не ми се ходи. :icon_wink2:
Отговори

hudson снимка hudson 01 юни 2009 - 21:40

Отдясно на двигателя, зад ЕГР клапана. Първо е този за стрелката на таблото - с един проводник е, закачен с кабелна обувка. След него е този за ЕКУто, с букса с няколко проводника.

Ето това ти трябва
Публикувано изображение
Отговори

IvanGrigorov снимка IvanGrigorov 03 юни 2009 - 19:50

Ок мерси колега. Значи вече мога да го кажа със сигурност. Загрява гасиш, палиш веднага и показанието е друго :icon_wink2: . Аз се бях засилил на термостата :flag: . Първо ще го пръскам с WD40 да не само кабелната обувка да е окислила, ако не помогне нов датчик.

ПП - Тази неделя смених ангренажа, с него и воднапомпа. Всичко беше добре като изключим че стария ремък беше толко хлабав че зле ми стана. Водната ми помпа беше GM с ПЛАСТМАСОВА турбинка, сега вече съм с метална и спя спокойно. При замерване на температура на топлия край на радиатора с термо двойка температурата беше между 90 и 99 градуса. Зависи от перките за охлаждане.
Отговори

jokomoro снимка jokomoro 10 юни 2009 - 17:43

Днес София -Пловдив,120-130,много рядко 140км. Жега голяма(включен климатик)Стрелката на таблото сочеше 94 градуса.Колко е верно и дали е добре не знам.
Отговори

Svetoslav снимка Svetoslav 10 юни 2009 - 21:15

Колеги да ви кажа честно, не знам дали това е проблем или не е, но и аз често наблюдавам същото с мойта вектра - качва тия градуси и понякога... стига до 95-96, дори 97. Много хора са ми казвали, че е в рамките на 'нормалното', но все пак си се притеснявам, но нищо не предприемам по въпроса, тъй като няма никакви признаци на загуба на мощ или каквото и да е, върви си нормално, поне засега! :newsm05_41: охлажда се като чели доста бързо, но не знам ... и аз мисля, че по принцип екотека си ''пари'' ...


Поздрави!
Отговори

mikman снимка mikman 10 юни 2009 - 23:53

При мен над 90 вдига оборотите на 2-3 хил. и губи мощност. Миналото лято това го нямаше
Отговори

pa4oni снимка pa4oni 12 юни 2009 - 21:52

купете си x20xev и няма да имате проблеми с мо6тноста ха-ха това си е маитап но във всеки маитап си има капка истина и все пак карам хев 5 години и така си е вдига по4ти 100градуса на клима не се притесняваите колеги едва ли има по сериозен двигател от x20xev aaaa и между другото карам на метан 4 лета ха ха уникален двигател(еко спек) сажалявам само 4е няма зафира x20xev че вече ми се кара такава :newsm05_41:
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg