Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Силов Тунинг

Вдигане на конете-как?

Aladin снимка Aladin 27 ноември 2004 - 00:40

Астрата е '93г.,1,7TDi,82 коня.Без бордкомпютър.
Та имате ли идея как да станат кончетата около 100-на?
Отговори

manta снимка manta 27 ноември 2004 - 12:51

:D 4ип тунинг и спортен ауспух....мислиа сте ти помогнат наи ве4е 4ипа.... :D :D :D :D :D :D :D :D
Отговори

THE_BUTCHER снимка THE_BUTCHER 27 ноември 2004 - 12:52

Задължително отиди някъде да ти сменят чипа.При тези двигатели качествените чепове дигат някъде с 20% мошността и въртящтият момент.Процедурата въобще те е полезнена и даже безобидна...
На този сайт има много добри оферти... http://www.digitaltuning.bg

Току щто погледнах че с проста смяна на чипа можеш да постигнеш 105 коня на твоа двигател...

Успех........
Отговори

ГостPMG_* 27 ноември 2004 - 14:27

"Развинтване" на турбото :D и валове
Отговори

ГостAstra_maniac_* 27 ноември 2004 - 14:35

Ако двигателя ти е на ISUZU, значи чипа няма да ти свършри работа, защото турбото ти е механично!!Поне до колкото знам аз!! <_<
Отговори

THE_BUTCHER снимка THE_BUTCHER 27 ноември 2004 - 14:36

Да .... както skyline отбеляза следващтата стъпка е да накараш турбината да работи на по-голямо налягане.Заедно с това се сменя и интеркулера понеже фабричният е доста мъничък...
Отговори

THE_BUTCHER снимка THE_BUTCHER 27 ноември 2004 - 14:41

Увеличаването на кончетата от чипа ще дойде заради силното обогатяване на сместта и променената центровка....иначе турбината ще се регулира ръчно...
Отговори

ГостAstra_maniac_* 27 ноември 2004 - 15:26

THE_BUTCHER, на Nov 27 2004, 12:41 PM, каза:

Увеличаването на кончетата от чипа ще дойде заради силното обогатяване на сместта и променената центровка....иначе турбината ще се регулира ръчно...

в миналият форум Sky`line(маи така се пишеше), беше писал за този двигател на ISUZU.И си спомням че беше казал че чипа непомага <_<
Отговори

ГостPMG_* 27 ноември 2004 - 16:32

Let`s Fly искаш да кажеш :D
Отговори

Владо снимка Владо 27 ноември 2004 - 18:16

THE_BUTCHER, на Nov 27 2004, 10:52 AM, каза:

Задължително отиди някъде да ти сменят чипа.При тези двигатели качествените чепове дигат някъде с 20% мошността и въртящтият момент.Процедурата въобще те е полезнена и даже безобидна...
На този сайт има много добри оферти... http://www.digitaltuning.bg

Току щто погледнах че с проста смяна на чипа можеш да постигнеш 105 коня на твоа двигател...

Успех........



" На този сайт има много добри оферти "... ??? кое им е доброто колега)))) да не си на процент там)))) :D

" Процедурата въобще те е полезнена и даже безобидна.. " - в голяма грешка си ... много е рисковано ако го прави някой лаик - последствията са доста скъпи...

Не знам за кой двигател си гледал , но ИСУЗУто е чиста механика и не бих посъветвал никого да отваря капака дори освен за смяна на масло...


Иначе Турбо Дизел ерата направо не спира да ме учудва))) Имам Тунинг разпределителен вал за 1,9 ТДИ моторита на ВАГ групата - 90 и 110 коня - "старите" ТДИта B) 13-16 конски сили вдига)))
Отговори

ГостAstra_maniac_* 27 ноември 2004 - 19:19

skyline, на Nov 27 2004, 02:32 PM, каза:

Let`s Fly искаш да кажеш :D

Опа...извиняваи, моя е грешката <_<
Отговори

THE_BUTCHER снимка THE_BUTCHER 28 ноември 2004 - 14:08

Приемам критиката и се извинявам за горните некомпетентни постове.... :(
Отговори

Aladin снимка Aladin 29 ноември 2004 - 04:41

LET's fly, на Nov 27 2004, 04:16 PM, каза:

THE_BUTCHER, на Nov 27 2004, 10:52 AM, каза:

Задължително отиди някъде да ти сменят чипа.При тези двигатели качествените чепове дигат някъде с 20% мошността и въртящтият момент.Процедурата въобще те е полезнена и даже безобидна...
На този сайт има много добри оферти... http://www.digitaltuning.bg

Току щто погледнах че с проста смяна на чипа можеш да постигнеш 105 коня на твоа двигател...

Успех........



" На този сайт има много добри оферти "... ??? кое им е доброто колега)))) да не си на процент там)))) :D

" Процедурата въобще те е полезнена и даже безобидна.. " - в голяма грешка си ... много е рисковано ако го прави някой лаик - последствията са доста скъпи...

Не знам за кой двигател си гледал , но ИСУЗУто е чиста механика и не бих посъветвал никого да отваря капака дори освен за смяна на масло...


Иначе Турбо Дизел ерата направо не спира да ме учудва))) Имам Тунинг разпределителен вал за 1,9 ТДИ моторита на ВАГ групата - 90 и 110 коня - "старите" ТДИта B) 13-16 конски сили вдига)))

Значи по този въпрос нищо не мога да направя :(
Чип върши ли ми работа или няма възможност да се сложи?
Отговори

ГостAstra_maniac_* 30 ноември 2004 - 12:43

Еи колега Аладин:))
Какво измисли с тунинга?
Абе върви си ти Астрата, не ти трябва тунинг <_< :huh: B) :)
Отговори

Aladin снимка Aladin 30 ноември 2004 - 22:08

Astra_maniac, на Nov 30 2004, 10:43 AM, каза:

Еи колега Аладин:))
Какво измисли с тунинга?
Абе върви си ти Астрата, не ти трябва тунинг <_< :huh: B) :)

Ми LET's fly каза да не пипан,че да не ръся после пари:)
Засега ще слушам,докато не ми прищрака пак нещо:)
Отговори

ГостCors-ist_* 01 декември 2004 - 10:15

Сложи един спортен филтър, за дизела е от голямо значение въздуха са вървежа. Не очаквай чудеса, но значителна разлика ще усетиш в Throttle Response-a ,или по нашенски "отклика на педела на газта" ;)
Отговори

AstraGSi снимка AstraGSi 01 декември 2004 - 11:00

Cors-ist, на Dec 1 2004, 08:15 AM, каза:

Сложи един спортен филтър, за дизела е от голямо значение въздуха са вървежа. Не очаквай чудеса, но значителна разлика ще усетиш в Throttle Response-a ,или по нашенски "отклика на педела на газта"  ;)

Истина е това...!
Преди време имах възможност да карам един Голф 2 1.6ТД и след поставянето на конусовиден спортен филтър за мое най-голямо учудване имаше разлика във вървежа която се усещаше!

(Не очаквах, че дизел ще тръгне от филтър.... :) )
Отговори

THE_BUTCHER снимка THE_BUTCHER 01 декември 2004 - 14:36

После няма да познаеш гласа на колата си ... ;)
Отговори

omega снимка omega 01 декември 2004 - 14:39

THE_BUTCHER, на Dec 1 2004, 12:36 PM, каза:

После няма да познаеш гласа на колата си ... ;)

няма да е звук на Isuzu а на трактор (Lamborgini) ;) joke !
Отговори

Светльо снимка Светльо 01 декември 2004 - 15:58

А как е разходът след тунинг???
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg