Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

VSS скоростния датчик

npace снимка npace 10 февруари 2011 - 14:31

Общо взето забелязвам че този датчик кара мотора да държи 1000 оборота в движение и 800 оборота на място.
Какво би станало ако го откача?
Идеята ми е че ме дразни като пусна газта примерно на 3та и 4та скорост и започне да придърпва понеже се опитва да държи по високи обороти.
Мнението беше редактирано от npace: 12 февруари 2011 - 19:11
Отговори

stepo3 снимка stepo3 10 февруари 2011 - 15:33

Ако го откачиш колата ще гасне като изключваш от скорост (особено при движение с по-ниска скорост/обороти). ECU се шашка, че колата не се движи :)
Отговори

javor_bg снимка javor_bg 10 февруари 2011 - 16:34

Ако го откачи не трябва ли да мине в авариен режим ?
Отговори

npace снимка npace 12 февруари 2011 - 19:10

Не съм го откачал но след като се поразчетох из други теми излиза че откачиш ли го - само проблеми ще имаш затова няма да пипам.
Питах ви понеже ми напави впечатление че държи високи обороти в джижение и бавно падат.Карам с 60 на 4-та и като освободя от скорост задържа 1500 за около 2-3 секунди след това бавно ги сваля до 1000 и така докато не спра.Като спра 800 и не мърда оттам.

За да не пускам нова тема ще запитам тук:

Преди 3-4 месеца ми светкаше чек-а при движение по магистралата с около 120 км/ч , сега обаче светка при 70 км/ч.На самодиагностика дава грешка 44 (ламбда сонда - бедна смес) т.е. ламбдата си е заминала тотално вече.Днес изкарах свещите (на 5000 км са - ДЕНСО W16EPR-U) и бяха черни.Не съм сигурен че точно тези с това топлинно число са за този мотор (C14SE).Дали от ломбдата почерняват свещите?Забелязвам че вдигна малко разхода (газова нямам).Винаги си пали от раз и си работи както трябва до днес когато започна да губи такт.След като изчистих свещите се оправи.Да сменям ли ламбда сондата и ще се оправи ли работата?Ако да каква да взема и от къде?
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg