Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Други технически въпроси

Аларма

Doitcho снимка Doitcho 09 септември 2005 - 03:06

Интересува ме дали някой колега знае или го е правил. Искам да си само сменя дистанционните на алармата, като си я оставя същата. При4ината е, 4е малко са каталясали от времето и други подпомагащи фактори.
Отговори

Jafara снимка Jafara 09 септември 2005 - 08:07

ей да ти кайа и аз искам да направя тази процедура, ама и на мен не ми е ясно къде мохат да го направят:) знам само че на илиянци има секви дистанционни за аларми и мисля да проверя дали има като мойто, ако има смятам че ще стане да се подмени:)
Отговори

vectra снимка vectra 09 септември 2005 - 08:10

Аз си я направих тази процедура...обаче сам си я направих. Дистанционното трябва да се нагласи към алармата(така си пише и в опътването на аларамата)!От тук вече зависи с каква аларма сте
Отговори

PeteRHR снимка PeteRHR 11 септември 2005 - 07:51

Точно така, трябва да се обучи новото дистанционно. Но не всички аларми го позволяват.
Зависи дали ти е със статичен или динамичен код.

Ако имаш книжка си прочети вътре какво пише. Дай и марката и модела на алармата.
Отговори

ГостAmbarev_* 11 септември 2005 - 15:34

Смени си само кутийката !!!
Отговори

Doitcho снимка Doitcho 11 септември 2005 - 21:06

Аз алармата не искам да я сменям, 4е е с обемни дат4ици и блокировки. Как да разбера каква е защото нямам книжка. Тези кодове от какво зависят? А това настройване може ли някой да обясни как става.
Отговори

astra18nz снимка astra18nz 11 септември 2005 - 21:49

Моята аларма е слагана в БГ и имам книжки упътвания и щуротии и съм чел че при подмяна на дист. трябва да отворя кутийката на алармата там вътре има има един червен бутон чрез който нагласям алармата да възприема новото дистанционо и само него и да забрави за старото. Има да се продават допълнително.

Това е . :dancin:
Отговори

Doitcho снимка Doitcho 12 септември 2005 - 00:26

Мерси за последното мнение. Ще погледна <_<
Отговори

VectraB снимка VectraB 12 септември 2005 - 10:15

От години се занимавам с автоаларми и дистанционни със скачащ код. Имам и собствена разработка на дист. и приемник със скачащ код което си го ползвам 2г. за гаражната врата. <_<
Така че, при всички положения каквато и да е алармата, дистанционното трябва да е за нея. Универсални дист за автоаларми няма. Винаги алармата се обучава за новото дистанционно, независимо дали е със скачащ код или не. По старите дист и аларми се нагласят с "джъмпери". Новите се обучават автоматично, или с бутон или с джъмпер. Без да се види самата аларма и дист. или да се знае модела, може да си говорим само общи приказки.
Предполагам че все някъде или на дист. или на кутията или вътре в кутията трябва да пише нещо, което да навежда на идея за фирмата пройзводител и модела.
Отговори

ГостAstra_maniac_* 12 септември 2005 - 12:31

Doitcho, на Sep 9 2005, 01:06 AM, каза:

Интересува ме дали някой колега знае или го е правил. Искам да си само сменя дистанционните на алармата, като си я оставя същата. При4ината е, 4е малко са каталясали от времето и други подпомагащи фактори.

Колега, проблема е такъв, че на автоалармаджийте не им се занимава да препрограмират достанционните, а и повече дори не го могат ;)

Аз като си купих колата, тя си имаше монтирана аларма ама нямах дистанционно за нея, проверих на няколко места да ми изкарат, но всички викаха, че нямало да стане и да си монтирам нова...еми накрая се наложи и си монтирах ;)
Отговори

pupe6a снимка pupe6a 17 септември 2007 - 13:17

Здравейте all ! :)) мен ме интересува дали знаете някъде в София ,където се занимават с аларми.
Защото аз бих искал просто да си сложа алармата в друга кутийка,че старата се счупи и не ми е заедно с
ключовете , което си е доста неудобно ! :icon_rolleyes:
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg