Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

Тракане в ниските обороти

baliik снимка baliik 22 септември 2011 - 08:59

Здравейте, имам едно притракване от към двигателя в ниските обороти (800-1000), когато колата е студена при подаване на газ.На место притраква като дизел (Так так так) и след което нагоре се изчиства.В движение че чува до към 2000 об. при подаване на газ,като пусна газта спира. Същото тракане го има и при потегляне,като в синхрон с него се усеща и вибрация в педала на съединителя. Така си трака доста време но става по зле.Дайте някакво мнение.
Отговори

Stenli_ снимка Stenli_ 22 септември 2011 - 09:04

И аз имам едно такова тракане м/у 1000 и 2000 оборота, появи се след като купих колата и смених маслото. Тракането наподобява дизел и с времето се усили малко, пробвах с по-гъсто масло - нямаше ефект.
Мнението беше редактирано от Stenli_: 22 септември 2011 - 09:04
Отговори

jokomoro снимка jokomoro 22 септември 2011 - 11:56

Пробваите с маслото,ЛИКИ МОЛИ.При мен помогна, отстрани тракането.А надявам се и горенето на масло,но е още рано да кажа със сигурност. За пирвите 1000км които съм изминал,след смяната на маслото с такова ,нивото на маслото не е мръднало и шумът от двигателя на колата е като от доста по нова кола.
Отговори

BatSlav снимка BatSlav 22 септември 2011 - 12:06

Много и обръщаш внимание!Забелязах,че след смяна на масло не го прави и като измине 2-3000 км се чува таво тракане наподобяващо повдигач.Гледай да има масло другото а не ти дреме.. :3:
Отговори

Eltoro снимка Eltoro 22 септември 2011 - 12:30

 BatSlav, на 22 септември 2011 - 12:06, каза:



Слав,оправи подписа,много е голям с този клип.
Отговори

IvailoM снимка IvailoM 22 септември 2011 - 12:35

Ако Ви се занимава замерете налягането на маслото :newsm05_41:
Отговори

Stenli_ снимка Stenli_ 22 септември 2011 - 13:17

 IvailoM, на 22 септември 2011 - 12:35, каза:

Ако Ви се занимава замерете налягането на маслото :newsm05_41:


След което какво?

Няма ли кой да даде едно компетентно мнение? Има 100 такива теми и никъде не прочетох на какво се дължи това тракане на точно определен диапазон на оборотите. Повдигач ли е? Клапан ли е? Фатално ли е? Може ли да се кара така и до кога?
Мнението беше редактирано от Stenli_: 22 септември 2011 - 13:30
Отговори

IvailoM снимка IvailoM 22 септември 2011 - 16:23

 Stenli_, на 22 септември 2011 - 13:17, каза:

Повдигач ли е? Клапан ли е? Фатално ли е? Може ли да се кара така и до кога?



Ако ти е ниско налягането трябва да се намери причината за това.
Може да е повдигач, може да са клапани. Ясновидски способности нямам нито аз, нито предполагам другите колеги :mhihi: . Най-сигурен начин е да се отвори главата и да се тестват повдигачите един по един. Може да се кара така, докато не се строши нещо.
Мнението беше редактирано от IvailoM: 22 септември 2011 - 16:24
Отговори

BatSlav снимка BatSlav 22 септември 2011 - 17:56

 IvailoM, на 22 септември 2011 - 16:23, каза:

Ако ти е ниско налягането трябва да се намери причината за това.
Може да е повдигач, може да са клапани. Ясновидски способности нямам нито аз, нито предполагам другите колеги :mhihi: . Най-сигурен начин е да се отвори главата и да се тестват повдигачите един по един. Може да се кара така, докато не се строши нещо.

Може да са просто износени!!Моята глава като съм я отварял нямаше нищи нередно но го има този лек шум.....друг е въпроса ,че при колегата може проблема да е коренно различен и да е от друго естество.При мен не можеш да ко чуеш ако не се заслушаш или не си познаваш колата...Правилно ,че трябва да се отвори за да се разбере какво е положението.
Отговори

mantzel снимка mantzel 22 септември 2011 - 19:16

И при мен е така и студена и топла,при доста X20XEV съм го чувал това-вярно е че са отвратителни мъртавци,но поне да не чукаха тея боклуци :fire:
Отговори

BatSlav снимка BatSlav 22 септември 2011 - 19:30

 mantzel, на 22 септември 2011 - 19:16, каза:

И при мен е така и студена и топла,при доста X20XEV съм го чувал това-вярно е че са отвратителни мъртавци,но поне да не чукаха тея боклуци :fire:

Ще си позволя да не се съглася....да я вземе нова да ги плюем.Аз от моята съм доволен въпреки проблемите които имах до сега.На фона на другите ми коли си е златна мина.За жалост ако имахме повечко доходи щяхме да ги поддържаме много по добре и нямаше да мрънкаме въобще!
Отговори

milcho2005 снимка milcho2005 22 септември 2011 - 20:02

Малко офф....Едно мнение от човек,който 70% от живота си е карал или се е возил на ХЕВ...Това си е златен мотор сравнение с другите талиги!!!Просто трябва да се поддържа чат-пат...Първата Омега на баща ми си отиде на 700 000 километра и не заради двигателя а заради тежък удар....не тряба да се подценява този мотор!може да трака и хлопа,но няма да те остави никога на пътя....аз Омегата съм я докарвал от Видин до София на 3 цилиндъра с прецакана гарнитура (беше вечерта преди нова година) :flag: :love_opel:
Отговори

mantzel снимка mantzel 22 септември 2011 - 21:36

 BatSlav, на 22 септември 2011 - 19:30, каза:



И масла сменях и добавка слагах на Бардал за чистене на ДВГ и после на повдигачите-едно огромно нищо.Един приятел има Б4 2.0 115кс 92г.-студен работи перфектно и нищо не чука,а той не се впуска много много в глезене на колата.Срам ме е като я запаля вече,а се старая да потдържам до колкото мога-поне да вървеше,ма и там няма никой.Всичко в колата ме устройва,не и тъпия двигател-извинявам се на колегата,че му пълня темата с глупости,но наистина ми писна от тоя боклук :sad-smiley-046: :sad-smiley-046: :sad-smiley-046:
Отговори

baliik снимка baliik 23 септември 2011 - 10:41

 jokomoro, на 22 септември 2011 - 11:56, каза:

Пробваите с маслото,ЛИКИ МОЛИ.При мен помогна, отстрани тракането.А надявам се и горенето на масло,но е още рано да кажа със сигурност. За пирвите 1000км които съм изминал,след смяната на маслото с такова ,нивото на маслото не е мръднало и шумът от двигателя на колата е като от доста по нова кола.

Колега ти кое масло на ЛИКИ МОЛИ ползваш ? Аз сън ЛИКИ МОЛИ 10в40 - но разлика няма.Изобщо пробвал съм различни масла и добавки но разлика няма, почвам да си мисля вече че може да не от двигателя.
Отговори

BatSlav снимка BatSlav 23 септември 2011 - 12:19

 mantzel, на 22 септември 2011 - 21:36, каза:

И масла сменях и добавка слагах на Бардал за чистене на ДВГ и после на повдигачите-едно огромно нищо.Един приятел има Б4 2.0 115кс 92г.-студен работи перфектно и нищо не чука,а той не се впуска много много в глезене на колата.Срам ме е като я запаля вече,а се старая да потдържам до колкото мога-поне да вървеше,ма и там няма никой.Всичко в колата ме устройва,не и тъпия двигател-извинявам се на колегата,че му пълня темата с глупости,но наистина ми писна от тоя боклук :sad-smiley-046: :sad-smiley-046: :sad-smiley-046:

Моята се чува много леко ..според мен неуловим шум за околните.Но явно съм и свикнал много."Не трака като повдигач и да го чува всеки"!

 baliik, на 23 септември 2011 - 10:41, каза:

Колега ти кое масло на ЛИКИ МОЛИ ползваш ? Аз сън ЛИКИ МОЛИ 10в40 - но разлика няма.Изобщо пробвал съм различни масла и добавки но разлика няма, почвам да си мисля вече че може да не от двигателя.

Пробвал съм с масла до момента:Валволин;Титан Фукс с молибен;ГМ;Яко..всичките 10в40.Също и добавка съм слагал преди явно си е така ..поне при мен колата.Може и магистралата маслената да е износена или не знам.Аз си карам така и не се впечатлявам.
Отговори

Stenli_ снимка Stenli_ 23 септември 2011 - 14:20

 baliik, на 23 септември 2011 - 10:41, каза:

Колега ти кое масло на ЛИКИ МОЛИ ползваш ? Аз сън ЛИКИ МОЛИ 10в40 - но разлика няма.Изобщо пробвал съм различни масла и добавки но разлика няма, почвам да си мисля вече че може да не от двигателя.


Маслото е ЛикиМоли с молибденов бисулфит (на тубата си пише MoS2), на цвят е някакво бронзово-кафяво като кал :) Аз също ще пробвам с това масло като дойде време за смяна.
Мнението беше редактирано от Stenli_: 23 септември 2011 - 14:31
Отговори

baliik снимка baliik 23 септември 2011 - 16:26

 Stenli_, на 23 септември 2011 - 14:20, каза:

Маслото е ЛикиМоли с молибденов бисулфит (на тубата си пише MoS2), на цвят е някакво бронзово-кафяво като кал :) Аз също ще пробвам с това масло като дойде време за смяна.

Сега и сипах добавка ЛикиМоли с MoS2 , освен че маслото стана на цвят като боза ,друга разлика няма.Ще покарам така пък да видим.
Отговори

EXALIBUR снимка EXALIBUR 27 септември 2011 - 12:50

Здравейте,
Такова причукване имам и аз! Като шевна машина, подаваш газ и се усилва,отнемаш и изчезва. Тоест има го при определено натоварване на мотора. На мен си ми прилича на чатъркане на бутален болт, ама дано да е малкият дявол.
Между другото като отварях главата за профилактика(разбирай гарнитура) част от повдигачите бяха твърди като камък , а част от тях успявах да ги карам да пружинират със стискане с пръсти.
Ха сега кажете кои са здрави и кои за смяна!!! :surrender:
Отговори

Stenli_ снимка Stenli_ 27 септември 2011 - 21:17

За да се сменят повдигачите нужно ли е да се сваля главата? Не може ли само валовете да се свалят и от там да се стигне до тях?
Отговори

EXALIBUR снимка EXALIBUR 28 септември 2011 - 19:25

На моята кошница(разбирай X20SE) хидравличните компенсатори(повдигачи) се сменят със помоща на специален инструмент без да се пипа вал или глава!
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg