Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Информация за конкретен модел Опел

Имам нужда от съвет за Опел Инсигния (след 2017) ръчка.

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 29 април 2021 - 10:41

Не забравяй, че отиването и връщането + кой знае още какво, ще ти стъпи на повече от 1000 евро.
Ако няма да ходиш лично да я гледаш, по-добре не се насочвай към такъв вариант.
Отговори

Dowper снимка Dowper 29 април 2021 - 10:54

Ами за човека, дето питаше за внос, четох в сайта че се пазари и каквото смъкне от цената половината е за теб, другата половина от отстъпката за него. И аз мислех през него, но за момента се отказвам от варианта внос.
Отговори

Nedds снимка Nedds 29 април 2021 - 11:29

 Д-и-м-о-в, на 29 април 2021 - 10:41, каза:

Не забравяй, че отиването и връщането + кой знае още какво, ще ти стъпи на повече от 1000 евро.
Ако няма да ходиш лично да я гледаш, по-добре не се насочвай към такъв вариант.

Колега, честно казано не разбрах какво имаш предвид. Ясно ми е, че докарването на кола от Германия е свързано с допълнителни финанси. Както си писал - 1000 евро минимум, но дали ще ходя лично или не голяма разлика в тези разходи няма, да не кажа, че и рисковете при лично докарване не са малко. Отделно на мен времето в момента ми е доста ценно, като ми свърши карантината съм затрупан с работа и ако изгубя 1 седмица в пътуване, оглед, разправия с документи, лично докарване на автомобила и т.н. - само от тук съм още едни 700-800 лв минус. Иначе ясно, че вариант с покупка без лично да си видял колата си е свързан с риск, за това и по назад в темата бях писал, че го избягвам и гледам коли от БГ, но все пак не съм го изключил напълно, защото тук изборът е доста стеснен
Отговори

Dowper снимка Dowper 29 април 2021 - 12:16

Под 2к лева излиза през този човек, той се занимава с докарването. Иначе според мен, щом търсиш и комбита, няма голям смисъл да гледаш от Германия, има доста избор на комбита тука, проблема са седаните.
Отговори

Nedds снимка Nedds 29 април 2021 - 12:21

 Dowper, на 29 април 2021 - 12:16, каза:

Под 2к лева излиза през този човек, той се занимава с докарването. Иначе според мен, щом търсиш и комбита, няма голям смисъл да гледаш от Германия, има доста избор на комбита тука, проблема са седаните.

Колега и комбита не останаха много. Реално от обявите до преди 2 седмици имаше общо 5 автомобила, които ми пасваха на изискванията. 3 от колите ги няма вече :) Едната, както споменах е на 210 000... и остана едно черно комби от Булвария. Други подходящи за мен оферти няма.
Отговори

benzy снимка benzy 29 април 2021 - 12:45

 Д-и-м-о-в, на 29 април 2021 - 07:45, каза:

За гонки е ясно, че не е. Ако ще караш до 120-130 - тогава ще важат казаните от теб неща. Но ако искаш и още нагоре (150-160), то вероятно 1.6-цата няма да бъде в режим на "по-нисък разход". Ще имаш поне разхода на 2-ката. А тогава няма да има смисъл да "гърчиш" малкия мотор.


1.6 цдти 136 автомат си поддържа 160 без никакви проблеми и си доускорява от тази скорост нищо не гърчиш - разликата е 30 коня и 80 нютона, не че няма разлика, но е доста безсмислено да се напъваш с 2ка, освен ако не е напъване тип "щото мога".
Не случайно и в Германия топ-продажбите отиват за 1.6цата - ако не вървеше по аутобана нямаше да го поглеждат. А и колко често ще го караш с такава скорост? Ако си по цял ден по магистралите търговски представител - може би ок, за семейна кола 1.6 е повече от достатъчно 90% от времето супер нисък разход - останалите 10% и да го "гурчиш" нищо му няма. Освен това ниски данъци и такси и по-ниска покупна цена и по-голям избор - вероятно на два 2.0 се продават десет 1.6 и то не в БГ а по принцип.
Като искаш и с 200 може да го караш, ама с всички тия камери под път и над път вече с 90 не може ти 160 искаш...

Просто вместо да се говори на око, се качва колегата на едно такова 1.6 и го пробва колко върви и решава дали му харесва или не. Със сигурност 1.6 цдти ще върви повече от 1.5 турбо разликата е в по-изисквания ход на бензинката и това, което него го притеснява ДПФа...
Отговори

Dowper снимка Dowper 29 април 2021 - 13:17

 Nedds, на 29 април 2021 - 12:21, каза:

Колега и комбита не останаха много. Реално от обявите до преди 2 седмици имаше общо 5 автомобила, които ми пасваха на изискванията. 3 от колите ги няма вече :) Едната, както споменах е на 210 000... и остана едно черно комби от Булвария. Други подходящи за мен оферти няма.


Ами докато се ослушваш и ги взимат, между другото читавите бройки заминават за отрицателно време, независимо комбита или не. А за Булварската - нали щеше да ходиш да я гледаш, върви я погледни, че може и тя да изчезне. :smile3560:

 benzy, на 29 април 2021 - 12:45, каза:

1.6 цдти 136 автомат си поддържа 160 без никакви проблеми и си доускорява от тази скорост нищо не гърчиш - разликата е 30 коня и 80 нютона, не че няма разлика, но е доста безсмислено да се напъваш с 2ка, освен ако не е напъване тип "щото мога".
Не случайно и в Германия топ-продажбите отиват за 1.6цата - ако не вървеше по аутобана нямаше да го поглеждат. А и колко често ще го караш с такава скорост? Ако си по цял ден по магистралите търговски представител - може би ок, за семейна кола 1.6 е повече от достатъчно 90% от времето супер нисък разход - останалите 10% и да го "гурчиш" нищо му няма. Освен това ниски данъци и такси и по-ниска покупна цена и по-голям избор - вероятно на два 2.0 се продават десет 1.6 и то не в БГ а по принцип.
Като искаш и с 200 може да го караш, ама с всички тия камери под път и над път вече с 90 не може ти 160 искаш...

Просто вместо да се говори на око, се качва колегата на едно такова 1.6 и го пробва колко върви и решава дали му харесва или не. Със сигурност 1.6 цдти ще върви повече от 1.5 турбо разликата е в по-изисквания ход на бензинката и това, което него го притеснява ДПФа...


Много съм съгласен с теб, 1.6 136 в Инсигния върви повече от 1.6 110 в Астра, който е най-масово препоръчван. Както си казал спестява се данък и особено разход, защото двулитровката е поне 1.5л отгоре в градски условия, да не говорим че е направо като трактор, нищо общо с 1.6 шептенето. Че двойката върви повече е факт, ама тоя пример за 160км/ч на Димов нещо не го схванах, аз си спазвам ограниченията и нямам нужда от такава скорост. :naughtynono: Но не съм съгласен, че 1.6 136 върви повече от 1.5 165, тука нещо се обърка според мен. :smile3560:
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 29 април 2021 - 13:35

Нещо си се объркал, че 2-ката е като трактор. Говорим за новия B20(D20)DTH. Стария A20DTH беше трактор и има по-голям разход от B20DTH. Правете разлики с тия двете разновидности.
B20DTH има съвсем друга(нова) глава, която е приближила доста работата му до 1.6-цата. Тоест B20DTH си е в семейството на шептящите. А A20DTH си е в семейството на 1.9(Z19DTH) още по-стария, но много по-корав двигател.
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 29 април 2021 - 16:55
Отговори

benzy снимка benzy 29 април 2021 - 15:46

 Dowper, на 29 април 2021 - 13:17, каза:

Но не съм съгласен, че 1.6 136 върви повече от 1.5 165, тука нещо се обърка според мен. :smile3560:

Вероятно трябва да дадем дефиниция за вървене. Ако говорим за времена 0-100 бензинката е по-вървежна, но ако говорим за изпреварване - при доускоренията дизела е по, а за трафика това ти трябва, тягата ниско долу. Турбо моторите на бензин са си добри, но пак ще иска да свали предавки за да тръгне по начина, по който тръгва дизела.
В същото време пак казвам мекотата на работа на бензина е друга. На градско при ниска скорост колкото и да е безшумен продължава да ме дразни и понеже още си карам и старата стабилка всеки път като и се кача ми е кеф как двигателя всъщност го няма... но при атмосферно 1.4 и вървежа го няма но за града не ти и трябва :)

А за скоростите, които не само Димов, а много колеги цитират вече съм изказвал учудване къде ги вдигат. Спокойно мога да поддържам 150, но рядко карам и със 130 - Основно по Хемус се движа, то това не е магистрала.

П.С. Ако ще се гледа кола бензин в Германия, аз лично бих се напъвал за 1.6 мотора 200 коня, макар да е още по рядък. Ускорение почти като на 2.0 бензин, тяга почти като на малкия дизел, но в много по-широк диапазон на оборотите. Страхотна моторизация.

----------
Димов Б20 е доста по-тих, но пак казвам, според човек от Опел е доработка на А20, не изцяло нов. И определено не е толкова шептящ като 1.6 особено в големия кош на Инсигнията и с нейното обезшумяване. Екстра е да го имаш, но то е повече заради гъзарията, не че ще ти върши повече работа :)
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 29 април 2021 - 16:05

 benzy, на 29 април 2021 - 15:46, каза:


----------
Димов Б20 е доста по-тих, но пак казвам, според човек от Опел е доработка на А20, не изцяло нов. И определено не е толкова шептящ като 1.6 особено в големия кош на Инсигнията и с нейното обезшумяване. Екстра е да го имаш, но то е повече заради гъзарията, не че ще ти върши повече работа :)


Аз не казвам, че е нацяло нов мотор, а само че има нова глава. Това ако не го знае човекът от Опел е друг въпрос. Това по същество си е половината двигател все едно е друг. Но като цяло, по-правилната дума е доработка. Но да се определя като трактор - не съм и няма да съм съгласен. За А20 да, там да го наречем трактор, ок, бих се съгласил.
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 29 април 2021 - 16:06
Отговори

Dowper снимка Dowper 07 май 2021 - 12:15

 Nedds, на 29 април 2021 - 12:21, каза:

Колега и комбита не останаха много. Реално от обявите до преди 2 седмици имаше общо 5 автомобила, които ми пасваха на изискванията. 3 от колите ги няма вече :) Едната, както споменах е на 210 000... и остана едно черно комби от Булвария. Други подходящи за мен оферти няма.


Колега, какво стана, скоро не си пускал инфо дали си намерил нещо, има една в ОЛХ - https://www.olx.bg/d...html#4eac92723d
В другите сайтове не я намерих, точно каквото търся е, освен че е ръчка и това много ме спира, не ми се прежалва автоматика. Иначе черна, дигиталния километраж, големия дисплей, бензинка, дълбоките седалки некожени, абе топ, ама засега ще се въздържа.
Отговори

benzy снимка benzy 07 май 2021 - 19:53

 Dowper, на 07 май 2021 - 12:15, каза:


Колега, или вади още пари да си начешеш крастата, или почни сериозно да зачертаваш от изискванията. Ако не бях направил второто още да съм без кола, но макар и бедно оборудвана все повече ми допада. Тон и половина желязо е, което да ти върши работа. По глупаво стечение на обстоятелствата даже климатроник нямам, него не го бях прежалвал така се случи некоректна обява, и аз блейка недогледах - истината е, че и обикновения климатик ми върши работа и не е проблем. Някои екстри като седалките и в последствие може да ги добавиш...
Над 6 месеца търсих "перфектната" - такова нещо няма. Сега се радвам, че карам нещо "новичко" (за възможностите ми) и гледам да му навъртам километраж без да му мисля какви екстри нямало.
Отговори

Nedds снимка Nedds 07 май 2021 - 20:07

 Dowper, на 07 май 2021 - 12:15, каза:

Колега, какво стана, скоро не си пускал инфо дали си намерил нещо, има една в ОЛХ - https://www.olx.bg/d...html#4eac92723d
В другите сайтове не я намерих, точно каквото търся е, освен че е ръчка и това много ме спира, не ми се прежалва автоматика. Иначе черна, дигиталния километраж, големия дисплей, бензинка, дълбоките седалки некожени, абе топ, ама засега ще се въздържа.

Колега, тази изглежда много добре, но автомата не мога да го прежаля. От както карам автоматик и свикнах - не искам да се върна на ръчка. Ще почакам до края на май и ако не излезе читав бензин автомат - ще скачам в неизвестното и сигурно ще поръчам от Германия - от мobile.de харесах няколко екземпляра с всички екстри, които искам и на малко километри - под 80К в диапазона 17-18 К евро. За съжаление много малко инфо намирам из нета за този мотор 1.5 бензин 165 коня. Някой знае ли този мотор с ангренаж ли е или верига? Някакви установени проблеми?
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 07 май 2021 - 20:35

 Nedds, на 07 май 2021 - 20:07, каза:

Колега, тази изглежда много добре, но автомата не мога да го прежаля. От както карам автоматик и свикнах - не искам да се върна на ръчка. Ще почакам до края на май и ако не излезе читав бензин автомат - ще скачам в неизвестното и сигурно ще поръчам от Германия - от мobile.de харесах няколко екземпляра с всички екстри, които искам и на малко километри - под 80К в диапазона 17-18 К евро. За съжаление много малко инфо намирам из нета за този мотор 1.5 бензин 165 коня. Някой знае ли този мотор с ангренаж ли е или верига? Някакви установени проблеми?


Принципно всички двигатели са с ангренаж - дали ще е ремък или верига (в единици случаи изцяло зъбни колела)
Иначе на въпроса ти, верига е
Отговори

Dowper снимка Dowper 10 май 2021 - 07:16

 benzy, на 07 май 2021 - 19:53, каза:

Колега, или вади още пари да си начешеш крастата, или почни сериозно да зачертаваш от изискванията. Ако не бях направил второто още да съм без кола, но макар и бедно оборудвана все повече ми допада. Тон и половина желязо е, което да ти върши работа. По глупаво стечение на обстоятелствата даже климатроник нямам, него не го бях прежалвал така се случи некоректна обява, и аз блейка недогледах - истината е, че и обикновения климатик ми върши работа и не е проблем. Някои екстри като седалките и в последствие може да ги добавиш...
Над 6 месеца търсих "перфектната" - такова нещо няма. Сега се радвам, че карам нещо "новичко" (за възможностите ми) и гледам да му навъртам километраж без да му мисля какви екстри нямало.


Аз имам какво да карам в момента, предпочитам да избера точната кола, която ще ми прави кеф, вместо да се хвърля на първата срещната, само за да взема нещо.

 Nedds, на 07 май 2021 - 20:07, каза:

Колега, тази изглежда много добре, но автомата не мога да го прежаля. От както карам автоматик и свикнах - не искам да се върна на ръчка. Ще почакам до края на май и ако не излезе читав бензин автомат - ще скачам в неизвестното и сигурно ще поръчам от Германия - от мobile.de харесах няколко екземпляра с всички екстри, които искам и на малко километри - под 80К в диапазона 17-18 К евро. За съжаление много малко инфо намирам из нета за този мотор 1.5 бензин 165 коня. Някой знае ли този мотор с ангренаж ли е или верига? Някакви установени проблеми?


И аз така, автомата си е автомат. В немско има наистина, но за момента оставам на варианта от БГ.
Отговори

Nedds снимка Nedds 11 май 2021 - 13:17

Този 6 степенен автомат, който слагат на по-малките мотори GM 6Т40, май няма славата на много надежден. Имате ли представа дали 3-тото поколение на кутията, влагано в Инсигния Б е подобрено и по-надеждно, че като из разни форуми по-старите модификации са си бая проблемни. В същото време за 8 степенния автомат на Айсин пък чета, че го водят като един от най-надеждните и безпроблемни за класа си.
Отговори

Dowper снимка Dowper 11 май 2021 - 14:51

То ако е така значи само 2.0 170кс варианта остава, съвсем се стеснява избора.
Отговори

Nedds снимка Nedds 11 май 2021 - 15:48

 Dowper, на 11 май 2021 - 14:51, каза:

То ако е така значи само 2.0 170кс варианта остава, съвсем се стеснява избора.

Принципно в немските и английски форуми не съм видял оплаквания за тази генерация на кутията, виж за по-старите версии излизат бол теми от всякакви марки и модели (явно е доста разпространена кутия). Само една тема намерих за проблем с тази кутия в Инсигния Б, но това е далеч от представителна извадка. Основното което съм срещал на няколко места като мнения е, че 8 степенния автомат е по-плавен и бърз в смените, но като цяло 6 степенния също не бил никак лош. Днес ще ходя на тест драйв на черната Инсигния от Булвария и ще споделя лични отзиви :)
Отговори

Иван33 снимка Иван33 11 май 2021 - 16:17

 Nedds, на 11 май 2021 - 15:48, каза:

...по-старите версии...
... ще споделя лични отзиви :)

На Зафира Турър от 2017-та с B20DTH, 170к.с. автомата би трябвало да е от по-новите версии, нали така?
И съм любопитен за отзива... :icon_wink2:
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 11 май 2021 - 16:53

 Nedds, на 11 май 2021 - 13:17, каза:

Този 6 степенен автомат, който слагат на по-малките мотори GM 6Т40, май няма славата на много надежден. Имате ли представа дали 3-тото поколение на кутията, влагано в Инсигния Б е подобрено и по-надеждно, че като из разни форуми по-старите модификации са си бая проблемни. В същото време за 8 степенния автомат на Айсин пък чета, че го водят като един от най-надеждните и безпроблемни за класа си.


Този AF50 е кутия от Айсин, но има доработки от GM, което би трябвало да значи, че има подобрение. Явно са видели нещо нередно, което е отстранено. Вероятно е и в посока усилване, защото все пак е слагана основно на дизели, както и на най-големите коне на бензина при GSI-тата, което значи, че трябва да държи на въртящ момент, тоест да са й увеличили надеждността.
Тези кутии ги има от 7-8 години, би трбвало да са се доказали вече.
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 11 май 2021 - 16:57
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg