Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Дизелови двигатели

Зафира А проблем с турбото

stankov снимка stankov 06 март 2015 - 20:44

Здравейте, колеги имам едно питане та колата е зафира А 2000г 82кс над 2000 оборота турбото свири проверих лопатките не задират в стените чека не свети, а моя човек който ми я прави след 2 седмици ще я види нещо друго да погледна преди да я вкарвам в бокса.
Поздрави,
Стан.
Отговори

gerov снимка gerov 06 март 2015 - 23:46

 stankov, на 06 март 2015 - 20:44, каза:

Здравейте, колеги имам едно питане та колата е зафира А 2000г 82кс над 2000 оборота турбото свири проверих лопатките не задират в стените чека не свети, а моя човек който ми я прави след 2 седмици ще я види нещо друго да погледна преди да я вкарвам в бокса.
Поздрави,
Стан.

Свирене се получава и когато е махнат катализатора и е сложена само тръба, а не резонансово гърне!
Отговори

ceko снимка ceko 07 март 2015 - 12:20

Те лопатките ако задират турбото е тотало повредено и неможе да функциоира.Има ли разход на масло,и какво разбираш под свири,така ли си купил колата или сега е станало.Колата пуши ли необичайно повече синкав дим като се кара,има ли мощност...
Мнението беше редактирано от ceko: 07 март 2015 - 12:20
Отговори

stankov снимка stankov 07 март 2015 - 18:47

Колата е купувана миналата година относно разхода на маслото мисля, че е б рамките на нормалното, а под свири имам предвид необичаен звук който издава (отпред на турбото) и да няма мощност друго което днес забелязах, че не надува ами все едно свива маркуча казаха ми, че може и гарнитурата да ми е заминала.
Мнението беше редактирано от stankov: 07 март 2015 - 18:50
Отговори

mrsch66 снимка mrsch66 07 март 2015 - 19:46

??????? Коя гарнитура пич да не те пържат я по добре закарай колата на сигурен сервиз Софиянци хвалят колега от клуба има реклама в платени обяви.
Отговори

ceko снимка ceko 07 март 2015 - 21:21

Абе да нямаш спукан маркуч и да изтърва въздуха,може и гарнитурката фланеца на турбото да е изгоряла
Отговори

asensio снимка asensio 07 март 2015 - 21:33

Може да изпуска от изпускателния колектор или смукателния. Ако е смукателния, маркуча трябва да надува яко, защото мапа не може да хване налягане. Ако изпуска на изпускателния няма да развърта турбото, но около него трябва да е яка чернилка от саждите. За да се свива маркуча, се получава вакум. Тоя вакум много вероятно е породен от това че турото по една или друга причина не се развърта и не захранва колектора с въздух, който мотора изисква при по високи обороти. Аз лично бих търсил причина защо го няма въздуха и бих потърсил някой с оп ком за живи данни за да се види какво дава турбото при по високи обороти и ако няма налягане от него, каква е причината за да го няма. Всъщност, свети ли чека ?
Отговори

stankov снимка stankov 08 март 2015 - 13:23

 asensio, на 07 март 2015 - 21:33, каза:

Може да изпуска от изпускателния колектор или смукателния. Ако е смукателния, маркуча трябва да надува яко, защото мапа не може да хване налягане. Ако изпуска на изпускателния няма да развърта турбото, но около него трябва да е яка чернилка от саждите. За да се свива маркуча, се получава вакум. Тоя вакум много вероятно е породен от това че турото по една или друга причина не се развърта и не захранва колектора с въздух, който мотора изисква при по високи обороти. Аз лично бих търсил причина защо го няма въздуха и бих потърсил някой с оп ком за живи данни за да се види какво дава турбото при по високи обороти и ако няма налягане от него, каква е причината за да го няма. Всъщност, свети ли чека ?


не свети чека, а за сега няма да предприемам нищо ще изчакам имам човек който само опели прави, но в края на месеца ще се прибере по-натам ще пиша развитие по проблема
Мнението беше редактирано от stankov: 08 март 2015 - 13:24
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg