Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Дизелови двигатели

Помагайте ако можете

w0r7h снимка w0r7h 29 януари 2009 - 19:53

Здравейте на всички имам проблем с паленето и се надявам някой да ми помогне.
Колата пали много трудно и студена и топла,трябва да вартя по 5-6 пати стартера с 3-4 прекасвания както топла така и студена,има случай кадето си пали от парвия оборот но доста рядко, а и др, като запали като е студена като дам газ мн бавно дига обороти и страшно барзо падат и това явление е докато загрее лекичко ... ПОМОЩ!!!
Отговори

gujo78 снимка gujo78 29 януари 2009 - 19:56

А пуши ли докъто е студена
Отговори

w0r7h снимка w0r7h 29 януари 2009 - 21:58

не няма никав пушък,знам че не идва нафта в цилиндрите докато варти и тва е сиг от предварението/закаснението на помпата
Отговори

the_fog2 снимка the_fog2 29 януари 2009 - 22:08

 w0r7h, на 29 Jan 2009, 09:58 PM, каза:

не няма никав пушък,знам че не идва нафта в цилиндрите докато варти и тва е сиг от предварението/закаснението на помпата

Защо първо не провериш дали не ти смуче въздух от някъде горивната система. При мен една връзка пропускаше въздух и ми беше отровила живота 2 месеца, докато намерих проблема. Някой път проблема е елементарен, а всички търсят на по-сложни места. По проста логика може да се обясни проблема ти. Тръгваш да палиш, докато ти се обезвъздуши системата ще прекъсва, ще кюфка и ще се мъчи. Успех!
Отговори

w0r7h снимка w0r7h 29 януари 2009 - 22:29

еми да имаго и тва защото като запаля като е студена смисал до 3-4 градуса и ак оне подам газ умира,а като давам газ усещам как трепка трепка се 1 изкарва въздух,а в 1 сервиз ми викат "нямаш компресия",та викам си я да пробвам на байр как е и какво става,на адски страмен баир пробвам на парва ,качва без дасе замисли,викам си дай на 2ра дая пробвам и удивително качи го и на 2ра без никаква газ ,доста трепереше ама го качи,това значи ли че компресията сие ОК ?
Отговори

gujo78 снимка gujo78 29 януари 2009 - 22:37

 the_fog2, на 29 Jan 2009, 10:08 PM, каза:

Защо първо не провериш дали не ти смуче въздух от някъде горивната система. При мен една връзка пропускаше въздух и ми беше отровила живота 2 месеца, докато намерих проблема. Някой път проблема е елементарен, а всички търсят на по-сложни места. По проста логика може да се обясни проблема ти. Тръгваш да палиш, докато ти се обезвъздуши системата ще прекъсва, ще кюфка и ще се мъчи. Успех!

По принцип имаш право, на мен ми се е случвало подобно нещо. И цяля седмица се борех, докъто разбера че нафтовия филтар смуче въздух, и нямаше палене.Но в неговия случай си мерише на фира на мотора като цяло.
Който е съвокупност от много неща....сигменти,дюзи,помпа......

 w0r7h, на 29 Jan 2009, 10:29 PM, каза:

това значи ли че компресията сие ОК ?

Не..

п.п. Абе ти ваздушния филтар сменял ли си скоро :mhihi:
Отговори

w0r7h снимка w0r7h 29 януари 2009 - 22:39

еми колко скоро да преди 2 хилядарки мисля ама го вада от време на време и го тупам :mhihi:
Отговори

the_fog2 снимка the_fog2 29 януари 2009 - 23:23

С риск да заспамя темата, ще ти кажа аз какъв проблем имах и какво се оказа.
Значи колата ми палеше чак като гътне втория акумолатора. Като запали беше като ЮМЗ(трактор). При тръгване все и се молех "Моля ти се не угасвай пак!". А и можеше да се движи само на високи обороти. Дизела сам по себеси не е фен на червеното. Омегата си ми е любимата кола, и ми беше жал да я дам на "Надин". Та както си карах ми изби една от водните тапи на главата и колата влезе в бокса. Свалих двигателя, щом като ще я правя да е както трябва. И "О майко!".
Избита тапа на главата от корозия,
пробито бутало,
строшени сегменти,
срината маслена помпа,
напукани маркучи за гориво,
стопон генератор,
прецакана вакуум помпа,
качваше маслото във въздушния фитър и ред други по-дребни проблеми.
Оправих всичко. Някой ще каже, че не си заслужава да се прави, защото за тея пари ще си вземеш друга в движение. Да ама съм много сантиментален, а и е единственатата кола в която като се кача и коленете ми не опират във волана(все пак съм 2 метра). Сега обаче пали като види ключа. На 3-та качва всякакви асвалтирани баири без газ. Просто колата е като нова. Дано твоя проблем не е като моя.
Отговори

w0r7h снимка w0r7h 30 януари 2009 - 08:13

благодаря ти за хубавия отговор но съм обедем че до там нее стигнала защото съм почти убеден че са 2 неща-Някаде дърпа въздух при горивния филтер и най-вече центровката на помпата ми бяга,вече ако има др допалнително ще се провери.ПОЗДРави
Отговори

Jony снимка Jony 30 януари 2009 - 11:16

 w0r7h, на 30 Jan 2009, 08:13 AM, каза:

благодаря ти за хубавия отговор но съм обедем че до там нее стигнала защото съм почти убеден че са 2 неща-Някаде дърпа въздух при горивния филтер и най-вече центровката на помпата ми бяга,вече ако има др допалнително ще се провери.ПОЗДРави



Не бързай да пипаш помпата, тя е сърцето на дизела!!!

Ако не намериш от къде ти дърпа въздух, сложи една помпичка преди горивния филтър. Продават се за 10 лв + 2лв за две скоби и си ОК.
Сутрин преди палене напомпай няколко пъти докато усетиш, че вече горивото е под налягане и чак тогава пробвай да запалиш.

Ако запали нормално -> проблема ти е "ВЪЗДУХ".

Ако не -> продължавай с търсенето, но "сърцето" и вади последно :mhihi:
Отговори

AlexMav снимка AlexMav 30 януари 2009 - 11:26

 w0r7h, на 30 Jan 2009, 08:13 AM, каза:

благодаря ти за хубавия отговор но съм обедем че до там нее стигнала защото съм почти убеден че са 2 неща-Някаде дърпа въздух при горивния филтер и най-вече центровката на помпата ми бяга,вече ако има др допалнително ще се провери.ПОЗДРави


Най-простото е да я закараш да ти измерят компресията. Ако тя е ок, тогава гледай дюзи, помпи и т.н. Е, първо погледни за очевидните неща-спукани маркучи...
Отговори

w0r7h снимка w0r7h 30 януари 2009 - 17:51

гледам гледам но не невиждам спукани,а компресията била 18 което е малко но нее от там проблема с паленето
Отговори

илчо снимка илчо 31 януари 2009 - 08:11

 w0r7h, на 30 Jan 2009, 05:51 PM, каза:

гледам гледам но не невиждам спукани,а компресията била 18 което е малко но нее от там проблема с паленето

Колега и аз си имах подобен проблем с Кадет-1,6 Д,бяхме стигнали с майстора до основен ремонт...нямало компресия,е те винаги това казват ,когато немогат да измислят реалната причина...Та, проблема беше ,че не палеше ,макар да беше посред лято,НО понякога си запалваше от раз и това ме наведе на мисълта,че най-малко е от компресия или от филтър,от нафта....Смених маркучите с наелонови шлаувки,да виждам какво става из тях,но пак си остана проблема...докато един ден се сетих да закача една лампа към свещите ,да видя дали и колко греят и се оказа ,че релето на свещите прави голям номер....като подадеш контакт,лампата на таблото си свети,обаче към свещите ток няма,когато изгасне лампата на таблото, завърташ и чак тогава отива ток на свещите,нямам идея как ставаше този номер,обаче ми се скапа акумолатора и до някаде и стартера(голямо въртене).Нещата се оправиха с друго реле и нов акумолатор и си палеше дори и при минус 20.Мисълта ми е да вземеш да провериш дали отива ток на свещите,или да подадеш директно от акумолатора(за 15 сек.),а за да си сигурен ,че проблема не е в маркучите,вземи една шлаувка фи 10,накрайник за към помпата(за да не разваляш оригиналния маркуч) и вкарай шлаувката в едно шише с чиста нафта,закрепи шишето на място по-високо от помпата,запали да се обезвъздуши системата и на другата сутрин пробвай.Успех!!!
Отговори

Lazarov снимка Lazarov 31 януари 2009 - 11:00

Виж свестен електичар който да ти прегледа релетата има едно реле което регулира подгряването и то често прави проблеми и си почисти резервоара на сондата има финна цетка а сондата е заварена измиването става с пароструика успех
Отговори

w0r7h снимка w0r7h 31 януари 2009 - 23:19

благодаря ви много за отговорите преди време смених 2 свещи че бяха тоталка,а с мултицет неможе ли дасе провери дали отива ток ?А най-странното е че като варта парвия път (като е топла) не пали ,пускам завртам 2ри път и пали от раз....???
Мнението беше редактирано от w0r7h: 31 януари 2009 - 23:21
Отговори

илчо снимка илчо 01 февруари 2009 - 08:23

 w0r7h, на 31 Jan 2009, 11:19 PM, каза:

благодаря ви много за отговорите преди време смених 2 свещи че бяха тоталка,а с мултицет неможе ли дасе провери дали отива ток ?А най-странното е че като варта парвия път (като е топла) не пали ,пускам завртам 2ри път и пали от раз....???


Колега, вземи си провери свещите,ако са ОК,вземи 1 м. кабел и подай директно ток на шината ,която ги захранва,за 15 сек.,ще ти е нужен и някой да завърти,сам няма да можеш.Можеш да свържеш една лампа 12 волта към шината ,единия край на кабела ,а другия на маса и като подадеш контакт,трябва да светне,ако не, имаш скапано реле.Ако релето подава ток ,свещите са здрави,може и да връща нафта поради някаква причина,това може да е-спукан маркуч,от захранващата тръба до филтъра или от филтъра до помпата,може да са напукани и маркучетата на излишната нафта,но от там е малка вероятноста да има такъв проблем.Нафтата не е под налягане в маркучите и ако е малка цепнатината,може да засмуква въздух без да омазнява.
Отговори

w0r7h снимка w0r7h 02 февруари 2009 - 13:52

да за вращането има нещо такова защото седяхме с бащами и той вика :Я отиди да завартиш аз ще седа отзаде и като завартях казва,еми ти като вартиш не излиза пушек значи не идва нафта в цилиндрите .Ще отида на майстор познат дами сложи помпата на стенд идая види кое не й е наред  :mhihi:
Отговори

w0r7h снимка w0r7h 14 февруари 2009 - 00:01

Най накрая открих проблема и спря главоболието...някой от "майсторите" по сервизите ми дал закаснение на помпата и последстията бяха на лице ,докато баща ми не фана на своя глава да направи помпата и сега не на половин оборот а как вкарам ключа пали и сичко сварши :cabrio:
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg