Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Електрическа инсталация и електроника

Ел. Стъкла на AstraF

Opel Astra TDLS снимка Opel Astra TDLS 06 февруари 2009 - 23:56

здравейте колегии намерих си машинки за ел джамеци.....обаче виждам 4е нямам инсталация (оригинална) в вратата което е много лошо....искам да попитам само от каде да взема + и - и  знам 4е трябва да има два + и 1 минус даже ако не се лъжа според из4исленията ми дясната врата е на обща маса с 6офиорската и тряя опъвам кабел някаде да ги саединия и така да отиват до масата?



какво щях да правя беаз вас незнам
Отговори

Opel Astra TDLS снимка Opel Astra TDLS 07 февруари 2009 - 15:09

колеги това ли са машинките за двуврата астра ф 

http://www.snimka.bg...album_id=339285



и между друготово това е начина по който да сваржат машинките и копчетата. ако нямате прекара ел инсталажия а ако имате е още по лесно само щракате буксите и джаткате:) аз сам ги вързал кам зарядно от 12 волта но пак става идва леко слабичко но за прова е перфектно!



ако някой има  въпроси по свързването да пита!!!
Отговори

Opel Astra TDLS снимка Opel Astra TDLS 07 февруари 2009 - 22:43

 Opel Astra TDLS, на 07 Feb 2009, 03:09 PM, каза:

колеги това ли са машинките за двуврата астра ф 

http://www.snimka.bg...album_id=339285



и между друготово това е начина по който да сваржат машинките и копчетата. ако нямате прекара ел инсталажия а ако имате е още по лесно само щракате буксите и джаткате:) аз сам ги вързал кам зарядно от 12 волта но пак става идва леко слабичко но за прова е перфектно!



ако някой има  въпроси по свързването да пита!!!

Толкоз 1 човек в форума ли не ее виждал бе???????????????спешно ми е плс кажете
Отговори

buXus снимка buXus 08 февруари 2009 - 12:48

абе не съм много сигурен какво точно ти е питането ама според мен най добре е да свалиш корите и да провериш сам. или ако машинките имат някакъв номер написан на тях да го пуснеш в гугъл. така по снимка не знам някой дали ще ги познае на 100% при положение че има 1000 вида машинки за 1000 вида коли и всички си приличат
Отговори

h8r снимка h8r 08 февруари 2009 - 15:01

Не съм много наясно с това как работят тези мшинки но мисля че да трябва да ги монтираш и да им подадеш от някой бушон ток за да работят след като е на контакт или както искаш ! ммм предполагам че не е толкова сложно а за масата мисля че е все тая в смисъл масата си е маса не е различна важното е плюс да има ! Виж потърси схемата на връзване на машинките предполагам че са два + единия за отваряне другия за затваряне ! Само схема или някой който го е правил !
Отговори

aan_astra снимка aan_astra 08 февруари 2009 - 15:11

Така разбрач че искаш сам да си направиш инсалацията на ел. стъклата и не си наясно от къде да си пуснеш плюс и минус . Има няколко вариянта единият е ел. стъклата да се пускат и спират с прекъсвач(ключе) другият който си при заводските ел. стъкла е да се пусне един постоянен плюс до машинките и един прекъснат през контактният ключ (което ти препоръчвам) .Постоянния плюс можеш да си го вземеш дори и директно от акумолатора естествено обаче че трябва да сложиш бушонче в тия гумените кутийки точно до клемата и да е 30 А. За да може при проблем то да изгори а не да ти се запали инсталацията на колата. другият вариянт е от най левиа бушон долу на таблото ти той е за подгрева на задното стъкло се взима пак плюс постоянен но също трябва да се сложи предпазител 30А. Другият прекъснат плюс се взима от контактния ключ.
Ако имаш някакви въпроси относно прекарването на кабелите и инсталацията вграждането на копчетата в шофьорския тапет питай слагал съм на много астри ел. стъкла ел. огледала и ще ти помогна пък и ти си от Варна може и да се видим.
Публикувано изображение
Мнението беше редактирано от aan_astra: 08 февруари 2009 - 15:25
Отговори

Opel Astra TDLS снимка Opel Astra TDLS 08 февруари 2009 - 17:58

 aan_astra, на 08 Feb 2009, 03:11 PM, каза:

Така разбрач че искаш сам да си направиш инсалацията на ел. стъклата и не си наясно от къде да си пуснеш плюс и минус . Има няколко вариянта единият е ел. стъклата да се пускат и спират с прекъсвач(ключе) другият който си при заводските ел. стъкла е да се пусне един постоянен плюс до машинките и един прекъснат през контактният ключ (което ти препоръчвам) .Постоянния плюс можеш да си го вземеш дори и директно от акумолатора естествено обаче че трябва да сложиш бушонче в тия гумените кутийки точно до клемата и да е 30 А. За да може при проблем то да изгори а не да ти се запали инсталацията на колата. другият вариянт е от най левиа бушон долу на таблото ти той е за подгрева на задното стъкло се взима пак плюс постоянен но също трябва да се сложи предпазител 30А. Другият прекъснат плюс се взима от контактния ключ.
Ако имаш някакви въпроси относно прекарването на кабелите и инсталацията вграждането на копчетата в шофьорския тапет питай слагал съм на много астри ел. стъкла ел. огледала и ще ти помогна пък и ти си от Варна може и да се видим.
Публикувано изображение




здр колега бих се възползвал от помоща която ми предлагаш ние сме говорили 1 път с теб ако не се лъжа точно за ел стъклата на опел астра....Живея 29 блок под високите:)......чее мисълта ми е че тези дни 6те си ги слагам ел стъклата и може да ти пиша да доидеш да одариш едно рамо на бързо!
Мнението беше редактирано от Opel Astra TDLS: 09 февруари 2009 - 12:34
Отговори

Frysco снимка Frysco 10 февруари 2009 - 18:36

Имаш ли оригинално централно заключване?
Отговори

svetlio1000 снимка svetlio1000 10 февруари 2009 - 19:31

колеги и аз искам да си сложа ел стъкла имам машинки ама са хондажийски,дали ши станат някой да знае
Отговори

Opel Astra TDLS снимка Opel Astra TDLS 10 февруари 2009 - 19:53

 svetlio1000, на 10 Feb 2009, 07:31 PM, каза:

колеги и аз искам да си сложа ел стъкла имам машинки ама са хондажийски,дали ши станат някой да знае

Пълен абсурд да станат!!!!!по никакав начин!!!
Отговори

svetlio1000 снимка svetlio1000 10 февруари 2009 - 19:58

 Opel Astra TDLS, на 10 Feb 2009, 07:53 PM, каза:

Пълен абсурд да станат!!!!!по никакав начин!!!


захвата ли няма да стане щото като ти гледам снимките машинките са горе долу еднакви
.може и да има някакъв начин да са преправят
Отговори

PiTaR снимка PiTaR 18 юли 2014 - 18:04

Здравейте колеги. Имам един проблем, закупих си машинка за ел. стъкло, но не ми е същата шината за водачите, понеже до сега беше на жило. Някой, ако може да помогне, ще му бъда много благодарен. Благодаря предварително.
Отговори

Гостven_astra_* 23 март 2015 - 09:25

Здравейте колеги!
Нов съм във форума и се надявам искрено да ми помогнете.

Така, вчера ходих от един познат да си сваля ел. машинките за стъклата, обаче нахалният му баща се натиска на всякъде и не ме остави да работя сам - така поне щях да видя кой сноп кабели къде отива. Бях си свалил корите и той хвана клещите и почна да реже, няма много рязано де, но не знам как да ги свържа. Освен машинките и инсталацията, има и още едно устройство (5см х 7см), което предполагам служи, когато натиснеш и задържиш копчето да се вдига автоматично. Много искам да е както трябва, но не знам дали ще мгоа да го свържа така. Иначе, мога да го поБългаря, като си пусна 2 плюса и един минус (да отваря и затваря) за шофьорския прозорец и едни общи кабели (2 плюса и минус) за пасажерския прозорец, свързани с копчето на моята врата (да мога да го контролирам от моята страна също).


Много ще Ви бъда благодарен! :)
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg