Опел Клуб България: Диагностична грешка P0170 - Опел Клуб България

Прехвърляне към съдържание

• 3 Страници +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Вие не можете да започнете нова тема
  • Затворена за Коментари

Диагностична грешка P0170

#41 Потребителят не е активен   ivan_pop 

• Ветеран...
  • Група: Потребители

• Автомобил:Vectra B X18XE1
  • Населено място:Плевен
  • Регистриран: 23.03.2007

Публикувано: 11 март 2019 - 08:43

Виж мнениеThemechanic, на 11 март 2019 - 07:02, каза:

Съгласен съм че грешката може да е комплексна, нали за това отидох първия път в София ауто, там мисля че правят най добрата диагностика от който и де е специалист,

А защо мислиш,че там са най-добри диагностици?Те да не са извънземни,нали и те са хора!А това че са предложили да се смени целия капак а не само мембраната.нищо ли не ти говори?
1.Бог е създал Адам.
2.Адам е създал"Опел".
3.Бог е създал Ева(че да си има гадже в Опел"-а).

#42 Потребителят не е активен   Themechanic 

• Кара с 50км/ч

• Автомобил:opel Astra 1.6 бензин 180 HP. Z16LET20K
  • Населено място:Елин Пелин
  • Регистриран: 24.11.2018

Публикувано: 11 март 2019 - 13:10

Изобщо не ми пречи да отворя капака, ама за сега я нямам все още мембраната. И защо да не са специалисти в София ауто, нали ако беше автомобила в гаранция щеш не щеш трябва там да отидеш. А ако отида пак при тях съм сигурен че ще ми кажат че е същия проблем. По лошото е че ако е пак мембраната, защо толкова бързо сдава багажа?

#43 Потребителят не е активен   tisho.74 

• Доооста бивши опели, и основно дизелови, тук-там некой бензин

• Автомобил:Peugeot 308 SW 1,6 HDI 110 жребчета
  • Населено място:София
  • Регистриран: 12.06.2006

Публикувано: 11 март 2019 - 13:30

То малко спам ще излезе, но все пак: Специалисти са, ама в точенето на пари от клиентите. Кадърни хора има на други места, а не при дилърите. При тях просто кадърните нямат бъдеще поради драматични различия с фирмените политики и затова ги няма там.

#44 Потребителят не е активен   ivo_ranchev 

• Вече сам си сменя маслото...

• Автомобил:Insignia A16LET
  • Населено място:София
  • Регистриран: 16.11.2009

Публикувано: 11 март 2019 - 14:37

Виж мнениеThemechanic, на 11 март 2019 - 13:10, каза:

ако е пак мембраната

Колега мембраната се познава много лесно,на капака на клапаните отгоре в дясната му част има един отвор,от който се чува „съскане” като замине...понякога също се проявява нещо като виение в зоната около ангренажния ремък и в двата случая на запален мотор като вдигнеш щеката за масло се чува първоначално изсъскване и паразитните звуци изчезват.

#45 Потребителят не е активен   Themechanic 

• Кара с 50км/ч

Публикувано: 06 април 2019 - 19:41

Днес смених отново мембраната. Тоя път смених цялата касетка със все мембраната и новата пружина в нея. Естествено на старата и нямаше нищо. Смених цялата касетка, защото на нея на двата изхода има едни уплътнения които на старата може да са се изпекали и да не уплътняват. След това направих един тест драйв в рамките на 30 км, в които развих максимална скорост до 190 км/ч и се прибрах. След обяда реших да отида да купя въздушен филтър и него да сменя, но като я запалих изпуши много яко от зад, в първия момент помислих че съм се запалил, загасих я запалих отново, димът се разсея и повече не се появи. Някой има ли представа от къде може да е това изпушване? Проверих нивото на маслото, нормално си е, както го оставих преди 2000 км при смяната му.

#46 Потребителят не е активен   emoned 

• Кара с 50км/ч

• Автомобил:Astra J A16XER, ex Astra F X16SZR
  • Населено място:Стара Загора
  • Регистриран: 06.05.2009

Публикувано: 06 април 2019 - 20:14

Здравей. Проверявай по често нивото на маслото след смяната на този клапан. Аз скоро сменях мембрана и уплътненията на клапана. Ефектът беше направо отрицателен. Колата ми трябва всеки ден, и все още не ми е останало време да видя, аз ли съм объркал нещо или с новата мембрана нещо не е както трябва. Ефектът беше, че 200-300км, след смяната на мембраната двигателят направо си е глътнал около 0.5 литра масло. Засега временнно съм изолирал този клапан. Свещите бяха буквално мокри. Интересното е, че ако не бях проверил нивото на маслото изобщо нямаше да разбера че има проблем. Двигателят си работеше равномерно, липсваха каквито и да било признаци че нещо не е наред.

Поздрави

#47 Потребителят не е активен   Themechanic 

• Кара с 50км/ч

Публикувано: 10 април 2019 - 05:45

Това изпушване най вероятно идва от района на турбото. Щото като вдигна капака, около него забелязвам леко пушене. Не знам обаче дали има връзка със смяната на мембраната. Струва ми се че по някакъв начин маслото от маслопроводите вкарват съвсем малко масло в топлата част на тутбото. Нивото на маслото не спада за сега. Като престои колата цяла вечер без да я карам, се събира масло в турбото и като запаля двигателя и започва да пуши отзад докато изгори и след това изчезва пушенето. Иначе мощност има, щом с лека ръка вдига 190 км явно турбото дава налягане.
Ще трябва да го сваля за да установя точно какво става!

#48 Потребителят не е активен   Themechanic 

• Кара с 50км/ч

Публикувано: 21 април 2019 - 20:37

Оказа се че е пак тая мембрана, защото съска въздух от дупчицата на капака под декоративната капачка за свещите. Реших повече да не се занимавам със смяна на мембраната, а да сменя целия капак. Поръчах си го от английския ибей. В неделя го поръчах и в петък пристигна, цената излезе 154 лева с доставката. Веднага го смених и поне за сега от тая дупчица не свисти въздух, изчистих грешката и се надявам всичко вече да е наред. За сега от изминалите 20-30 км се държи прилично, от понеделник започвам по маршрута до работа и обратно (малко над 50 км дневно), освен това имам уговорка утре вечер един бивш служител от София ауто да я види на диагностика да ли няма някой друг проблем.
Утре ще пиша след диагностиката какви са резултатите!

#49 Потребителят не е активен   Д-и-м-о-в 

• Ветеран...

• Автомобил:Astra G 2.0 DTi 101 HP
  • Населено място:С-С
  • Регистриран: 26.09.2014

Публикувано: 25 април 2019 - 13:11

пуши около турбото.......... огледай си да не е от някое съединение, да има заминала гарнитурка. На какво мирише ? На изгорели газове ли ?
"Тарикат" със смешни кабелчета за 20 лева

#50 Потребителят не е активен   Themechanic 

• Кара с 50км/ч

Публикувано: 03 май 2019 - 05:56

Всичко е ясно, турбото се е разболяло. Свалих въздуховода преди интеркулера и изтече около 200-300 гр масло. Някой да е свалял самото турбо, дали има някакви особености при свалянето му???

Споделете тази тема чрез:

• 3 Страници +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Вие не можете да започнете нова тема
  • Затворена за Коментари

1 потребител(и) четат тази тема
0 регистрирани, 1 гости и 0 анонимни потребители

Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg