Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

основен ремонт на двигател X16, 16v, 101к.с. Astra G

Курт снимка Курт 15 януари 2017 - 22:45

Здравейте колеги,

Имам нужда от вашата помощ. Изчетох мнения и теми от форума, използвах търсачката, но намерих само колеги, които търсят майстор в Пловдив, но нито една препоръка.
Моят мотор е за ремонт, тропа като запали, към момента като цена ми казаха два пъти по-високо, отколкото да си купя мотор втора употреба.
Като цяло това ми се вижда високо, макар че и с мотор втора ръка нямаш никаква гаранция.
Може ли някой да препоръча читав майстор за Пловдив и района, който да прави основни ремонти, да работи качествено и разбира се, на съответната цена?

Благодаря!
Мнението беше редактирано от Курт: 15 януари 2017 - 22:46
Отговори

CuMo снимка CuMo 15 януари 2017 - 23:12

При който и майстор да идеш, искрено ме съмнява да чуеш цена по-ниска от 700-1000 лв. части с труд, ти сам си си го казал - един цял мотор втора ръка, само да не е същия - слагаш го и си свиркаш
Отговори

Курт снимка Курт 16 януари 2017 - 03:44

Аз не очаквам нищо да е хем евтино, хем качествено. Просто ми се вижда много да е двойна цената, сравнена с мотор втора употреба.
Ако си правя моя мотор, искам да стане добре и да не я мисля, това има своята цена. Въпросът е, че искам и да имам някаква сигурност.
Има ли форумен доверен сервиз или майстор в Пловдив?
Отговори

freeqwerty снимка freeqwerty 16 януари 2017 - 17:55

По принцип, майстора трябва да ти даде гаранция за свършената работа. Имам познат в София в кв. Дружба, който даваше гаранция 20 000км. (по спомен). Имаше и случай един единствен за сега, да прави втори ремонт на едно Рено за негова сметка.
Отговори

Курт снимка Курт 04 септември 2017 - 22:32

Колеги,

нямам нужда от мотор, майсторите са искали да ме накарат да свалят главата и да ме набутат в ремонт за поне 800 лева! Разочаровам съм от тази прослойка в българското общество.

Отидох при фирма, която е сравнително по-скъпа, оказа се ремонт за 80 лева, била изгоряла гарнитурата на изпускателните тръби.

А предните ми сваляха картера, търсиха отдолу проблема, после искаха да свалят главата ... нямам думи!

Не се доверявайте на всеки самозванец!
Отговори

t4obanov снимка t4obanov 08 юни 2018 - 13:55

Колеги имам Опел вектра В с двигател X16SZR. Миналата година вървеше много добре, когато я купих май 2017 г. Сега като загрее губи мощност и се появява чукане - като на аванс или клапан?
мерих компресия 1ц. -10, 2ц-9, 3ц-8, 4ц-6. Предполагам е за ремонт на клапани, защото не гори масло и не пуши, само по резбата на свещите има малко масло.
Търся добър и отговорен майстор за основен ремонт.
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 08 юни 2018 - 14:17

 t4obanov, на 08 юни 2018 - 13:55, каза:

Колеги имам Опел вектра В с двигател X16SZR. Миналата година вървеше много добре, когато я купих май 2017 г. Сега като загрее губи мощност и се появява чукане - като на аванс или клапан?
мерих компресия 1ц. -10, 2ц-9, 3ц-8, 4ц-6. Предполагам е за ремонт на клапани, защото не гори масло и не пуши, само по резбата на свещите има малко масло.
Търся добър и отговорен майстор за основен ремонт.





Ясно се вижда че имаш проблемен 4-ти цилиндър. И тръгнал (може би) 3-ти.
Дали е гумички, клапани или и сегменти - може да се види най-добре при отваряне. Но това число 6 е ясно доказателство за проблем. Поне комплект сегменти , гумичките, водачи не струват кой знае колко, като компоненти.
Съветът е като отваряш - да сменяш. Защото сега ще оправиш 4-ти, след още някой десетохилядарка, ще вземе да се обади 3-ти и айде пак отваряне.
Това, което най-често се прави е ревизия на глава + сегменти нови. Проверка на поне биелните лагери.
Все пак можеш да провериш този 4-ти цилиндър, като му налееш малко масло вътре и тогава да му измерите пак компресията. Качи ли се - работата е ясна.
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 08 юни 2018 - 14:27
Отговори

t4obanov снимка t4obanov 12 юни 2018 - 07:24

Благодаря за инфото. Освен клапани на Вектрата ще погледна и сегментите, но все още не съм намерил точния майстор в София. Имах един в Долни Лозен, много добър специалист и точен човек но се разболя и спря да работи.
така че ако някой се сети за телефон и ми препоръча някой ще съм благодарен.
Отговори

FrIsKy_86 снимка FrIsKy_86 12 юни 2018 - 10:50

 t4obanov, на 12 юни 2018 - 07:24, каза:

Благодаря за инфото. Освен клапани на Вектрата ще погледна и сегментите, но все още не съм намерил точния майстор в София. Имах един в Долни Лозен, много добър специалист и точен човек но се разболя и спря да работи.
така че ако някой се сети за телефон и ми препоръча някой ще съм благодарен.



ако ти се разхожда до Смолян познавам точния човек за теб.......
аз лично направих моята кола при него :icon_wink2:
Мнението беше редактирано от FrIsKy_86: 12 юни 2018 - 10:50
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 12 юни 2018 - 11:03

Виж ако махнеш свещта на 3-ти и мериш в 4-ти как се променя компресията. Ако бяга между двата си за гарнитура на глава.
Мнението беше редактирано от Ne6to Smisleno: 12 юни 2018 - 11:04
Отговори

t4obanov снимка t4obanov 12 юни 2018 - 14:48

 freeqwerty, на 16 януари 2017 - 17:55, каза:

По принцип, майстора трябва да ти даде гаранция за свършената работа. Имам познат в София в кв. Дружба, който даваше гаранция 20 000км. (по спомен). Имаше и случай един единствен за сега, да прави втори ремонт на едно Рено за негова сметка.


това е нещо уникално !!! нема такива сериозни хора !
ще те помоля да ми дадеш телефона, аз живея наблизо.
Отговори

freeqwerty снимка freeqwerty 12 юни 2018 - 15:03

 t4obanov, на 12 юни 2018 - 14:48, каза:

това е нещо уникално !!! нема такива сериозни хора !
ще те помоля да ми дадеш телефона, аз живея наблизо.

Имаш ЛС.
Отговори

ekaro снимка ekaro 17 юли 2018 - 15:41

 freeqwerty, на 16 януари 2017 - 17:55, каза:

По принцип, майстора трябва да ти даде гаранция за свършената работа. Имам познат в София в кв. Дружба, който даваше гаранция 20 000км. (по спомен). Имаше и случай един единствен за сега, да прави втори ремонт на едно Рено за негова сметка.


Привет колега, може ли да ми пратиш телефона и на мен. Мерси!
Отговори

Курт снимка Курт 07 август 2018 - 20:31

Колега, ако ти е показало на 4-ти цилиндър 6 бара потърси ли с добавка на малко масло в целиндъра дали проблема е в сегменти или клапани?
Мнението беше редактирано от Курт: 07 август 2018 - 20:32
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg