Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Забавни Opel истории

моята история и.. още нещо

Тази тема е заключена Next »

yasmania снимка yasmania 04 октомври 2009 - 22:58

Взе да ставаш много дързък в определенията, поукроти се малко хихи . . тази ГРОБ, онази СКРАБ . . недей бе човек, не всеки познава ерфектността на един автомобил, и тези коли за които си го написал, и те ще си намерят собственици, които надълго и нашироко ще ги ползват, хвалят и показват тук и там, и ще им се казва колко са добри . . .

Напоследък доста си говорим с теб и съм ти препредал доста от опита и информацията които имам, както и от фактологията на този маняшки за едни, цигански за други модел - Калибра ! Виждам че е започнала да ти увира главата, че е по- важно запазен автомобил с приоритети, но и забележки за последващо оправяне . . защото и на моята ВСИЧКИ снимки които си виждал изглежда перфектна, но само аз съм наясно кои са и слабите страни, които и на място Ти немжоеш да ги видиш , примерно. Да не говорим че по гореописаните критерии от теб, първата ми калибра е била в графа " СКРАБ" или "КОШ" , а същевременно тя бе една голяма тръпка за мен, която в никакъв случай не се е оказала Грешна покупка.

Бъди постъпателен, хубаво е да си перфекционист, но в нашите условия НЕМОЖЕШ да бъдеш максималист.


Успех с последната която ти пратих да киризиш , хихихихи
Отговори

Globe снимка Globe 05 октомври 2009 - 06:19

ххх за теб няма какво да говорим :)))))))))))) ти си уникален ;) да малко.. дръзко се изказвам.. ама.. те са такива ;) не може 1 път да я гледаш горе-долу да е ок и следващия път като идеш да не иска да пали .. и като запали да е като форд орион ххх цялата да трещи и пращи и да и искат 3300 лева примерно.. + външно да е мацана цялата,а от долу да е на халва на 90% от местата :) и всичко това е без да карам колата :) като я подкарам .. сигурно може да падне някое колело хххх :) иначе... без теб не знам какво щях да правя :mhihi: :beer:
Отговори

Nedqlkov снимка Nedqlkov 05 октомври 2009 - 08:02

Този път и аз ще си позволя да ти направя забележка. Ами и моята ми се е случвало да я паркирам вечер и сутринта ми прекъсва, това значи ли, че е за скрабта или че ще ми падне колелото като тръгна? Като я купих не мязаше на нищо обаче аз в по-стегната от моята Calibra (като цялостно усещане за колата ), досега не съм сядал. Да и на мен ми е напукана лайсната на предното стъкло, успех ти желая в перфекзионизма, тъй като един бивш колега от форума се зарадва с такава лайсна на цена от над 150 левчета. Истината е една или вземаш за 3 бона такава дето даваш още 3, щото инъче ще чакаш още 3 години докато намериш тая перфектната. Има си забележки с който човек трябва да се примири и да си оправи и по -добре да си ги правиш сам зада знаеш по какъв начин са оправяни а не замаскирани. Това ще ти е първа кола и колкото и да си чел по форумитe има неща който са "ръка да пипне". Втори вариант е както ти е предложен от един колега по-горе: 6 бона и ти я докарват на пуканка от германия :).

Да, тази която ти прекъсва още при самата покупка, не се купува, обаче пък щом знаеш, че преди 3 седмици е палела и работела на часовник и ти е харесала колата, ами иииии приятел аз такъв случай няма да изтърва ще му смъкна от цената с още 500лв на тая кола и така ще имам пари да и купя всички датчици и да си я постегна, защото във 80% от колите тези години все нещо излиза още първия месец.

Успех с избора.
Мнението беше редактирано от Nedqlkov: 05 октомври 2009 - 08:05
Отговори

Globe снимка Globe 05 октомври 2009 - 17:30

мерси колега :) но за колата която разказвам..,не просто леко прекъсваше.. ,а 20 минути не искаше да заработи нормално.. и чека светна и не огасна повече..тресе, пуфти, гасне,трака.. абе ужас.. мисля..,че това не е защото е студена колата.. + това видях ..,че е била правена на консерва отвън.. и на много места е замъскирана..,но все я гледах в дъждовно време и не се виждаха доста от нещата.. даже има леко мацнато на една от лайсните.. изтървали са четката :) + още 10000000 работи.. една не малка част от тях важни.. и когато искат на тази кола една доста добра сума.. преди 3 седмици като беше ок.. беше топло времето и беше на обяд.. и знаеха че отивам да я гледам.. така..,че това за мен не се брой.. понеже може да е работила 1 час колата преди това и .. сещаш се... Всеки път като звъннех ..дали работят и прочие ме питаха коя кола отивам да гледам ххх ..и ей на такава кола казвам кош.. За лайсната и тия кусури по интериора на другата кола само ги споменах..,че са забележки..,защото са си.. аз ест ще си ги оправя и ест това са дребни работи.. :)..,но са забележка..

п.с в 9 сутринта бях тогава на Горубляне и.. почти всички палеха колите наред и ги оставяха да загреят.. покрай тези който минах.. трагедията беше пълна.. дано някой да не се обърка и да ги вземе.. ,че бяха все такива ..дето ремонта им е една не малка цифра


п.с2 Мисля..,че най-важното е..,че май намерих моята кола.. ,но повече инфо УТРЕ :) понеже не искам сега... да правя предварителни прогнози.. ,че да не се огелпи нещо ;) иначе..,ако... ще се хвалям:) и ще черпя и... ххх


Поздрави, Лъчо :clapping: :3: :unsure:
Отговори

svetlio999 снимка svetlio999 05 октомври 2009 - 17:42

преди около 6-7 години аз си търсих калибра от русе съм тук гледах към над 10 броики който се продаваха тогава си бяха на мода
по автооказион списанието харесах една от варна и до там отидох пълен боклук издухана ама яко там мнпгп автокъщи обиколих всичките направо ги затворих до 21.00 часа
и няма и няма нищо читаво бях продал един форд и си викам един боклук продадох втори няма да взема
а калибра и сега много си ме кефи и така не се сбъдна моята мечта да я притежавам

просто ми беше писнало с форда да правя ремонт и и ръжди и всички калибри които бях видял бяха малииии
и това преди 6-7 години така че много ще ти е труд но да намериш нещо добро

УСПЕХ
Отговори

Globe снимка Globe 05 октомври 2009 - 18:04

мерси много и знам за какво говориш :) особенно като търсиш конкретен двигател.. и такива неща :) защото калибри ХЕ-та .. се намират 10 пъти по-трудно от колкото NE .. особенно читави трудно се изравят ;) това ми е споделено от доста хора ;)..,хора който са търсили това което и аз търся :) ,НО както вече споменах.. мисля..,че моята я намерих ;) ..,нооооо да не урочасам нещата.. повече инфо след утре

още веднъж мерси на всички ;)
Отговори

BOJKATA снимка BOJKATA 05 октомври 2009 - 19:24

пич евала за ентусиазма, ама твоята е малко "с трици маймуни"
от 2 години кола търсиш,скоро се оказа че още парите нямаш
после за 3-4000 нова искаш да е
това ми прилича на женските мечти за "идеалния принц" дето накрая се женат за някой простак-алкохолик дето им троши кокалите секи ден
нали се сещаш че калибрата е кола която е създадена за Каране имам в предвид че такава кола не си копуват хорица които да ходят до магазина с нея и да си правят неделни излети със семеиството
дори преди да дойде в България такава кола е карана на ръчка и за 15-16 годишна кола нема начин да съществува такава каквато ти искаш
ще ти дам пример аз съм фен на астра ГСИ погледни в мобиле повечето от тези над 6000 са от Плевен и района има и по 8000 страшна визия стойка нямат забележка :clapping: познавам ги всички горат масло за страх вервай ми
моя съвет е да не се вглеждаш толкова вземи си нещо прилично според парите пък като гледам имаш хъс ще си я направиш както ти си я представяш че трябва да бъде
Успех :unsure:
Мнението беше редактирано от BOJKATA: 05 октомври 2009 - 19:25
Отговори

vectra_rules снимка vectra_rules 05 октомври 2009 - 19:25

Ми айде стискаме палци! Та да свърши едната сага и да почне другата :idiot: ! Колегите по-горе много по-добре от мен са описали това което исках да кажа :clapping: :3: :3: , така че освен да кажа утре или най-късно другиден с бонбони и идиотска усмивка пред софийската група, а за такива като мене - без снимки хич да не си помислил да пишеш :unsure: :3: :mhihi:
Отговори

Globe снимка Globe 05 октомври 2009 - 19:27

хх снимки всичко има и ще има :) само.. да не се случи някоя карантия.. т.е невъзможното..,но не искам да съм лош пророк..,че последно време.. нямам хич късмет :) ..макар..,че тук уж вече тия работи с късмета отминаха ххх защото съм я заплюл
Мнението беше редактирано от Globe: 05 октомври 2009 - 19:28
Отговори

хибридния снимка хибридния 07 октомври 2009 - 21:15

айде , кво стана с колата . Взе ли я? Гледам че в алтернативния форум вече искаш фарове от една която се разчаства? давай инфо.
Отговори

Globe снимка Globe 07 октомври 2009 - 21:37

абе не писах..,защото не искам да пресека работата.. значи ето каква е ситуацията.. на ръба съм.. просто от понеделник чакам обаждане от банката.. което 1000% ще е позитивно..,но просто искам да го чуя.. след което отивам капарирам колата и след 2 дни вече е моя :) иначе.. вече 2 дни обикалям с около 1000 лева приготвени за капаро ... и на работа стоя с ръката в джоба да усетя телефона хахахахаха :) звъннат ли ми.. работата е изпекана ххх най-вероятно ще звънна и на колегата Кристиян да и метне 1 око преди да и сложа капарото ;) понеже колата е карана и тествана..,но все пак той най-добре може да усети дали това ХЕ има сила или я няма вече :) т.е да прецени къде се намира в графата .. понеже според мен пауъра в него е жив ..,но... това ..,че на мен 2 часа ми трепереше крака след това и сърцето ми биеше.. не значи че.. и те така :) това е.. имам много добри предчуствия за утрешния ден.. от банката казаха..,че това забавяне било понеже имало някъкви проблеми покрай тяхните системи.. покрай тоя скрив който беше.. и имало и много заявки за кредити.. ,но ме увериха ..,че до петък 100000% ще имам тяхния отговор :)

другоооо не се сещам за сега:)

поздрави :)
Отговори

v1per снимка v1per 11 октомври 2009 - 11:49

http://www.mobilen.bg/pcgi/main.cgi?topmen...&f1=details
Аре мятай се
Отговори

Globe снимка Globe 11 октомври 2009 - 13:51

хх гледах я :),но аз вече съм се метнал :) утре ще ходя да броя парички иииии... (банките се сетиха най-накрая) ииии вече... хахаха ш стаа работата убава :) леко почерняла хахахаха с лилав отенък
Отговори

Corsa16 снимка Corsa16 11 октомври 2009 - 14:30

 Globe, на 11 Oct 2009, 02:51 PM, каза:

хх гледах я :),но аз вече съм се метнал :) утре ще ходя да броя парички иииии... (банките се сетиха най-накрая) ииии вече... хахаха ш стаа работата убава :) леко почерняла хахахаха с лилав отенък


Колега ти найстина си луд но това ме радва значи има повече от нас :icon_wink2: Аз лично съм така но с корсите от година и половина карам една <_< и една която е 1000 кубика но има ХЕ за нея но няма пари време а и съм със счупен крак абе карък. Успех с твоята Калибра и само хубави мигове.
Отговори

Globe снимка Globe 12 октомври 2009 - 18:52

ето и тази история приключи с адски добър край.. малко по-късно ще си пусна тема в раздела в който трябва :) там вече ще разберете повече инфо и.. <_< :icon_wink2: <_<
Отговори
Тази тема е заключена Next »
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg