Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Omega A

Въпрос за Опел Омега 1990

adrenalinzZ снимка adrenalinzZ 29 януари 2012 - 14:18

ако има нещо нередно по темата ми моля да ме извините нов съм във форума...
въпроса ми е следния:преди 2 дни взех една омега CD 1990 и на таблото където е копчето на фаровете за мъгла,от няговата лява страна се намира копчето за подгряване на задното стъкло...като го включа и гледам на огледалото дори след 5-10 мин нищо не става на заднотъо стъкло забелязах че като е включено светва една малка зелена лампичка точно до копчето на ел. огледалата,като го изключа лампичката изгасва.
Отговори

adrenalinzZ снимка adrenalinzZ 29 януари 2012 - 18:54

Имам предвит тва копче да не е за подгряване на огледалата ....
Отговори

titan22 снимка titan22 30 януари 2012 - 10:03

Това копче включва едновременно задните реотани и реотаните на огледалата.Вероятно задния реотан не ти работи щом нищо не се случва.Можеш поне с мултицет да провериш дали идва ток до буксата на самия реотан,а може и да е прекъснат някъде.
Отговори

adrenalinzZ снимка adrenalinzZ 30 януари 2012 - 10:17

мхм.... имам уред ще проверя,а буксата къде е не съм забелязал ...(за задното стъкло)
Отговори

SPD снимка SPD 30 януари 2012 - 13:45

На Омега А това копче включва САМО задния реотан. Огледалата се включват от едно копче на лявата дръжка където евентуално ти е управлението на ел. огледалата. До това копче има и зелена лампичка. Не разглобявай нищо, а провери това.
Отговори

adrenalinzZ снимка adrenalinzZ 30 януари 2012 - 14:58

на дръжката на лявата врата имам копче което превключва за ляво и дясно огледало и друго копче с което се нагласят самите огледала и между тях двете е лампичката
Отговори

titan22 снимка titan22 30 януари 2012 - 15:44

Горе-долу по средата на стъклото в двата края,едната е маса ,а другата е +.Може и леко да са скрити зад тапицерията на задните странични колонки.
Отговори

SPD снимка SPD 30 януари 2012 - 16:05

 adrenalinzZ, на 30 януари 2012 - 14:58, каза:

на дръжката на лявата врата имам копче което превключва за ляво и дясно огледало и друго копче с което се нагласят самите огледала и между тях двете е лампичката

До тях трябва да имаш и точица за натискане. Ще ти снимам нашата довечера.
Отговори

adrenalinzZ снимка adrenalinzZ 30 януари 2012 - 16:22

колата я имам от 2 дена и не съм обърнал внимания на подробности ще съм ти благодарен за снимката
Отговори

Sandman снимка Sandman 02 февруари 2012 - 20:51

Не съм виждал такова нещо. И на двете ми Омеги копчето за подгрев е заедно огледала+задно стъкло. На вратата е само управлението на огледалата. Виж си бушоните, и дали има ток до отзад, както ти казаха колегите.

И със здраве и кеф да си я караш! :rwd:

И попълни КОД на двигателя в профила си.
Отговори

adrenalinzZ снимка adrenalinzZ 04 февруари 2012 - 08:25

не си знам кода :S къде мога да го видя
Отговори

Sandman снимка Sandman 04 февруари 2012 - 08:33

В големия талон, гледаш НОМЕР НА ДВИГАТЕЛЯ. Започва с C20NE, 20NE, C18NE и т.н.
Това е кода на двигателя :icon_wink2:
Отговори

adrenalinzZ снимка adrenalinzZ 04 февруари 2012 - 12:04

ок ... мерси
Отговори

adrenalinzZ снимка adrenalinzZ 05 февруари 2012 - 20:31

да питам и нещо друго за същата кола за да не пускам нова тема... значи забелязах че докато карам лампата за чека ми пресветва през някви интервали от времето както си свети и изгасне след няколко минути пак седи около една минута светната пак изгасне .... нещо тревожно има ли колата е с метан
Отговори

Sandman снимка Sandman 05 февруари 2012 - 20:36

Зимаш един кламер и разбираш :)
Отговори

adrenalinzZ снимка adrenalinzZ 05 февруари 2012 - 21:09

зимам кламер и ....
Отговори

Mario_Ludiq снимка Mario_Ludiq 05 февруари 2012 - 22:37

Правиш самодиагностика :icon_wink2: Има публикувани теми как става :love_opel: :use_search:
Отговори

adrenalinzZ снимка adrenalinzZ 07 февруари 2012 - 16:03

Неразбрах какво имаш предвит за кламера и как да си направа самодиагностика от линковете не разбрах много ...
Отговори

doolettle снимка doolettle 07 февруари 2012 - 23:09

Клемите за реотаните са ти под задните декоративни пластмаси и свалянето им е голяма игра. кабелите мисля, че можеше да се достигнат от към багажника но вече непомня точно. И да, копчето вкл. подгрева едновременно и на огледалата и на стъклото.
С тоя кламер, парче тел или какъвто и да е проводник с дължина около 4-5см се дават на късо А и В пиновете от диагностичната букса. После се брои колко пъти мига чек лампата и така се разбира какъв е кода на грешката която ти вади. Както казаха колегите има теми за това как става но щом гасне това значи че грешката изчезва и се появява периодично т.е. най-вероятно не е нещо което трябва да се подменя но за да се знае със сигурност си направи самодиагностиката. Става за 2мин ако знаеш какво правиш.
Мнението беше редактирано от doolettle: 07 февруари 2012 - 23:13
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg