Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Електрическа инсталация и електроника

Централното не приема сигнала от дистанционното, иначе работи

djord снимка djord 25 юни 2008 - 09:54

Колеги, как да реша тази мъка че много ме гложди. Централното си работи перфектно, обаче не приема сигнала от дистанционното. Смених батерията, всичко трябва да е наред по дистанционното, какво да сменям за да го оправя. Къде се намира приемника на сигнала в колата (предполагам целия блок за централното)?
Отговори

kirilmanika снимка kirilmanika 25 юни 2008 - 10:20

сложи на контакт и тогава натисти копчето за заключване на разпознае ключа.И на мен ми се е случвало.
Отговори

djord снимка djord 25 юни 2008 - 11:37

Мисля че съм го пробвал и не става, но ще опитам пак довечера. Други предположения? Къде да търся блока, който приема сигнала?
Отговори

Peshotiger снимка Peshotiger 25 юни 2008 - 11:42

Централното фабрично ли е?
Пробвай 1-2 пъти ръчно да отключиш
и заключиш вратите от копчетата,
после пак опитай с дистанционното.
Отговори

djord снимка djord 25 юни 2008 - 14:22

 Peshotiger, на Jun 25 2008, 12:42 PM, каза:

Централното фабрично ли е?
Пробвай 1-2 пъти ръчно да отключиш
и заключиш вратите от копчетата,
после пак опитай с дистанционното.


Мерси, Пешо, но и това не помага :( Пробвал съм го по пътя на логиката. От както съм я взел колата, не работи с дистанционното
Отговори

djord снимка djord 25 юни 2008 - 22:07

Пробвах всичко споменато... не помага. Свалих блока. KIEKERT. Не ми е съвсем ясен.. вътре има 2 релета .. интегрална схема, кондензатор. Има ли някой разбиращ от електроника. Има един елемент който не ми е ясен. Не мога да разбера къде е приемника на сигнала от дистанционното, защото явно той е развален. Иначе си бачка централното. Може ли да се намери отнякъде схема на това устройство?

Публикувано изображение
Отговори

fantoms снимка fantoms 26 юни 2008 - 20:39

Здравейте. И аз имам такъв проблем с дистанционното.
Пробвах номера с ключа на контакт и натискам копчето за заключване. Резултатът беше - заключване и отключване на вратата до шофьора. После излязох и пробвах отключване или заключване, но нищо не се получи.
Идеи ?
Отговори

djord снимка djord 26 юни 2008 - 20:54

Значи блока на централното си работи перфектно. Проблема явно е в алармата (има една кутия зад бушоните) в която е антената. Има висящи кабели и предполагам че тук е проблема. Някой може ли да намери схема за алармата? Има 4 релета в нея..
Отговори

SolFly снимка SolFly 27 юни 2008 - 12:43

Много зависи какъв модел е алармата за да се потърси схема. Преди седмица си монтирах с помоща на един колега централно с дистанционно отначало всичко си работеше после отказа с дистанционното, а накрая отказа и рачно оказа се че контролиращият блок е някакъв китайски боклук....подмених го с нов и си заработи но без дистанционно виж блока който ти го управляват дистанционните извади го и погледни кабелчето за антената нещо да не е прекъснато.А снимка на блока можеш ли да покажеш по подробна ще се опитам ти помогна колкото мога. Ако разбираш от техника провери някое съпротивление да не е заминало или кондензатор ако не си много на ТИ с ел. техниката по добре я закараи в сервиз те си имат техника за диагностика на аларми <_<
Отговори

djord снимка djord 27 юни 2008 - 22:44

 SolFly, на Jun 27 2008, 01:43 PM, каза:

Много ... <_<


Значи проверих елементите, но са си в ред. Релетата нз как да ги мерна, но ми изглеждат читави.

Публикувано изображение
Публикувано изображение

Висящият кабел е антената. Около куплунзите имаше някакви кабели, които не мога да разбера откъде идват. Също така имаше и едно малко копченце висящо. Имам съмнението че предишният собственик го е слагал с някаква цел :\
Отговори

manolov снимка manolov 29 юни 2008 - 18:17

Бутона при тези модели е за автоматично изключване.Провери масата и релетата с 5 крачета, те управляват централното, те са 2
Отговори

djord снимка djord 29 юни 2008 - 22:51

 manolov, на Jun 29 2008, 07:17 PM, каза:

Бутона при тези модели е за автоматично изключване.Провери масата и релетата с 5 крачета, те управляват централното, те са 2


Проблема е в алармата. Блока на централното си работи. Той е с 2 релета. Едното отключва, другото заключва. Предишният собственик е рязал от кабелите на алармата и не мога да разбера кой как е. Нямам схема. Свързах едни кабели и когато натисна копченцето (едно малко копченце с червена глава) тогава алармата изписуква, но при вдигнат бутон (отключена врата). При натиснат не работи. Дистанционното въобще не го приема. Има 3 отрязани кабела. 2 като допра.. заключват централното. Като допра друга 2ка отключват. Моля ви за помощ!
Отговори

manolov снимка manolov 30 юни 2008 - 08:41

Ми сменяй алармата, иначе като я гледам е била хубава аларма, с вграден шоков датчик, ала бала.Кабела за захранването ще е червен, маса черен , а централното можеш да го измериш от към релетата как се свързва. те са 6 кабела койро го управляват.В твоя случай 2 остават свободни, 2 към централното и 2 на маса, кой за какво са се мери на тези релета с 5 крачета, но ми е трудно да ти обясня как, по добре отиди при първия алармаджия и ще ти помогне.
Отговори

vasko_1 снимка vasko_1 30 юни 2008 - 12:15

Проблема е че дистанционното трябва да се "програмира" отново което можеш и сам да си го направиш
Отговори

Росен Желев снимка Росен Желев 30 юни 2008 - 12:28

 vasko_1, на Jun 30 2008, 01:15 PM, каза:

Проблема е че дистанционното трябва да се "програмира" отново което можеш и сам да си го направиш

Не може сам да го направи защото отверката е специална май графитна беше.
Отговори

vasko_1 снимка vasko_1 30 юни 2008 - 12:35

 rosko11, на Jun 30 2008, 01:28 PM, каза:

Не може сам да го направи защото отверката е специална май графитна беше.



Изобщо не му трябва отвертка <_<
Отговори

djord снимка djord 30 юни 2008 - 14:52

 vasko_1, на Jun 30 2008, 01:35 PM, каза:

Изобщо не му трябва отвертка <_<


Как се програмира дистанционно? Аз го отворих и му смених батерията ама като гледам не може много много да се пипа по него :\


edit:

добавям снимки за да покажа кабелите които имам в предвид
Има 3 двойки червен(червено с черно). На едната на края има малко бутонче, другите 2 са изолирани. Когато свържа 2та лилави кабела и натисна бутончето се чува писукане на включване на аларма. Като го натисна втори път - изключване. Всичко това става при вдигнат бутон за централното. Има един кабел антена (черен) и един черен (сигурно маса). Един от всичките кабели (мисля че зелен беше) тръгва по прага назад (не го проследих докъде стига) Вече се овързах тотално... дайте помощ ;(

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Публикувано изображение
Отговори

jivko снимка jivko 30 юни 2008 - 17:59

Много хубава аларма!Ще се помъча да ти обясня:
1.Червен - +12V
2.Син - - 12V
3.Жълт/зелен (малка букса)- + при контакт
4.Жълт(два кабела) - за свързване към мигачи(ляв,десен)
5.Бял (малка букса)- към бутоните на вратите
6.Едната двойка(не помня коя) червен-червен/черен - за светодиод(индикация)
7.Другата двойка червен-червен/черен - за сервизния бутон (той служи да се влиза в диагностичен режин на алармата и програмиране на функции)
8.Лилав/Зелен/Розов/Черен/Бял/Оранжев (голяма букса) - (две релета)управление на централно - използват се сухите контакти от релетата-COM,NC,NO.
9.Два кафяви - имобилайзер(третото реле), използват се сухи контакти COM и NC.
10.Сив - свързва се към единият край на сирената(това е чист говорител),без значение кой, а другия се свързва към +12V.
11.Лилав (малка букса) - не го използвай
Най-малка букса 4-пинова, за свързване на микровълнов датчик.Има тример "2М2" за настройка на втората зона на шоковият датчик.Първа зона се програмира от сервизен режим.
За дистанцонното ми снимай самата платка,за да ти помогна.

<_< Дано да съм ти от полза
Отговори

djord снимка djord 30 юни 2008 - 19:15

Има ли отделни релета за алармата освен тези които са в платката. При бушоните имам закачени 3 релета - едно - зумер за светлините, едно за чистачките и едно за мигачите. При двигателя имам едно реле - зелено (преполагам за вентилатора - нз дали работи) и едно разкачено (пак същото - предполагам е старо такова, но правено, защото отдолу е заливано с епоксидна смола). Други релета нямам.
Иначе това е снимка на дистанционното. Как мога да го настроя? Използва ли се сервизното бутонче?

Публикувано изображение


П.С. Много благодаря за помощта! Наистина го оценявам!
Отговори

jivko снимка jivko 30 юни 2008 - 21:46

Първи начин: Свързваш аларма, слагаш батерията към платката и с една малка отверка завърташ синьото тримерче ама мноооого малко в едната посока като натискаш голямото копче,като светва същевременно светодиода(въртиш-натискаш,въртиш-натискаш), докато не направиш пълен оборот или почне да щракат релетата на алрмата. ЗАДЪЛЖИТЕЛНО БЕЛЕЖИ ОТ КЪДЕ ПОЧВАШ ДА ЗАВЪРТАШ ТРИМЕРА !!! За вторият начин трябва да помисля как беше.Това е за сега!
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg