Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Други технически въпроси

Крушки за фарове, какви?

ЕмбаТа снимка ЕмбаТа 11 декември 2005 - 18:30

Пи4ове кажете какви крушки да взема за фаровете на сляпата Калибра,
и въобще има ли смисъл да хвърлям повечко кинти за тва, или да си купя некви обикновенни за по 2 лева, щот май Калибрето все ще си остане сляпо без зна4ение кви крушки слагаш???
Кажете ква марка и кви показатели да бъдат, дали ще пооправят положението???
Иначе съм изчистил отвътре фаровете!
Отговори

yasmania снимка yasmania 11 декември 2005 - 18:48

Сляпа работа човече....аз пробвах 3 модела различни и по цветност, и по ватове, и по цени...и все си е слабо.
Може и да има решение, някой ако сподели ще се възползвам...
Иначе- уча се да карам на дълги постоянно, цъкам кат някое реле ти казвам :2angry1:
Отговори

Иво снимка Иво 11 декември 2005 - 19:29

Ами аз като сложих на предишната калибра PHILIPS BLUE VISION осветлението се подобри значително, но по начало на калибрите фаровете им са слаби. Преди имах и регулиране на височината на фаровете от купето и като се вдигнеха беше добре. Сега нямам и в града карам на къси+халогени и скоро ще сложа пак крушки фипилс.
Отговори

Гостastra power_* 11 декември 2005 - 20:00

ами ето както да направите :
Опита на 16V
Успех :flag:
Отговори

Karaibrahim снимка Karaibrahim 11 декември 2005 - 22:48

Bosch от Киров. +60%. 15.30лв едната. Заслужава си. Има такава тема. Даже няколко.
Отговори

yasmania снимка yasmania 12 декември 2005 - 08:45

astra power, на Dec 11 2005, 06:00 PM, каза:

ами ето както да направите :
Опита на 16V
Успех  :flag:
<{POST_SNAPBACK}>

Не е само там проблема..май и двамата сме го правили това :2angry1:
Отговори

Duke_BG снимка Duke_BG 12 декември 2005 - 11:45

вече се изказах по темата в "опита на 16V" надявам се да ви бъда полезен
добро решение е да измерите колко волта има на крушките , но без да ги откачате ако напрежението е ниско нищо друго не помага освен директното свързване към акумулатора ( през бушонче разбира се ) .
все пак караме стари бараки и е нормално да се губи контакта нейде ( особенно при големите амперажи коитоо консумират фаровете)
започнете първо със стенда
Отговори

30e снимка 30e 12 декември 2005 - 12:06

PHILIPS FULL VISION RULLZ :flag:
Отговори

Kiko-Calibra снимка Kiko-Calibra 12 декември 2005 - 21:37

Аз лично НЕ препоръчвам 100 ватовите крушки. На старата ми калибра сложих такива и след известно време една от крушките игоря, като стопи част от рефлектора. По добре със стандартни 55 ватови крушки и измити стъкла, лупи и рефлектори. Интересното е, че на втората ми калибра фаровете са си екстра! :flag:
Отговори

angel снимка angel 13 май 2007 - 14:35

Imah sashtia problem s farovete na moiata kalibra.Prosto gi smenih s"angel eyes".Sega sveti kato bial den!
Отговори

Гостpeshokn_* 27 юли 2007 - 12:04

А аз искам да попитам тук, за да не разводнявам форума - на Opel Astra G какви са крушките? За дългите съм сигурен, че са Н7, но късите не ги знам. Ако имате представа, моля споделете ...

забравих да спомена, че колата е 2000 година!
Отговори

Moonlord снимка Moonlord 27 юли 2007 - 12:11

 peshokn, на Jul 27 2007, 01:04 PM, каза:

А аз искам да попитам тук, за да не разводнявам форума - на Opel Astra G какви са крушките? За дългите съм сигурен, че са Н7, но късите не ги знам. Ако имате представа, моля споделете ...

забравих да спомена, че колата е 2000 година!


Май са H1, но по-добре да каже някой с Astra G... Логиката ми е, че на мойта Vectra пък е обратното - късите са ми H7, дългите H1...
Отговори

Stoil снимка Stoil 28 юли 2007 - 00:35

от халогенните крушки препоръчвам Куул Блу на Осрам

иначе всичко освен ксенон е ташаклама
Отговори

LEXMAUL снимка LEXMAUL 28 юли 2007 - 18:35

И аз съм за Осрам куул блу,откакто сложих такива разбрах,че имам фарове...
Отговори

Гостpeshokn_* 28 юли 2007 - 22:51

Някакъв сайт от който мога да си поръчам такива, защото искрено Ви казвам - не вярвам в Кюстендил да мога да намеря подобни...
Отговори

Иво снимка Иво 28 юли 2007 - 23:22

 peshokn, на Jul 28 2007, 11:51 PM, каза:

Някакъв сайт от който мога да си поръчам такива, защото искрено Ви казвам - не вярвам в Кюстендил да мога да намеря подобни...


Ами има ги на бензиностанцийте дори. В ЕКО със сигурност
Отговори

LL Mito J снимка LL Mito J 29 юли 2007 - 08:26

най-добре си купи нови фарове (кристални )както направих аз няма какво да се мъчиш....350 лв е средната им цена по магазините и са супер красиви и светат невероятно силно пред теб става ден... няма да съжеляваш
Отговори

yasmania снимка yasmania 29 юли 2007 - 10:28

 LL Mito J, на Jul 29 2007, 06:26 AM, каза:

най-добре си купи нови фарове (кристални )..... и са супер красиви и светат невероятно силно пред теб става ден...



Казана дума- хвърлен камък, нали знаеш !!! Дано наистина са такава мания, че да се зарибявам по малко .....
Отговори

Stoil снимка Stoil 29 юли 2007 - 11:53

бе тука едно момче с кали си взе такива фарове.

ся верно, че според него светели малко по - добре, ама не се заблуждавайте - тея лупи са пълен ташак.

единственото решение е ксенон, а всичко друго е нещо КАТО добри фарове
Отговори

Иво снимка Иво 29 юли 2007 - 12:01

Напълно съм съгласен със Стохи. Решението е единствено ксенон. Ето разликата с обикновена крушка на дневна светлина:
Публикувано изображение
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg