Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Силов Тунинг

Питане за чип тунинг на Астра Г Y20DTH

variable intake system снимка variable intake system 06 февруари 2011 - 22:34

Колеги, замислил съм се напролет да чип-на моята колица. Принципно чувам добри отзиви от човек с прякор brezel (или нещо такова). Искам да помоля колегите, които са си чип-нали колите при него да споделят мнения, няма да се разсърдя и на тези, които споделят за своя чип, направен от някой друг. Малко ми е притеснено, защото ГНП-то на Y20DTH не е от най-здравите и затова се чудя дали да скачам в музиката или да не рискувам.

Поздрави!
Отговори

DanZKi снимка DanZKi 06 февруари 2011 - 23:30

Богомил (Brezel) го боготворят във ФВ форума,но от доста сериозен човек в нашия форум съм чувал съвсем друго...
Отговори

variable intake system снимка variable intake system 07 февруари 2011 - 00:51

Ако нещо те притеснява пиши на лично! Какво е ФВ? За първи път го чувам.
Мнението беше редактирано от stepo3: 21 март 2011 - 18:45
Причина за редактиране:: Премахнат цитат
Отговори

variable intake system снимка variable intake system 20 февруари 2011 - 21:19

Колеги, пишете за чипове на мотори X/Y20DTH/L, Y22DTR, споделете мнения и впечатления и кой ги е правил естествено, за да видя и аз към кой да се ориентирам. Благодаря! :)
Отговори

Shades снимка Shades 21 февруари 2011 - 00:16

С чип или без чип, ГНП-то си е ГНП. Като му дойде времето (ако му дойде изобщо) ще се оправяш с него. Теми за точно тези мотори има едно кило в дизеловия раздел. Няма смисъл да се предъвкват нещата по хиляда пъти.

Най-кратко получаваш за каквото си плащаш. Аз лично бих избягвал Бош сервизите и кварталните майсторчета с чипове от по 100-на лева, Digital Tuning също е пунта мара, въпреки обществените нагласи. Ако искаш истински неща - TST във Варна и качвате на диното да я правите. EDS ремапът от Стефанов също е вариант. И двете обаче са си суми, другото е евтиния и каквото стане ...
Отговори

variable intake system снимка variable intake system 25 февруари 2011 - 23:18

Мерси, ще го имам в предвид! :dummy:
Мнението беше редактирано от stepo3: 21 март 2011 - 18:46
Причина за редактиране:: Премахнат цитат
Отговори

VRPerformance снимка VRPerformance 15 март 2011 - 22:35

 Shades, на 21 февруари 2011 - 00:16, каза:

С чип или без чип, ГНП-то си е ГНП. Като му дойде времето (ако му дойде изобщо) ще се оправяш с него. Теми за точно тези мотори има едно кило в дизеловия раздел. Няма смисъл да се предъвкват нещата по хиляда пъти.

Най-кратко получаваш за каквото си плащаш. Аз лично бих избягвал Бош сервизите и кварталните майсторчета с чипове от по 100-на лева, Digital Tuning също е пунта мара, въпреки обществените нагласи. Ако искаш истински неща - TST във Варна и качвате на диното да я правите. EDS ремапът от Стефанов също е вариант. И двете обаче са си суми, другото е евтиния и каквото стане ...
Така е ГНП-то с чип без чип си е се тая,но не споделям мнението ти за всички останали освен ТСТ или Стефанов...има и други с нормални цени и високо качество :)
Отговори

variable intake system снимка variable intake system 26 март 2011 - 22:43

 VRPerformance, на 15 март 2011 - 22:35, каза:

Така е ГНП-то с чип без чип си е се тая,но не споделям мнението ти за всички останали освен ТСТ или Стефанов...има и други с нормални цени и високо качество :)



Сподели! Кои са те?

Отговори

bAr0nA снимка bAr0nA 27 март 2011 - 19:42

Така е ГНП-то с чип без чип си е се тая,но не споделям мнението ти за всички останали освен ТСТ или Стефанов...има и други с нормални цени и високо качество :)
[/quote]

Да,сподели ги и на нас,че сме доста любопитни.Аз лично съм ходил при квартални,леле мале,пълна трагедия и добре,че не ми изпуши компютара.:naughtynono::drinkin:
Отговори

Vankissa снимка Vankissa 05 април 2011 - 16:36

Айде де колеги - кажете кои са свястна конкуренция на Стефанов,.... може би Vi-MAX, Digital Tuning,..... плюсове, минуси
Отговори

variable intake system снимка variable intake system 28 септември 2011 - 19:41

Темата мисля да я приключа сам за себе си ... ходих при Бризел и резултата е + 28коня (129коня) и + 63 Nm (293Nm). Помолих го и да коригира турбо дупката. Тъй като съм карал много 2.2-ки мога да кажа, че в ниските ще ме дръпнат, въпреки корекцията (все пак турбото ми не е с геометрия), но след 2000 оборота нещата са в мои ръце. Удължи и кривата на въртящият момент и сега имам сила и след 3000 оборота, защото на Y20DTH кривата им на въртящият момент рязко пада след 3000 оборота и наистина нещата при мен преди приключваха на 3000 оборота. Другото, което направи е различна реакция на газ педала след 75%, което на магистралата ме е карало да настръхвам на 5-та при изпреварване от 120км/ч :) Богомил е доста компетентен и мисля, че който отиде при него няма да сбърка. Поздрави!
Мнението беше редактирано от variable intake system: 28 септември 2011 - 19:50
Отговори

Гостivozet_* 29 септември 2011 - 12:56

какъв е този Бризел, има ли сайт?
Отговори

DALGONSKi снимка DALGONSKi 29 септември 2011 - 13:16

Ако не греша, точния "прякор" или там как се води е - Brezel. Може-би най-боготворения в тая област от VW-маняците.. :icon_wink2:
Отговори

Гостivozet_* 29 септември 2011 - 13:23

 DALGONSKi, на 29 септември 2011 - 13:16, каза:

Ако не греша, точния "прякор" или там как се води е - Brezel. Може-би най-боготворения в тая област от VW-маняците.. :icon_wink2:


Значи прави промени и по нашите кошници, какви са му цените, че нещо няна информация?
Мнението беше редактирано от ivozet: 29 септември 2011 - 13:23
Отговори

C20NE Power снимка C20NE Power 29 септември 2011 - 17:43

Тук и аз имам интерес,мой много близък приятел и колега също иска да слага чип на ДТЛ-2.0 Ако може някво инфо как да се свържем с Брезел, ще черпя. :drinks:
Отговори

variable intake system снимка variable intake system 29 септември 2011 - 18:21

Това е сайта на хората http://www.powerchip-germany.de/. Аз скочих от 300лв, но дали това е цената за всяка кола - не знам. А за координати ... първо ще питам Богомил и ако се съгласи ще Ви дам номера му.
Отговори

Гостivozet_* 29 септември 2011 - 18:25

 variable intake system, на 29 септември 2011 - 18:21, каза:

Това е сайта на хората http://www.powerchip-germany.de/. Аз скочих от 300лв, но дали това е цената за всяка кола - не знам. А за координати ... първо ще питам Богомил и ако се съгласи ще Ви дам номера му.



Тук има координатите http://bg.powerchip-germany.de/

Нали са еднакви двигателите, не би трябвало да има разлики в цената или се определя на око.

Колко време е цялата процедура и какво се подменя или променя?
Мнението беше редактирано от ivozet: 29 септември 2011 - 18:33
Отговори

variable intake system снимка variable intake system 29 септември 2011 - 18:34

 ivozet, на 29 септември 2011 - 18:25, каза:

Тук има координатите http://bg.powerchip-germany.de/

Нали са еднакви двигателите, не би трябвало да има разлики в цената или се определя на око. :smile3560:


Да , за контактите си прав, не съм видял българският вариант на сайта.
Отговори

C20NE Power снимка C20NE Power 30 септември 2011 - 00:08

 ivozet, на 29 септември 2011 - 18:25, каза:

Тук има координатите http://bg.powerchip-germany.de/


Много благодарности,ще гледам да му бия един телефон утре пък да видим какво ще каже.Щом е взел 300лв на колегата е ок.
Отговори

Гостivozet_* 30 септември 2011 - 09:16

Колега, искам да те питам за консумацията на гориво. В каква посока се промени? Обмислям да направя подарък на бащата, разбира се без да знае и да се нядявам, че ще усети тези 158 к.с. :3:
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg