Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Силов Тунинг

Спортни валове C20XE

Stoil снимка Stoil 29 юли 2005 - 15:59

.......................
Отговори

bad_mad снимка bad_mad 31 юли 2005 - 15:34

ефекта е жесток,стига да се направи както трябва...А като цена(само на валовете) е от порядака на 1000/1200 лева....по добре за тез пари турбинка... ;)
Отговори

VectraGT снимка VectraGT 31 юли 2005 - 21:32

Защо имам някакви спомени че в Проспийд бяха по 350лв за вал или се лъжа? ама и като сложиш още толкова за чип пак стават към 1К лв :unsure:
Отговори

Stoil снимка Stoil 01 август 2005 - 10:13

.............................
Мнението беше редактирано от Stoil: 15 декември 2008 - 18:39
Отговори

Владо снимка Владо 01 август 2005 - 10:51

първо според мен си дай сметка за какво ти служи колата . Ако е само за ФЪН , тогава давай ;) Преди да сложиш валове трябват и други преработки

до 280 градуса можеш да смениш само валовете без повдигачите и пружинките.

350лв на вал има такава цена само за БГ валове , направени по ориг. копир . Такива имам и аз на разположение.
Отговори

Stranger снимка Stranger 01 август 2005 - 11:38

И каква е разликата между оригинала и БГ вала.В смисъл БГ вала много ли е неточно издялкан?Или е от некачествен материал или каква му е цаката?А-симетрични валове има ли?
Отговори

Paco GSI снимка Paco GSI 02 август 2005 - 16:05

Доколкото си спомням , цената на вал е около 300 / 350 EUR ! На Шрик :beer:
Отговори

Stoil снимка Stoil 02 август 2005 - 16:28

..........................
Мнението беше редактирано от Stoil: 15 декември 2008 - 18:39
Отговори

Paco GSI снимка Paco GSI 02 август 2005 - 16:42

Еми ако сменяваш валовете , портването на главата е задължително - още 400 лв. така ,че ........... ;)
Отговори

Гостnikikarbg_* 02 август 2005 - 17:39

Здравейте !
За Валовете ...
Зависи дали искате да си ползвате колата за всеки дени или ще я правите само за гонки .
Ако е ползвате всеки ден - по-добре не пипайте нищо.
Ако искате да я правите бегачка - слагате валове , сгъстявате мотора , сменяте буталата с ковани , чип и т.н.
Комплект валове / с пружини , титанови тарелки и чашки за смяна - от хидравлично отваряна към механично / , с максимално отваряне на клапаните , е от порядъка на 3200 лв / за Ситроен SAXO / . Трябва всеки да си прецени какви градуси на отваряне му трябват и какво иска да постигне - максимален въртящ момент , в какви обороти да ползва двигателят - 6000 - 7000 . и т.н. Много "условности " има докато се изберат подходящите валове .
Ако някой проявява конкретен интерес мога да му дам цена и евентуална препоръка какво да избере .
Пишете ми на : adventurecarbg@abv.bg
Отговори

Stoil снимка Stoil 04 август 2005 - 16:00

........................
Мнението беше редактирано от Stoil: 15 декември 2008 - 18:39
Отговори

Zender снимка Zender 13 септември 2007 - 19:53

Да възобновя малко темата...
Какви да взема за градски условия:

- 272
- 276
- 284/276

От Dbilas ми препоръчаха 272 ама....
Отговори

Иван Шопов снимка Иван Шопов 13 септември 2007 - 22:03

Разликата е малка между тези, които си изброил.
Ако под "градски" условия визираш нисък разход най-добре забрави за валовете. Едното с другото са несъвместими.:-)
С 276 градуса колата се държи добре, ниските "умират" сравнително малко и спокойно ще стигаш 8000 оборота без много тъпчене. Естествено болтовете за петите задължително трябва да ги смениш.
Горивната смес се регулира със смяна на чипа и колата ще върви прилично.
Според мен първо си набележи целта на занятието, а след това купувай.
Отговори

set16v снимка set16v 13 септември 2007 - 23:53

плюс тва дето е избройл Ванката щи тряят още един куп раооти за да стане прилично варвяща вектра.....
орг..всмук..колект..е страшна рестрикция и не стаа нищо с него../демек ти тряят дросели/,а туриш ли дросели ти тряя електроника,а кой щи я настрой??трябва да отвориш и маторя да му се даде степен на сг..за да мое да се справиш с нужните об../кол.вал трудно понася над 8500../а за 8500об..ти трябват и мех..повдигачи+двойни пружини+стом..тарелки../а да не говорим че ск..кутия не слуша много на даун шифтове на около8500об../за високи об..ти трябва и друг изпуск..колеткор,щото орг..не дава спортни резултати.........общо взето Немците обичат да послъгват малко с продуктите си/мое мнение/......като ти даат някви шитни и хоп 200+кс...
Отговори

Zender снимка Zender 14 септември 2007 - 09:38

Значи решил съм го да не е турбо и това е!

Изпускатела одавна ми дойде. И вече е монтиран! Lexmaul е:

Публикувано изображение

Раздвижните колела също са налице:

Публикувано изображение

Смукателя ще е или на Lexmaul или на Dbilas

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Валовете ако са 272 или 276 защо е нужно да се сменят хидравличните с механични повдигачи?
Аз при всички случей ще отварям мотора да му се направи ревизия. Главата ще трябва да се прави доста портване шлайф....
Отговори

Moonlord снимка Moonlord 14 септември 2007 - 09:43

Повдигачите трябва да се сменят чак ако гониш някви по-сериозни обороти - 8500 нагоре ;] А тогава и коляновия вал, както каза Гената - няма да издържи...
Иначе всичките тези варианти са общо взето роуд/стрийт ;]

dbilas са изруди, в UK също ги предпочитат тях ;]
Отговори

Иван Шопов снимка Иван Шопов 14 септември 2007 - 10:09

Коляновия вал издържа при мен до 9000 оборота, че и при резки смени на предавките. 3 пъти се е случвало да я вкарам в 11-12000 след като при напълнена трета вместо 4-та влезе 2-ра.:-)
За 276 не ти трябват механични повдигачи, освен ако не пляснеш и дроселите и както каза Moonlord не подгониш оборотите.
Ако искаш ела ще ти покажа и разкажа за моето ХЕ - какви дивотии сме вършили и с какви проблеми сме се сблъсквали.
Отговори

Оги снимка Оги 14 септември 2007 - 10:10

 Zender, на Sep 14 2007, 10:38 AM, каза:

Публикувано изображение

Публикувано изображение


Човече, единственото общо м/у тея смукатели е, че и двата имт функция да минава въздух през тея :icon_rolleyes: Ако имаш възможност да вземеш този на DBilas просто няма какво да го мислиш ... това са си ITB-та (individual throttle bodies) и ефекта от тях е мноооооооооого по-голям, само че в този вариант определено заводското ЕКУ няма да се справи, ще ти трябва Мега. За вловете ... аз бих взел по-голям градус, като е гарга да е рошава :knee:
Аз ти го казах в темата ама пак ще го направя ... мнооооооого :knee: за проекта, остай ги тея турбота
С ITB-тата звука на колата е :knee: :knee: , ако не си виждал/чувал на Шопов колата по-добре го направи час по-скоро :knee:
Отговори

VectraGT снимка VectraGT 14 септември 2007 - 12:00

Както се вижда от тази снимка Дбилас-а също става с обикновения комп защото от кутията си го връзваш към дебитомера, лошото е че пак целия поток от въздух минава през дебитомера, Вариантите са 2 или ИТБ с Мегаскуирт или лексмаул общо взето едното е много по-ефективно, но и МНОГО по скъпо
Отговори

Oleg-16V снимка Oleg-16V 14 септември 2007 - 21:54

чакай са малко ако говорим за добър силов тунинг значи требва да постигнеш добър пърформанс
ако гониш само 20-30 коня от цялата тая работа нещата не отиват към добър тунинг поне аз така го
разбирам или ти си ги представяш нещата по друг начин не те разбирам,но ще ми е интересно в крайна сметка
какво ще направиш дано постигнеш добри резултати успех!
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg