Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Електрическа инсталация и електроника

Лампичката за акумулатора свети мног странно

tosho_dobrev снимка tosho_dobrev 15 май 2007 - 19:19

Колеги току що ми стана нещо много странно с колицата.Карам си и забелязах че свети лампата за акумулатора (ама доста бледо). Загасих двигателя и пак го запалих и забелязах че лампата изгасва ама не съвсем-просто започва да свети съвсем слабо.Форсирах го няколко пъти и стана още по-странно на 5000 оборота някъде стрелките на всички уреди ''умираха'' падаха на 0 и след няколко секунди пак се включваха(като че ли спираше тока на ЕКУ-то) :16: <_<
Моля ви ако някои от вас се е сблусквал с това или знае за какво става въпрос да помага
Отговори

aan_astra снимка aan_astra 15 май 2007 - 19:23

на моята също е така и така е от година ма си ми зарежда акумолатора и нямам проблеми
Отговори

chudomir снимка chudomir 15 май 2007 - 19:52

Точно днес и на мен ми се случи същото.Ама при мен има пще нещо.Когато е запалена и е на 850-900 оборота,едвам едвам свети.Но когато и подам газ,пак на място започва да свети адски ярко.И така карах си аз цял ден и на един сфетофар я сръчках по-здрави и лампата изгоря даже.А пък всичко си й е ОК.Зарежда си акумулатора и т.н.И сега ме гложди защо стана така.Генератора си зарежда акумулатори при 14.35-40 V и то дори при пусната музика и фарове.Абе демек не е от него.Ама немога да си представя какво може да е.А и от време на време ми пресветваше лампата на AirBag-a.Ако някой знае нещо да казва.
Отговори

astrolog снимка astrolog 15 май 2007 - 20:57

Спомням си и на мен с Кадета така ми премигваше. Един прехвален майстор вика - карай, нищо ти няма, като светне повече пак ела.
Имаше някъкъв проблем с кабелаците около стартера.
Абе оправи си я, да не ти замине без време акумулатора.
Отговори

tosho_dobrev снимка tosho_dobrev 15 май 2007 - 22:22

Преди малко слезнах да я припаля на тъмно и останових че като подавам газ(вдигам оборотите) тока се променя значително (фаровете светят доста по-ярко) и над 3500 оборота всички стрелки падат на 0. Това ме кара да си мисля че диодният блок не работи както трябва и не подава ток с постоянен волтаж или ампераж (не ги разбирам много) Дали това е опасно да причини по-голяма повреда? и дали мога да я карам няколко ден преди да и сменя алтернатора(намира ми се един резервен) <_<
Отговори

doolettle снимка doolettle 16 май 2007 - 05:04

chudomir, на May 15 2007, 07:52 PM, каза:

Точно днес и на мен ми се случи същото.Ама при мен има пще нещо.Когато е запалена и е на 850-900 оборота,едвам едвам свети.Но когато и подам газ,пак на място започва да свети адски ярко.И така карах си аз цял ден и на един сфетофар я сръчках по-здрави и лампата изгоря даже.А пък всичко си й е ОК.Зарежда си акумулатора и т.н.И сега ме гложди защо стана така.Генератора си зарежда акумулатори при 14.35-40 V и то дори при пусната музика и фарове.Абе демек не е от него.Ама немога да си представя какво може да е.А и от време на време ми пресветваше лампата на AirBag-a.Ако някой знае нещо да казва.
 

точно от генератора е и приготви 150лв за друг от морга. ако я замериш ще видиш че ти качва до 16-17волта и може да прецакаш нещо но ако не ти се вярва, карай така и скоро ще се убедиш <_<
Отговори

Piron45 снимка Piron45 16 май 2007 - 05:56

Единият вариант е кабелна утечка, другият пробив в някой от диодите на алтернатора което автоматично отива към ремонта му или замяна .
Опасно е ако вдига доста по високо напрежение от нормалното за уредите и компа.
Отговори

tena снимка tena 16 май 2007 - 09:05

Цитат

Генератора си зарежда акумулатори при 14.35-40 V


<_< <_< :clap: :c010: E, просто нямам думи!
Отговори

chudomir снимка chudomir 16 май 2007 - 16:23

при мене наистина е алтернатора,дига много високо напрежението.Наистина ако я вкарам в 5000 оборота и ще стигне 16волта.Ама тука с един познат сега ще го свалим и разглобим да видим дали няма да е нещо което и ние да можем да оправим.Че пари точно сега нямам за него.
Отговори

Дамян снимка Дамян 16 май 2007 - 16:39

Просто е,не ти зарежда динамото
Отговори

doolettle снимка doolettle 17 май 2007 - 04:52

Дамян, на May 16 2007, 04:39 PM, каза:

Просто е,не ти зарежда динамото
 

не т'ва "просто" а другото, "просто" зарежда повече от колкото трябва :clap: с един приятел колко се орахме с неговия алт. и остана само пренавиване но е направен малко кофти за тая процедура ...... и нов <_< оооопс тва не е за титуляра на темата <_<
Отговори

sashonikolov снимка sashonikolov 17 май 2007 - 04:56

последният път когато имах такъв проблем докато все още карах кадета се оказаха четките на алтернатора и прилично износени контактни пръстени на ротора на алтернатора.Определено не е проблем който е за подценяване
Отговори

doolettle снимка doolettle 17 май 2007 - 04:57

tosho_dobrev, на May 15 2007, 07:19 PM, каза:

Колеги току що ми стана нещо много странно с колицата.Карам си и забелязах че свети лампата за акумулатора (ама доста бледо). Загасих двигателя и пак го запалих и забелязах че лампата изгасва ама не съвсем-просто започва да свети съвсем слабо.Форсирах го няколко пъти и стана още по-странно на 5000 оборота някъде стрелките на всички уреди ''умираха'' падаха на 0 и след няколко секунди пак се включваха(като че ли спираше тока на ЕКУ-то) :16:  <_<
Моля ви ако някои от вас се е сблусквал с това или знае за какво става въпрос да помага
 

маса към купето!!!!!!! даже си пусни две такива за по-сигурно
Отговори

lorda снимка lorda 17 май 2007 - 06:59

Колеги изчетах всичките мнения, и ви съчуствам защото аз нямам такива проблеми.....все пак Вектра е един клас над Астра <_< (шегичка). Ами на доста глупости се начетох, не може колкото повече вдигаш оборотите да се вдига напрежението ....това е алтернатор демек генератор за променлив ток а не динамо, при изгоряли диоди от греца ми се струва че изобщо няма да зарежда....като не може да изправи напълно тока няма начин да го пусне леко изправен. Според мене проблема ви е или кабелни връзки или нещо по таблото щото всичко е електроника вътре или лоши контакти или нещо по самата платка. Пожелавам успех на всички с отстраняването на проблема! <_<
Отговори

sashonikolov снимка sashonikolov 17 май 2007 - 07:02

RemiXman, на May 17 2007, 07:59 AM, каза:

Колеги изчетах всичките мнения, и ви съчуствам защото аз нямам такива проблеми.....все пак Вектра е един клас над Астра  <_< (шегичка). Ами на доста глупости се начетох, не може колкото повече вдигаш оборотите да се вдига напрежението ....това е алтернатор демек генератор за променлив ток а не динамо, при изгоряли диоди от греца ми се струва че изобщо няма да зарежда....като не може да изправи напълно тока няма начин да го пусне леко изправен. Според мене проблема ви е или кабелни връзки или нещо по таблото щото всичко е електроника вътре или лоши контакти или нещо по самата платка. Пожелавам успех на всички с отстраняването на проблема! <_<
 

какво пречи да има износени четки или пръстени на ротора?
Отговори

peterl снимка peterl 17 май 2007 - 08:16

99/100 са износени четки!Когато генератора вдига високо напрежение не светват лампите "+-".
Отговори

tosho_dobrev снимка tosho_dobrev 17 май 2007 - 14:36

Благодаря на всички за мненията (някои логични някой не чак толкова..) Вчера си смених алтернатора (намираше ми се един резервен) и всичко си е наред сега. А на стария смятам да му сменя релето, четките че даже и лагерите(посвирват),Диодния блок го изключвам че ако е заминал най-вероятно въобще няма да зарежда.
И така ще си имам напълно рециклиран алтернатор за следващия път когато се случи нещо подобно <_<
Отговори

chudomir снимка chudomir 17 май 2007 - 18:04

И при мен проблема е решен,чрез подмяна на релето и диондния блок.То май нямаше нужда от смяната на двете,ама карай.Щот просто се виждаше,че диодния блок се е скапал.Ама не ми става ясно,защо като се е скапал все пак си зареждаше/все пак в повечко,и то доста повечко/.Но няма значение.Нали вече си е фред.


А и:

tena, на May 16 2007, 09:05 AM, каза:

Цитат

Генератора си зарежда акумулатори при 14.35-40 V


:c010: :clap: <_< <_< E, просто нямам думи!
 


Много ли ти се струва това,че е 14.40 Все пак нормалното е 14.1/14.2.Не е чак толкова повече това 14.40.Не искам да се заяждам.Просто питам.Ако е лошо да знам.
Отговори

doolettle снимка doolettle 17 май 2007 - 18:33

RemiXman, на May 17 2007, 06:59 AM, каза:

Колеги изчетах всичките мнения, и ви съчуствам защото аз нямам такива проблеми.....все пак Вектра е един клас над Астра  :25: (шегичка). Ами на доста глупости се начетох, не може колкото повече вдигаш оборотите да се вдига напрежението ....това е алтернатор демек генератор за променлив ток а не динамо, при изгоряли диоди от греца ми се струва че изобщо няма да зарежда....като не може да изправи напълно тока няма начин да го пусне леко изправен. Според мене проблема ви е или кабелни връзки или нещо по таблото щото всичко е електроника вътре или лоши контакти или нещо по самата платка. Пожелавам успех на всички с отстраняването на проблема! <_<
 

<_< :clap: алтернатора си постига максимума над определени обороти а дотогава работата му е правопропорционална на оборотите :c010:
Отговори

doolettle снимка doolettle 17 май 2007 - 18:35

tosho_dobrev, на May 17 2007, 02:36 PM, каза:

Благодаря на всички за мненията (някои логични някой не чак толкова..) Вчера си смених алтернатора (намираше ми се един резервен) и всичко си е наред сега. А на стария смятам да му сменя релето, четките че даже и лагерите(посвирват),Диодния блок го изключвам че ако е заминал най-вероятно въобще няма да зарежда.
И така ще си имам напълно рециклиран алтернатор за следващия път когато се случи нещо подобно <_<
 

не се набутвай за реле- нестава с него. Тва беше първото нещо което купихме
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg