Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Силов Тунинг

Силов тунинг на Z18XE

milenanicki снимка milenanicki 28 ноември 2009 - 18:17

Колеги,може ли да се направи нещо да е по-добре в ниските обороти?Вектрата е с ГИ.
Отговори

kvalev снимка kvalev 28 ноември 2009 - 20:45

Ако има нещо добро и аз имам интерес------


Колега ако намериш нещо сподели


Поздрави
Отговори

Цветанвас снимка Цветанвас 16 декември 2009 - 11:38

Да повдигна малко темата,и един основен проблем на който така и не бе отговорено от никой.Може ли да се махне катализатора без да трупа грешки от втората ламбда сонда
Отговори

s7ifl3r снимка s7ifl3r 16 декември 2009 - 13:28

 Цветанвас, на 16 Dec 2009, 11:38, каза:

Да повдигна малко темата,и един основен проблем на който така и не бе отговорено от никой.Може ли да се махне катализатора без да трупа грешки от втората ламбда сонда

Може...Праи се една шашма с втората и става номера...
Отговори

Цветанвас снимка Цветанвас 16 декември 2009 - 13:51

А нещо по конкретно
Отговори

Desislav 18Xe снимка Desislav 18Xe 17 декември 2009 - 21:07

Аз по моя Z18XE досега съм сложил K&N филтър панелен с махнати ограничителни тръби на кутията и Densko idirium power ik20 свещи и почна ниските да ги пълни по лесно и се усеща малко по стресната...

И аз се интересувам как се прави това с лагалката на сондата.Защото съм замислил да махна катализатора и да сложа резонатор с завихряне на потока и махане на средно гърне и замяна с правипоточно с нарези......
Отговори

s7ifl3r снимка s7ifl3r 17 декември 2009 - 22:40

В ЕМ-Комплект я правят шашмата, а аз моята генерация си я купих с готово направено на 2-рата ламбда...Общо взето се прави така, че 2-рата да отчита по малко количество въздух(скорост на въздуха/дебит), което да е близко до това, което е когато има катализатор...Мисля, че SpaceWalker може да ви обясни по добре...той вече 2-пъти я прави процедура и ще е по наясно...А иначе за 1.8-цата най-добрата генерация е Ф55мм с 2 резонатора и спортно гърне....пробвано е лично от мен комнинирано с чип и филтър и резултата е повече от приличен... :devil-smiley-019:
Отговори

SpaceWalker снимка SpaceWalker 18 декември 2009 - 13:48

Значи цялата шашма е да се нагласи втората сонда да отчита по-малко газове, което кара ЕКУто да мисли, че има хубаво работещ катализатор преди нея.
Става като се заварят две гайки за ламбда сонда и отпред шайбичка с по-малък отвор, така газовете към втората са по-малко и съответно няма да ти пищи ЕКУто и да ти светва чека.
Отговори

Цветанвас снимка Цветанвас 18 декември 2009 - 14:55

Идея къде могат да направят това кадърно за София има ли някой?
Мнението беше редактирано от Цветанвас: 18 декември 2009 - 14:55
Отговори

SpaceWalker снимка SpaceWalker 18 декември 2009 - 15:01

Ами значи аз и на двете ми коле генерациите съм ги правил в ЕМ Комплект 33 в Дружба. Просто там има едно много кадърно момче, което работи много добре.
За другите нямам наблюдение.
Отговори

Cecaka снимка Cecaka 26 февруари 2013 - 16:31

Колеги, малко да съживя темата. Понеже последния пост е от 2009 а до сега са минали доста годинки, каде е актуално в момента да си сложа една хубава генерация естествено с лъгалката за ламбдата?
Отговори

Ex7r3m1s7a снимка Ex7r3m1s7a 26 февруари 2013 - 18:59

Отиваш в ЕМК-33 на околовръстното и търсиш Дидо.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg