Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to 402 м. ...

CORSA GSI VS BMW 320 COUPE E36

westbam снимка westbam 30 август 2011 - 14:25

 respekt, на 20 август 2011 - 10:35, каза:

Има голямозначение дали мотора е със ванос,тия със ваноса са доста по-динамични и по-нови от тия без

Да има и още по голямо значение дале сработва вануса при нас имаме доста ванусчета но една Е36 без ванус ги разтрелваше доволно
Отговори

Alexandr Petrov снимка Alexandr Petrov 05 септември 2011 - 21:12

Наистина Опела има по добра еластичност и ряз от BMW(разбира се в същата или близката категория).При Опела говорим за мотори C20XE,по висша кат.C25XE или C20LET,останалите от рода на 1.4,1.6,1.8...+турбо,битурбо,чипове,мипове,мотора е барнат...за никакъв не стават!,притежателите им само дразнят и изнервят хората със тъпите им мохабети, а накрая горят като слама.Като бивш притежател на 2 Калибри C20XE,мога със сигурност да заявя,че този мотор е най здрав,бърз и икономичен в неговата кат.,перфектната комбинация мотор C20XE+кутия F20 е просто перфектна и незабравима.BMWто,което карам в момента,си има мноооого други предимства пред Cali,но този кеф от ръчката просто липсва.
Мнението беше редактирано от Alexandr Petrov: 05 септември 2011 - 22:03
Отговори

otem снимка otem 08 януари 2012 - 01:27

 Sammy, на 20 август 2011 - 12:43, каза:

със без все тая пълен леш,до 328 режем без упоика пак откакто сам с лет и М-ките не впечатляват тва е мотор в които единствената умисал като са го правили е малко по далаг живот....

Не е така. Вървят си БМВтата.Има и читави такива които много вървят.
Отговори

dreben_no_vreden снимка dreben_no_vreden 08 януари 2012 - 10:29

ако бавареца има чип шпер и е е36 несмятам че корсата ще бие с такава голяма разлика,дори и корсата да е около 130 140 коня,защо ще питат мн хора защото бавареца е 6-так парвото което е и кат се пипне малко и то качествено колата наистина почва да варви бих казал доста.корсата тежи около1000кг а бавареца е 1300 но пак казвам 6-так по голям вартящ момент а това е мн важно при превклиучване на скоростите защото не ти падат оборотите така! ви си направете извод.
Отговори

^_fenixa_^ снимка ^_fenixa_^ 12 януари 2012 - 09:39

 dreben_no_vreden, на 08 януари 2012 - 10:29, каза:

ако бавареца има чип шпер и е е36 несмятам че корсата ще бие с такава голяма разлика,дори и корсата да е около 130 140 коня,защо ще питат мн хора защото бавареца е 6-так парвото което е и кат се пипне малко и то качествено колата наистина почва да варви бих казал доста.корсата тежи около1000кг а бавареца е 1300 но пак казвам 6-так по голям вартящ момент а това е мн важно при превклиучване на скоростите защото не ти падат оборотите така! ви си направете извод.

Пич малко си в грешка. Пускал сам се с приятел с е36 купе в топ състояние, с чип и с плетени колектори, билщайн окачване(също не е маловажно) и не е впечатлявъщ вървежа. След като махна чипа и сложи стоков, даже го разминах стабилно, после почнаха оправдания, че тежала много и били 3'ма души, че бил с 16" ли 17"(не помня с кой джанти беше), е ние бяхме 2ма, и беше на нагорнище, та и от летящ, пък и пред мен с половин кола беше(припъвах го отзад) и накрая на 150-160км/ч беше към 3 коли отзад. Колата е читава, не е изтарвал предавки, просто тва е положението на баварките с този мотор. 1чен ванус с чугунената глава.
Отговори

dreben_no_vreden снимка dreben_no_vreden 12 януари 2012 - 09:50

нз колко е било в кондиция това бмв но без клип аз лично няма да го повярвам! аз лично сьм бил свидетел 320 с жокери срещо кадет 115 с жокери(кадета е можеби до кам 130 коня засилен),ами аз се замислих мнго разликата на около 500метра беше дже коли за бимата! ти прави извод.ДАИ КЛИП ДА СЕ УВЕРИМ И АКО НАИСТИНА Е ТАКА АЗ ЛИЧНО ЩЕ СИ ВАРНА ДУМИТЕ НАЗАД.
Отговори

t_g_stoev снимка t_g_stoev 12 януари 2012 - 12:29

Едно ми е най-интересно,що даден автомобил като падне и почват ,че то или не е в кондиция или шоФера не го бива или джантите му големи и т.н.Сток бима 2 литра мотор,от 3-ките около 91-95 год,аз лично го разтягам 1 автобус , както каже,от място от летящ старт, и то не само на 400метра ,ами и 2 километра не може да ме стигне.Да не би моята да е в кондиКция или мотора и е нов?То човек дето не е наред с мотора не се хваща да настъпва,ако беше бил ,дали джантите му щяха да са големи?Това е лично мнение,ама да си пишем глупости няма смисъл
Мнението беше редактирано от t_g_stoev: 12 януари 2012 - 12:52
Отговори

C20NE Power снимка C20NE Power 12 януари 2012 - 12:40

 t_g_stoev, на 12 януари 2012 - 12:29, каза:

Едно ми е най-интересно,що даден автомобил като падне и почват ,че то или не е в кондиКция или шоФера не го бива или джантите му големи и т.н.Сток бима 2 литра мотор,от 3-ките около 91-95 год,аз лично го разтягам 1 автобус , както каже,от място от летящ старт, и то не само на 400метра ,ами и 2 километра не може да ме стигне.Да не би моята да е в кондиКция или мотора и е нов?То човек дето не е наред с мотора не се хваща да настъпва,ако беше бил ,дали джантите му щяха да са големи?Това е лично мнение,ама да си пишем глупости няма смисъл


Напъно те подкрепям :icon_wink2:
Мнението беше редактирано от C20NE Power: 12 януари 2012 - 12:40
Отговори

Sh@rKo снимка Sh@rKo 12 януари 2012 - 20:06

Попринци най големия враг в случея за драг при въпросните БМВ-та е 6-те цилиндъра доста по мудно се развъвта. Карал съм няколко 6-така и просто от началото са си мъртавци но вече от 3-та нагоре, в баир или натоварена въртящия момент си оказва влианието и тогава може да се усети каква е разликата между 1.6 16в и 2.0 24в. Няма смисъл да се спори по тази тема просто всяка кола или марка си има своите предимства и недостатъци, примерно корсата бие БМВ-то но на летящ старт от 80/100 км не бих заложил на корсата защото тогава БМВ-то ще е в силата си.
Отговори

Decoy снимка Decoy 02 февруари 2012 - 19:53

 dreben_no_vreden, на 13 януари 2012 - 09:49, каза:

Да изясня,аз незащитавам БМВ просто ми се струва малко нелепо да говорим без нещо черно на бяло.само ще кажа който е карал бмв в кондиция без такива 17-ки и тем подобни извращения и газарии знае за кво стаа вьпрос.значи щом биете 320 с чипове и там нз си кво и то с автовози значи ще варвите с 325 192 коня? Хора неговорете пристрастно ами реалистично на нещата щот става вече смешно!!

Защо да ти се струва нелепо?Аз лично съм се гонил с 320ка 6-так от място и ми прави 2 коли на мойта изтормозена тигра 1.4 без катализатор.Не виждам причина освежено ц16хе в по-леко купе от тиграта да не направи ластик на 320-ка.
Отговори

svpenev снимка svpenev 03 февруари 2012 - 10:12

кой от вас е имал бмв ? аз лично имах 320 е36 седан(това е най-куцото бмв - за мен ) , след това 325и купе , сега карам с16хе на тигра с доста подобрения ( смукатели , изпускатели ,лек маховик ,порт , полир и др.) , и мога да кажа че на 320 я оставям с повече от 3 коли назад , за 325 нямам притеснения също ! но 328 е друга бира :) това вече е сериозно !
бмв-то освен да мята задница за драг кола не става ! споделям моето мнение ( с което не ангажиран никого ) :16V:
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg