Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Софтуер, pъководства, книги и линкове за Опел

Експлоатация на акумулатор

Ivo_Dinkov снимка Ivo_Dinkov 13 декември 2004 - 14:03

Ето едно полезно четиво.

Прикачен(и) файл(ове)

  • Прикачен файл  accum.doc (234K)
    Брой изтегляния: 4597
Отговори

Бижо Бижев снимка Бижо Бижев 26 май 2005 - 07:33

Цитат

Ако направя това с дизела ми, автора на тези съвети ще ми плати ли основния ремонт?


ей тва ме уби.ами аз да попитам пича ако е някой издъхнал дизел или има някоя свещичка която случайно не подгрява и не може да намери човек който да го дърпа до сервиза ако не може той да си я смени.Ще пали с бутане не ами ще бута до сервиза. :unsure:
Аз имах мъртвец и ми се е налагало да го паля с бутане и дърпане и нямше никви грижи.Единствения проблем е ако се презацепи ремъка.Но прозиводителите са предвидили такива аварийни ситуации и не стават така лесно нещата.само да има малко ток да подгрее някоя свещица и ще стане работата иначе няма ли искра ще палне на кукуво лято.
И с други неща не съм съгласен от поста ама не ми се пише вече :o :o
Отговори

ascona_16d снимка ascona_16d 13 декември 2006 - 00:19

истината за дизела е хубав акумулатор и читави свещи, но ако е зле с компресията или закъсаш за ток заради забравени фарове и др. дърпането е добър начин за палене. правил съм го над 100 пъти без никакви проблеми. просто не използвам 2-ра а по-висока предавка. но ремък съм късал на стартер не на въже :19a:
Отговори

бат'Марто снимка бат'Марто 13 декември 2006 - 10:31

Аз пък ще кажа браво на колегата!Предстоеше ми покупка на нов акомулатор,но сега ще съживявам мъртвеца,пък каквото стане.Иначе и аз имам някои забележки,но като цяло има какво да се научи от темата :19a:
Отговори

votan1979 снимка votan1979 19 декември 2007 - 10:30

Съжалявам ,че сигурно ми е глупав въпроса,но имам Астра'92 год. от юли месец 2007. Днес сутринта не можах да запаля, алармата и тя се изключи. Един познат ми каза,че най-вероятно е акумулатора. От къде мога да си взема нов акумулатор. В района на Плиска съм и лошото е,че ми е кът сободното време. Излизам в 08:00 и се връщам след 19:00 ч. Ако някой знае в района някое място,което да работи до по-късно,ще се радвам да помогне! Както и ако имате добри отзиви за сервиз в района (без Дунев). Благодаря!
Отговори

Коцето-Шумен снимка Коцето-Шумен 19 декември 2007 - 12:46

я като си говорим за експлоатация някой да ми каже дали е промивал своя и дали има смисъл моят има напрежение като за зареден 12.6 волта но след няколко паления на ден и малко градско на сутринта го няма ...само разрежда се демек :( мога ли да го пробия отдолу да изтече гадостта която укасява едната клетка и да го залепя и да го напълня със електролит и така да си карам засега на 3 години е топла <_<
Отговори

ivkung снимка ivkung 10 януари 2008 - 13:56

Здравейте
Явно тук е мястото и на моя въпрос - през тези снегове, колата ми седи доста време в гаража. А преди няколко дена акумулатора ми беше капнал. Правилно ли е през 5-6 дни колата да се припалва, за да се активира акумулатора или това повече го разрежда. И още един - понеже акумулатора ми е нов - VARTA а вече за 3 път капва колко е максималната консумация при неработещ двигател. Връщах го в София, но тестовете им показват, че всичко е ОК. Да ама от както започанаха студовете, акумулатора е гола вода.
Отговори

Galxl снимка Galxl 10 януари 2008 - 14:20

 ivkung, на Jan 10 2008, 01:56 PM, каза:

Здравейте
Явно тук е мястото и на моя въпрос - през тези снегове, колата ми седи доста време в гаража. А преди няколко дена акумулатора ми беше капнал. Правилно ли е през 5-6 дни колата да се припалва, за да се активира акумулатора или това повече го разрежда. И още един - понеже акумулатора ми е нов - VARTA а вече за 3 път капва колко е максималната консумация при неработещ двигател. Връщах го в София, но тестовете им показват, че всичко е ОК. Да ама от както започанаха студовете, акумулатора е гола вода.



Припалването е много полезно. Поне веднъж на седмица за 5-10мин. Това помага много на акумулатора.
И да не се пускат излишни ел. уреди :o , така зарядния ток е по-голям :o
Отговори

Sandman снимка Sandman 10 януари 2008 - 14:22

Ако не я караш, по добре си прибери акумулатора вкъщи, зареди го и нека си седи там. Моя поне се търкаля в коридора вече бая време, 'щото търкалям служебната.
Отговори

Brix снимка Brix 23 април 2009 - 20:43

Много аматьорски написано. Има и верни неща, но и доста глупости. 
Отговори

Fero снимка Fero 23 април 2009 - 21:56

Документа си е много верен. написан е на 08.12.1999 от Евгени Николов.
Малко е остарял, което си личи и от текста.
Отговори

Raino снимка Raino 24 октомври 2009 - 19:30

Мерси Иво,наистина полезно четиво.
Отговори

kcvetkov снимка kcvetkov 16 септември 2012 - 17:28

 Fero, на 23 април 2009 - 21:56, каза:

Документа си е много верен. написан е на 08.12.1999 от Евгени Николов.
Малко е остарял, което си личи и от текста.


Не знам кой го е писал този текст и коя година, но със сигурност мога да ти кажа от къде го е преписал.
Има една книжка на издателство "Техника". Казва се " Поддържане на акумулатора на лекия автомобил" с автор Илия Бойчев. Не пише кога е издадена, но аз я имам от 1986-87 година. Цената и е 0.20 лв. Та от това което прочетох в горния материал - цели пасажи са дословно преписвани от въпросното книжле. Ако някой иска да му го докажа, мога да пусна книжлето на скенера и да кача файла тук.
Отговори

IvailoM снимка IvailoM 16 септември 2012 - 18:18

Абе колега, кво значение има кой откъде го е преписал? Не виждам някой да претендира за собственост! В крайна сметка някой си е направил труда да го качи тук и да може да помогне на хората. Не бъдете дребнави!
Отговори

kcvetkov снимка kcvetkov 18 септември 2012 - 07:32

 IvailoM, на 16 септември 2012 - 18:18, каза:

Абе колега, кво значение има кой откъде го е преписал? Не виждам някой да претендира за собственост! В крайна сметка някой си е направил труда да го качи тук и да може да помогне на хората. Не бъдете дребнави!

Прав си. Не е важно кой го е написал, а този който е плагиатствал ... всичко е въпрос на морал и достойнство.
Иначе приветствам колегата, който си е направил труда да сподели с всички нас тази полезна информация.
Нека да има повече такива хора като него!!
Отговори

Ivo_Dinkov снимка Ivo_Dinkov 21 септември 2012 - 21:52

Документа беше разпространен в тракерите, хвърлих му едно око, стори ми се смилено обяснението и затова го сведох до знанието на четящите тук- мога да се обазаложа, че 30% от съдържанието му е било непознато за повечето форумци.
Някъде да видя претенции за авторство?
Поста ти нямаше да става само за статистиката, ако вместо да остроумничиш, беше споделил някакви критики, подкрепени с обосновка или просто да допълниш съветите, като кажеш, че автомат не се бута, за дизел също не се препоръчва, както и за автомобили 4 х 4.
Мнението беше редактирано от Ivo_Dinkov: 23 септември 2012 - 07:27
Отговори

ШУМЕН снимка ШУМЕН 22 септември 2012 - 21:12

 kcvetkov, на 18 септември 2012 - 07:32, каза:

Прав си. Не е важно кой го е написал, а този който е плагиатствал ... всичко е въпрос на морал и достойнство.
Иначе приветствам колегата, който си е направил труда да сподели с всички нас тази полезна информация.
Нека да има повече такива хора като него!!




http://www.fiat-bg.o...ions/84/77-accu
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg