Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Софтуер, pъководства, книги и линкове за Опел

Смяна на езика на дисплея

ZuNinjaz снимка ZuNinjaz 16 април 2008 - 14:40

Здравейте.

Вчера баща ми си взе Zafira 2.0 дизел.

Порових във форума, и разбрах че на дисплея му се викало mid. Това добре, колата е внос от Италия, и езика е съответния италиански. Въпроса ми е може ли да се смени по някакъв начин да е на английски.

Идва с ето такова CD:

Цък

Има си управление от волана, работещо уж, но езика ми е доста интересно дали може да се смени.

Много ви благодаря предварително!
Отговори

GSM_BOSS снимка GSM_BOSS 16 април 2008 - 21:35

Може ;)
Отговори

ZuNinjaz снимка ZuNinjaz 16 април 2008 - 22:58

До тук добре :thu:

Въпроса е как :beer: ???

Да доуточня, модела е 2001-ва, т.е Zafira (A)
Отговори

GSM_BOSS снимка GSM_BOSS 16 април 2008 - 23:10

В оторизиран сервиз или при някой който има обикновен Opel Scanner ;)
Отговори

Жоро снимка Жоро 17 април 2008 - 20:31

 GSM_BOSS, на Apr 17 2008, 12:10 AM, каза:

...или при някой който има обикновен Opel Scanner ;)

Пробвахме с Опел скенер и не стана...
Отговори

hudson снимка hudson 17 април 2008 - 21:26

 Жоро, на Apr 17 2008, 09:31 PM, каза:

Пробвахме с Опел скенер и не стана...

Пробвайте с ТЕСН 2. Ще стане...
Отговори

stepo3 снимка stepo3 17 април 2008 - 22:08

Зависи, за някои модели просто нямаш достъп до менюто за бордовия...поне при мен е така.
Отговори

ZuNinjaz снимка ZuNinjaz 18 април 2008 - 20:31

А има ли шанс тази смяна на езика да стане посредством кобинация от копчетата по радиото нещо... Днес ми казаха че ставало, но на мен не ми се вярва, мисля с Tech2 да опитам
Отговори

hudson снимка hudson 18 април 2008 - 20:31

 stepo3, на Apr 17 2008, 11:08 PM, каза:

Зависи, за някои модели просто нямаш достъп до менюто за бордовия...поне при мен е така.

Това в кой сервиз ти го казаха? След като присадих МИД на мястото на ТИДа, ходих в опел стефанов за препрограмиране. Имаше проблем с конектването, обаче причината беше, че МИДа не е същата година която е колата. Но момчето пробва годините една по една, докато не се конектна. Става въпрос за вектра Б 99 год. (МИДа се оказа от кола 97 год), не вярвам при зафирата да е по-различно.
Отговори

ZuNinjaz снимка ZuNinjaz 18 април 2008 - 20:39

А само да попитам, това въпросното препрограмиране. Става въпрос само за смяна на езика на MID-a нали ?!
Отговори

hudson снимка hudson 18 април 2008 - 22:12

 ZuNinjaz, на Apr 18 2008, 09:39 PM, каза:

А само да попитам, това въпросното препрограмиране. Става въпрос само за смяна на езика на MID-a нали ?!

Не. Понеже си сложих аз МИДа, трябваше да се програмира за моята кола - модел на двигател, скоростна кутия, размер на гуми, мерни единици. Езика по случайност си беше английски.
Отговори

ZuNinjaz снимка ZuNinjaz 18 април 2008 - 22:30

Аха, ясно. Много благодаря.

А случайно да можете да препоръчате някой конкретен човек/сервиз от Плевен който може да направи този фокус, цялостна диагностика също не е лоша идея... Отново благодаря на всички отзовали се. Да беше немски окей по мога да се съглася, ама то италиански :beer:
Отговори

hudson снимка hudson 18 април 2008 - 23:53

Ами пиши ЛС на колегата cecko_pleven например. Той точен пич и голям опел фен - ще те ти помогне с каквото може.
Отговори

medemi снимка medemi 16 октомври 2008 - 05:55

Къде в Пловдив могат да ми сменят езика на дисплея че е на немски?
Питам за Зафира А 2.0dth
Отговори

hudson снимка hudson 16 октомври 2008 - 09:35

Сервиз "Стефанов" - на голямоконарско шосе. Около 10-20 лв струва процедурата. На мен ми взеха 20, но беше за пълно препрограмиране на борд компютъра за моята кола.
Отговори

Icemann снимка Icemann 16 октомври 2008 - 13:11

Ама трябва да бъдеш много конкретен и настоятелен, щот са малко идиотчета някой там.Аз като ходих да препрограмирам дисплея на астрата ми обясняваха, че като съм си го слагал сам нямало да стане щот чек-а липсвал та тва та онова и отказаха в крайна сметка.Колегата степо3 може да се похвали с подобно нещо за една Вектра <_<
Отговори

Стельо снимка Стельо 16 октомври 2008 - 14:08

абе мои отиди в стефанов и им кажи че просто искаш да ти се въведе едиси кой код без да умуват много плати си колкото струва и толкова ако не прати ми го по еконт да ти го оправя с код-а които трябва да е
Отговори

hudson снимка hudson 16 октомври 2008 - 14:17

 icemann, на Oct 16 2008, 01:11 PM, каза:

Ама трябва да бъдеш много конкретен и настоятелен, щот са малко идиотчета някой там.Аз като ходих да препрограмирам дисплея на астрата ми обясняваха, че като съм си го слагал сам нямало да стане щот чек-а липсвал та тва та онова и отказаха в крайна сметка.Колегата степо3 може да се похвали с подобно нещо за една Вектра :newsm05_41:

Щото не знаете как да подходите. Аз отивам при приемчика, казвам му да ми пусне една диагностика, намъквам се в сервиза при момчето което работи с тестера и му казвам какво искам. Много е важно също да не се връзваш на реплики от сорта "ама тук е забранено за клиенти".
Отговори

stepo3 снимка stepo3 17 октомври 2008 - 14:12

Ако говориш с тях направо за кодове-модове, мотори....Само кажи, че искаш да стане на английски и толкова. За вектрата ми взеха 30лв. - 10 за работа с ТЕХ2 и 20 за програмиране+смяна на език. Ако идеш само за смяна на език ще е сигурно към 20лв :newsm05_41:
Отговори

todcom снимка todcom 19 октомври 2008 - 19:47

А в София къде може също да се направи това, и има ли някои представа колко струва самият дисплей защото на моя има пиксели кото не работят. Става въпрос за астра.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg