Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

Corsa B, X12XE - студена забива муцуната

vanko_pld90 снимка vanko_pld90 22 октомври 2013 - 16:16

Здравейте,колеги! Незнам дали мястото за тази тема е тук, но ако модераторите сметнат, че не е нека я преместят. Та имам следния проблем: имам Опел Корса 2000г. Б 1.2 16в. от 4 години. Когато паля колата студена(независимо сутрин, вечер или на обяд)като подам газ рязко и вместо да върви, тя забива предница и придърпва. Когато я покарам 4-5 минути и загрее около 40-50 градуса всичко се оправя и върви добре няма проблеми. Много е лошо това на кръстовищата, защото трябва да давам много газ. Ако тръгвам с 3000-4000 оборота не прекъсва,но ако тръгна с 1500 забива.Карал съм колата доста пъти на диагностика но.....ефект никакъв.Последният път,когато я гледа майтор беше сутрин рано на студен мотор. Включи я на компа и каза, че не достига гориво. И наистина личи че не достига гориво. Сега ще кажа и какво е сменено по колата: 2 пъти съм сменял дебитомер (последния път беше преди година и половина 450 лв Бош от Германия(доставен), всички филтри са сменени като горивния е сменен преди 10000км.,сменени са свещите, ламбда сонда(Бош универсална)преди 6 месеца, почистил съм старателно дроселовата клапа и моторчето за празния ход, бензиновата помпа е отваряна и почистена,ЕГР е затапен !Катализатор нямам. След последната диагностика майсторът каза, че съм за почистване на дюзи-почистени са с ултразвук. Ефект никакъв относно моя проблем само, където колата върви малко повече. Гледах из форумите, че може и от датчикът за температура на ЕКУ може да е - смених и двата датчика и ефектът беше нулев. Затова се обръщам към вас, кой с каквото може да помогне, защото идва зима, а пък тогава работата е отчайваща, защото двигателя е постоянно студен. Благодаря на всички предварително! Поздрави!
Отговори

vanko_pld90 снимка vanko_pld90 22 октомври 2013 - 19:40

Никой ли няма идея по въпроса?
Отговори

sathv снимка sathv 22 октомври 2013 - 20:20

Типично за набедения майстор. Давай да сменяме подред, па дано улучим дефектния агрегат. Само, че проблема в повечето случаи не е в самите датчици, а в кръвоносната система на автомобила, в случая ел. инсталацията /кабели, букси, връзки и т.н./ Явно ти е небходим доктор, който да закачи осцилоскопа на входа на ЕКУ-то и да провери какво влиза директно вътре.
Отговори

vanko_pld90 снимка vanko_pld90 22 октомври 2013 - 20:26

Не знам,какво е необходимо колега,но вече не ми идва на акъла от,какво може да е това нещо.Преди имах един майстор,който твърдеше,че това нещо с прекъсването на студен мотор се дължи на маслото,че трябвало да слагам по рядко масло(15w40),защото маслената помпа неможела да го върти гъстото масло
Отговори

sathv снимка sathv 22 октомври 2013 - 20:37

Пак ти повтарям. Проблема с гадаене и безразборна смяна на компоненти не се решава. Необходими са измервания. Аждеба какво влиза вътре в ЕКУ-то при различни режими на двигателя. Ако всичко като параметри е наред, смяна на ЕКУ. Ти как разбра, че дебитомера примерно или температурния датчик не са наред? Мери ли ги?
Мнението беше редактирано от sathv: 22 октомври 2013 - 20:38
Отговори

filidor снимка filidor 22 октомври 2013 - 20:43

Кабели не си сменял , налягане на горивото не си мерил. Макар , че ако са кабели или регулатор на налягането и на загрял двигател би трябвало да прави мизерии.
Друго - да не би да е от свещите (макар да си ги сменял), да са с неподходящо топлинно число.
Отговори

vanko_pld90 снимка vanko_pld90 22 октомври 2013 - 20:44

температурният датчик го смених е така,щото казаха че може да е от него(20 лв.е) ,а дебитомера ми издаде(взе да свети чека,колата нямаше мощност изобщо)и след диагностика нямаше как да не го сменя! А имаш ли представа,защо колата го прави само студена,а като загрее дори малко и всичко е ок?
Отговори

sss1971 снимка sss1971 22 октомври 2013 - 20:45

Колега независимо че си сменил сондата, те съветвам да направиш следния експеримент.При студен двигател изключи куплунга и виж дали ще прави пак така.Ако не прави проблем значи е от нея, независимо че си сложил нова сонда.Имах до скоро подобен проблем с моята кола и 3 години ходих по мъките след сменена сонда.Ако съм прав ще ти напиша каква да си вземеш.
Отговори

vanko_pld90 снимка vanko_pld90 22 октомври 2013 - 20:50

Свещите съм ги сменял 2 пъти,но не е от тях.Кабели нямам(с една цяла главина съм).

Ами може да пробвам,но до колкото знам ламбда сондата на студен двигател не играе роля,а като вдигне 30-40 градуса?
Отговори

vanko_pld90 снимка vanko_pld90 22 октомври 2013 - 20:59

Има ли някой със същия проблем като моя?
Отговори

sss1971 снимка sss1971 22 октомври 2013 - 21:06

Колега провери и за спекла изолация на датчика на коляновия вал. Тези датчици при двувалките минават много плътно покрай двигателя и прегаря изолацията.Обикновено правят проблем на студен мотор и бъркат центровката на двигателя.
Отговори

vanko_pld90 снимка vanko_pld90 22 октомври 2013 - 21:11

Как да проверя за тази гарнитура,къде се намира и мога ли сам да я проверя?
Отговори

sss1971 снимка sss1971 22 октомври 2013 - 21:16

Колега твоята сонда има подгряване и трябва да сработва веднага след запалване на двигателя.Аз тук във форума спорих с колеги дали сондата работи при студен двигател и понеже станах спец след смяна на 4 сонди една след друга с некоректни данни и сега като сложих Денсо, още на 15 секунда след запалването започва да изменя сигнала към Екуто.
Отговори

vanko_pld90 снимка vanko_pld90 22 октомври 2013 - 21:26

Може и да е така колега,незнам и няма да споря с теб.Ламбда сондата, с която купих колата ми издаде багажа преди 6 месеца и уж всичко си беше наред,а знаеш ли как разбрах,че е свършила:бях взел контактен(електролитен)спрей и напръсках всички букси на датчици по колата и резултата беше следният:запалих колата и тръгнах на път и хоп светна ми чека.След това отивам при майстора,включва колата и вика ламбда сондата почти не отчита нищо и така я смених и нея с универсална Бош.Интересното беше,че преди да напръскам буксите,никога не е имало проблем с тая сонда(или може би е била за смяна,но след като съм я пръснал и нещо се е възбудила и е отчела )
Отговори

Vectra Rulzz снимка Vectra Rulzz 23 октомври 2013 - 12:44

Според мен, колега нямаш проблем и сменяш излишно частите наред, някои от които вероятно и здрави.
При всички екотеци е така.
Мисля че е съвсем нормално когато е студена колата да не върви.
Пробвай някоя друга кола с такъв мотор, за да се убедиш.
Мнението беше редактирано от Vectra Rulzz: 23 октомври 2013 - 12:45
Отговори

vanko_pld90 снимка vanko_pld90 23 октомври 2013 - 14:35

Според мен колега,ако всичко е нормално не би трябвало да не работи,както трябва двигателят,когато е студен.То колите от преди 1990 година нямат проблем с това пък нашите уж ги имаме за нови(изхвърлени от западна европа преди 6-7 години).Аз имам 2 трабанта и дори при температура от -30 градуса(имам село Равногор)палят като кибрит и няма проблеми с вървенето на студено.Затова смятам,че определено има проблем дори и малък да е!
Отговори

Liubeznia снимка Liubeznia 23 октомври 2013 - 15:04

Като почнете да ги слагате тия заглавия с ГЛАВНИ БУКВИ -> ПОМОЩ, МОЛЯ, ПОМОГНЕТЕ, човек си мисли най-лошото...

Темата отива в правилния раздел с ново заглавие!
Отговори

Vectra Rulzz снимка Vectra Rulzz 23 октомври 2013 - 15:54

Човек, покарай друг ЕКОТЕК (не Трабант,Вартбург и тн) и спри да хабиш повече пари и нерви.
колата си е наред.
Мнението беше редактирано от Vectra Rulzz: 23 октомври 2013 - 15:55
Отговори

vanko_pld90 снимка vanko_pld90 23 октомври 2013 - 16:10

Имам приятели,който карат екотек двигатели(не са корси),но нямат такъв проблем и не вярвам да е нормално това.Нека и други колеги от форума с екотек двигатели да кажат мнение!
Отговори

Cecko2.0 снимка Cecko2.0 23 октомври 2013 - 23:02

При мен когато е студено времето, ако тръгна веднага след като запаля и извесно време държи ок. 500об/мин на свободна и понякога гасне. Ако изчакам 1-2 мин няма проблеми. Но не забива предница и всичко си е нормално.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg