Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Дизелови двигатели

Температура Вектра Б DTI 101к.с.

todoplam снимка todoplam 08 май 2007 - 15:19

Здравеите колеги .
Каква е нормалната температура за този двигател и на колко градуса ви се вкючва перката.
Отговори

Гено снимка Гено 08 май 2007 - 18:02

todoplam, на May 8 2007, 03:19 PM, каза:

Здравеите колеги .
Каква е нормалната температура  за този двигател и на колко градуса ви се вкючва перката.
 

не съм със същия двигател, но дизел по принцип трябва да е около 90, максимум 95 градуса.
А странно ли ще прозвучи, че за година време не съм разбрал да ми се включи перката, освен с климатик :dancin:
Отговори

miirro снимка miirro 08 май 2007 - 19:14

Да ви кажа и аз не съм си чувал перката да се включи а я карам от година и половина.При мен температурата е около 80-85 градуса при спокойно каране извън града.
Отговори

hatchetman снимка hatchetman 08 май 2007 - 19:18

miirro, на May 8 2007, 07:14 PM, каза:

Да ви кажа и аз не съм си чувал перката да се включи а я карам от година и полувина.При мен температурата е около 80-85 градуса при спокойно каране извън града.
 


на моя Дзвер перката се включва при 95 градуса - нарочно го загрях на място, за да разбера.

инача подържа малко под 90 градуса, дори ако сум карал със 120-130
Отговори

todoplam снимка todoplam 11 май 2007 - 17:13

Колеги очаквам вашата помощ.Вектрата ми потдържа висока температура около 100 гр.Реших че е термостат,смених го ,деиствително бе за смяна.Но проблема си остана.Когато карам по равен път няма проблем но хвана ли баир или градско каране покачва температурата .Къде може да е проблема.
Отговори

hatchetman снимка hatchetman 11 май 2007 - 17:33

todoplam, на May 11 2007, 05:13 PM, каза:

Колеги очаквам вашата помощ.Вектрата ми потдържа висока температура около 100 гр.Реших че е термостат,смених го ,деиствително бе за смяна.Но проблема си остана.Когато карам по равен път няма проблем но хвана ли баир или градско каране покачва температурата .Къде може да е проблема.
 


ами провери дали ти работи перката...като вдигнеш 100 градуса, спри, отвори капака и ако не работи перката, значи тя ти е проблема - или датчици, или електроники, или самото електродвигателче на перката. Не съм чул на някой дизел работната му температура да е 100 градуса...

И като караш из баира, не я мъчи на 1000 - 1500 об/мин. Карай я минимум с 2000 оборота в баира - хем не се мъчи двигателя, хем по-малко нафта впръсква и от там съответно по-малко загрява...ама си провери перката.
Отговори

todoplam снимка todoplam 11 май 2007 - 19:18

Перката работи проблема е ,че температурата се покачва само по баир и градско,когато колата върви по бавно.
Отговори

babataM снимка babataM 11 май 2007 - 19:46

todoplam, на May 11 2007, 07:18 PM, каза:

Перката работи проблема е ,че температурата се покачва само по баир и градско,когато колата върви по бавно.
 


Мойта 2.0 Di, без интеркуулер и както и да я карам държи м/у 85 90 гр. Но напъна ли я в баир качва и над 100. перката ми работи. термостата е сменен. питах "специлисти": ...ми за този двигател е нормално /че е издухан де/.

Не профисионално мнение!
Отговори

cvetan83 снимка cvetan83 11 май 2007 - 20:08

И при мен е така самоче стига до 95 градуса но ми прави впечатление че го прави като карам с по ниски обороти та това ме наважда на мисълта че може водната помпа да не върти както трябва или има нешо запушено та непуска водата както требе.

П.С според каталозите за датчика на перката поне за моята дават 1-ва 105/100 2-ра 110/105

:icon_biggrin: и аз съм се видял в чудо с тия градуси
Отговори

hatchetman снимка hatchetman 12 май 2007 - 10:43

cvetan83, на May 11 2007, 08:08 PM, каза:

И при мен е така самоче стига до 95 градуса но ми прави впечатление че го прави като карам с по ниски обороти та това ме наважда на мисълта че може водната помпа да не върти както трябва или има нешо запушено та непуска водата както требе.

П.С според каталозите за датчика на перката поне за моята дават 1-ва 105/100  2-ра 110/105

:icon_biggrin: и аз съм се видял в чудо с тия градуси
 



Моята рядко всига над 90 градуса и стига до 95 само ако я форсирам известно време на място, след като преди това съм карал със 120-130
Отговори

batececo снимка batececo 14 май 2007 - 11:09

Аз си сложих датчик, който включва перката на 75 градуса => на градско и при скопойно каране нямам проблеми с качването на температурата, но като карам над 5 минути по съвсем лек наклон нагоре или на равно със 130 по магистралата вдига до 95-100 градуса и не може да падне докато не пусна за малко парното (и отворя прозорците за да не умра от жега :icon_biggrin: )
Проблема е, че при тези температури (след продължително каране на 5-та с педала почти до долу) като спра (примерно на бензиностанция) на празен ход започва да ми свети лампата за маслото и трябва 1-2 минути на място да давам леко газчица (за да не свети лампата за маслото) докато не поизстине...
Отговори

Владо снимка Владо 15 май 2007 - 12:40

нормално трябва да държи 92градуса , поне на толкова отваря темостата .при натоварвае градско или извън съвсем нормално е да подминава 100гр . Все пк на таблото 100гр е на половината по пътя за червената зона <_< Казвам го от опит , мойта убавица редовно минава София-Бургас с постоянно поддържане на 160-170км/ч и по баирите доста се покачва температурата .

На всички , които им показва по-малко - сменете датчиците за таблото - те са на корпуса на термостата разположени
Отговори

todoplam снимка todoplam 27 май 2007 - 19:46

Здравеите колеги.
Свалих си термостата и на него пише че отваря от 92 до 107 градуса .Тия 107 гр. ми се струват много и се питам дали това е зимен термостат и ако има и летен тои от колко до колко отваря и дали при този термостат температури от 100 гр. са нормални.
Отговори

Bob_ снимка Bob_ 23 юни 2007 - 19:44

 todoplam, на May 27 2007, 08:46 PM, каза:

Здравеите колеги.
Свалих си термостата и на него пише че отваря от 92 до 107 градуса .Тия 107 гр. ми се струват много и се питам дали това е зимен термостат и ако има и летен тои от колко до колко отваря и дали при този термостат температури от 100 гр. са нормални.


Zdraveite.Az s16to imam s16tiqt problem ako e problem izob6to.Pri spokoino karane darji 90 gradusa.No dori pri savsem malak bair temperaturata stiga do 100 gradusa.Neznamdali e normalno.
Отговори

muziisky снимка muziisky 22 юни 2008 - 16:46

Значи колеги аз съм със вектра б исузу мотор но зимата температурата не ми качва повече от 85 градуса но дойде ли лятото баир и пета скорост ела да видиш стига до 107 градуса тогава ми се включват и трите перки и за секунди отиде на 97 и там си стои дали датчика на таблото не ми е верен на всякъде в автосервизи ми казват че е нормално исузу дизел да държи от 97 до 107 градуса
Отговори

Ka4o_pi4a снимка Ka4o_pi4a 22 юни 2008 - 17:30

Моята при нормално каране извънградско стрелката стой по средата между 80 и 90 градуса, ако види байр скача на 90-92 - никога не ми е минавала 92 градуса, на толкова ми се вкл. малката перка пред радиатора. Значи според думите на Владо темп. датчик за таблото ми е за смяна ???
Отговори

pavkata-sv снимка pavkata-sv 22 юни 2008 - 17:47

В моя случай всичко е точно само когато мине малко над 90 ми се е сулучвало да побутвам перката за да тръгне вече знам че цялата перка си ми е за смяна ! види ли байр пова да качва градуси но понякога не мърда защото перката почва да си върти когато иска ... е преди 2 3 седмици ми се наложи да качвам Шипка нагоре вдигна 97 градуса некаде и не пада спрях побутнах перката тя тръгна и за секунди падна и си стои на нормалните някаде 85 градуса :) ето снимка с нормалната температура на двигателя хубави загрял минал 221км.! В байр качва малко над 90 и после пак си пада на това дережее...Та и тук е момента да питам един дифузьор(нали така се казваше?) колко струва втора ръка или нов ?

Публикувано изображение
Отговори

Arni снимка Arni 23 юни 2008 - 14:08

Както каза Владо абсолютно нормално е лятото по баирите да вдига до 100 градуса, та и повече! Така че не се стряскайте <_<
Отговори

Emo_VectraB снимка Emo_VectraB 23 юни 2008 - 23:18

Колега няма проблем да стига 100 градуса, само да не ги минава, моята също работи на 95-100 на градско каране но с включен климатик,когато не е пуснат климатика не стига до 100. Не ми се вярва да има някакъв проблем но все пак трябва всичко да провери.Тази температура с включен климатик ли е?
Отговори

cvetan83 снимка cvetan83 24 юни 2008 - 10:17

Радиатора !!!

От там е проблема на Исузуто, а и на повечето дизели изпатих си вече и след смяна на всичко по охладителната система 2 пъти като го свалих и надух с вода дебита му беше като на пръскалките за чистачките, перката се пускаше, но за кратко и без резултат купих си нов за 350 лв и колата заспа на 92 градуса само по яко нанагорно и яко газ качва на 95 и веднага сваля на 92гр. само дето преди да сменя радиатора смених сума ти части и дадох 3 пъти повече пари за майстори.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg