Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Ходова част

Задни мостове за Кадет Е , Д , Аскона Ц, Вектра А и Астра Ф

espero2000 снимка espero2000 20 юли 2010 - 21:17

След малко премеждия по моя кадет - кривене на заден мост - неизбежната му смяна и решението ми че искам задни дискови спирачки се достигна до следното.

Задния мост на кадетите и кадет Е и кадет Д е еднакъв с ос излята на планка и заварена за моста - с еднакво разстояние на дупките където се хваща ламарината на което се държи спирачното цилиндърче - давам и размери на дупките горните по широки са 7.9 см мерено с шублер от дупка до дупка но не на центъра, долните по късите са 5.9 см. Разлики в мостовете няма абсолютно никакви има само такива с реактивна щанга и такива без. Става въпрос за хетчбек и седан нямат разлика ( ако установя тези дни ще я напиша).

Преминавам нататък - Аскона Ц - е на базата на вектра и астра - На външен вид имат разлика но до там. Единственото което е малко по различно е че щангата им е външна а не вътрешна като на кадетите. Относно оста - при тях въпросната ос е хваната на ламарината която се хваща с 4 -ри болта за моста и оста както се подразбира не е на самият мост. Тук идва малко разминаване в разстоянието на дупките - По спомен го карам ще ги проверя и поправя - мисля че с близо 1см разлика ( ще ги доуточна). Има разлика в планките за жилата но не са фрапантни. Планките за амортесиорите са еднакви.
Тампоните са абсолютно еднакви проверени в Tec-doc не се правете на интересни не пиша глупости. Стабилизиращата шанга има тампони при вектра астра и аскона са еднакви при кадета са деуги ( естествено на различни места са)

Като геометрия специално съм свалил 2 моста от кадети сега съм в процес на сваляне от аскона - вектровия е същия - Тампона е 7 см еднакъв както написах - разстоянието между двата тампона е 110 см - Като широчина от ухото където се набива тампона до края където е амортесиора е 52.5 см или 55.5 см ще го поправя като ги измеря пак ( мерил съм ги и на двата вида просто ги забравих). На астра все още не съм мерил.

Амортесиори от вектра хетчбек стават на кадет и на астра.( малко по висок е - 1-2 см не е фатално).

Така - и малко друго инфо Есперо, нексия, рейсар, и там що е корейско е с окачване от кадет отпред отзад всичко - макферсони накрайнци - рейки и т.н. Доста време изгубих да ги проследя нещата.


И така - сега съм в процес на сваляне на мост от аскона ( защото на моргата няма от вектра - причина установено е че много се блъскат с тия вектри и от 4 вектри нема един мост.) След това му правя малко ревизия явно е че тампоните ще се сменят изгнили са планките за пружините и може би смяна на някоя друга планка за жилото на ръчната ( ако се чудите защо го правя и много е хамалогия еми така съм решил интересно ми е да го правя и не ми пречи и не е кой знае колко хамалогия някой ще каже то не си заслужава - еми то форума е пълен с такива хора които ги мързи и чакат други да им направят колите , но както и да е). Като стана готов ще пусна и снимки даже ще се опитам и в процеса на работа.

Искам да изкажа благодарности на хората които сложиха темата за важна мисля че имам какво да се научи от нея.
Благодаря ви! :k055:

Така след едномесечна борба с тоя заден мост - еми всичко което бях описал е така с изключение че има 2 вида тампони за заден мост - Водят се от шаси до шаси. Едните са малки другите са по големи.

Еми колеги вече официално съм с заден мост от аскона (вектра) на кадет Е. Следователно и с дискови спирачки.

Има една подробност - жилото за ръчната. Въпросното жило го оставих от кадета, като си прехвърлих само планката от кадетовия мост на асконовия. Има малка разлика вече в дължината по обясними причини.

Решението - Да се обере луфта от самата ръчна с шпилката под пода - Не става. Другия е да се скъси жилото. Идеи от сорта да го срежаи да си го наглася и да му оправя ушето което хваща лостчето също да си го избиете от главата. Това което измислих е има скобички с тях простона няко е място отзад хващата и прегъвате жилото до колкото е нужно и стягате с скобичките. Скоро ще ви кажа става ли.

Поздрави на всички!
Мнението беше редактирано от espero2000: 13 септември 2010 - 21:08
Отговори

baikata снимка baikata 25 август 2010 - 09:13

Благодарско за темата :61: Икам да те попитам ако имаш малко инфо и за Корса А,понеже знам,че и тя има доста еднакви неща с кадета (моите спирачни апарати са от Кадет) Мерси!
Отговори

espero2000 снимка espero2000 28 август 2010 - 21:19

Макферсоните не са еднакви но апаратите стават. Задните мостове нямат ниощо общо. Те са с разглобяема главина като на вектрите но разстоянието между болтовете които захващат главината за моста е по малко. Оста е по малка. Но с подходящото желание не пречи да се преправи и да си сложиш апарати за дискове отзад. Предните апарати са еднакви и стават от всичко.
Отговори

djokki снимка djokki 14 октомври 2010 - 19:48

Здравей,виждам че имаш доста инфо за задните мостове на опелите та да те помоля за информация трабва ми заден мост на астра Ф хетчбек(незная има ли значение) с дискови спирачки!Та вапроса ми е от вектра моста ще пасне ли на астрата? Идеята ми е да го слагам на Деу Ланос.Видях че колегата georgiev10 си е сложил на Ланоса от астра но поне за сега немога да намеря.Само един от вектра 2.0 хетчбек но незная дали ще пасне на Ланоса?!? Някой знае ли дали за взаимозаменяеми?
Поздрави!
Отговори

djokki снимка djokki 15 октомври 2010 - 18:49

Днес си купих заден мост от вектра А и пасна точно на ланоса дори жилата за ръчната ще станат с много малко преправяне:))
ето малко снимки: http://djokki.snimka.bg/automobiles/lanos-...541544.21051301
Отговори

nasko_milanov снимка nasko_milanov 30 януари 2011 - 03:01

Здавейте пичове ! Отскоро и аз съм със Астра F 1.8 GSI 94-та , преди няколко дена претърпях малък удър в бордюр :) Ходих на реглаж и установиха,че е крив със 5 мм. оправиха наклона на гумата,но сега като карам има странни удари от сащата страна на удъра.Предполагам,че амортисьора е под напрежение. Въпроса ми е,дали става мост пак от Астра F 1.6,1.7Д и другите модификации? Каква е разликата от тяхните? Благодаря предварително :) Поздрави и уважение....
Мнението беше редактирано от nasko_milanov: 30 януари 2011 - 03:22
Отговори

espero2000 снимка espero2000 30 януари 2011 - 12:43

Разликите са чисто козметични колега. На вектра, аскона мостовете са с външна стабилизираща щанга а на вектра и акдет с вътрешна. Мостовете които са с дискови спирачки са еднакви и на различните коли астра и кадет с дискове се слага вектров мост. не съм проверил колега но може да има разлика в дизайна наастра с дискове и вектра с дискове. Слагай какъвто намериш но за препоръчване е вектров мост по тежък е и дава малко стабилност на колата в завой, иначе се въртиш като пумпал. Поздрави!
Отговори

nasko_milanov снимка nasko_milanov 30 януари 2011 - 12:57

Благодаря колега (espero2000) Трябва да намеря такав от вектра 2000 предполагам със дискове който е .На Вектра не е ли по различен от на астра ?
Отговори

espero2000 снимка espero2000 30 януари 2011 - 13:04

Няма значение дали е 2000 или не. Какъвто и да е от вектра - те всички са еднакви.На астра и вектра главината се разглабя. По горе съм описал разликите.
Отговори

valensi снимка valensi 01 юни 2012 - 14:31

Колега прочетох цялата тема и не съм сигурен, че ми стана ясно дали мога да сменя само главините а не целия мост. Мисълта ми е, че моя мост си е перфектно прав но съм с барабани, и искам да попитам дали захвата на главините за моста е същия при мен с барабанни спирачки и примерно от астра ГСи с дискови. Иска ми се само главините да ги сменя до колкото съм видял се захващат на 3 или 4 болта за моста прав ли съм? Също така стават ли главини от вектра или от някой друг модел без преправяне?
Отговори

georgiev10 снимка georgiev10 08 юни 2012 - 17:48

Можеш.И от Вектра стават.
Отговори

opel_kapka снимка opel_kapka 06 октомври 2012 - 21:11

 espero2000, на 20 юли 2010 - 21:17, каза:

Става въпрос за хетчбек и седан нямат разлика...

Здрасти колега, имаш ли инфо относно комбитата, дали и при тях са заварени осите на задните колела към моста?
Отговори

espero2000 снимка espero2000 06 октомври 2012 - 22:01

на всички кадети са заварени, включително и на кадет Д. На абсолютно всички други не са заварени. Примерно можете да ползвате мост от есперо, при него има такива с заварени оси и такивас незаварени. Напследните есперота слгат мост от астра.
Отговори

gecatax снимка gecatax 22 май 2013 - 19:05

Здравейте,
карам Vectra A и имам едно гадно чукане от задно дясно колело, носача ми е пукнат на това колело, може ли от това да чука по дупки.Ако проблема е в него от коя кола мога да взаимствам да почвам да търся по моргите.Пружината е здрава, за амортисьора не съм сигурен дали е в ред.
Поздрави!
Отговори

espero2000 снимка espero2000 22 май 2013 - 19:44

Колега ама нищо не разбрах. Вектра А само 2000 е с носачи отзад. Ти си с мост, кое ти е пукнато и къде е шума.
Отговори

gecatax снимка gecatax 22 май 2013 - 21:29

 espero2000, на 22 май 2013 - 19:44, каза:

Колега ама нищо не разбрах. Вектра А само 2000 е с носачи отзад. Ти си с мост, кое ти е пукнато и къде е шума.

Да де с цял мост съм,пукнато е преди пружината едно желязо(като легнах отзад да я видя и като погледнах през пружината, желязото срещу нея е пукнато).Шума е при най-малката неравност, трака си на разбито.Като се чува само задно дясно колело, днес на една бабуна минах по диагонал и само то претропа.Ще снимам пукнатината утре.
Поздрави!
Отговори

gecatax снимка gecatax 26 май 2013 - 09:42

Колега а да питам заден мост от първите Vectra B става ли на Vectra A мисля че първите вектри б излизат пак с цяла греда, а не с независимо окачване.Много е сцепен моя и се отваря с всеки изминал ден, затова не искам да карам с наварян или какъвто и да е правен мост.
Поздрави!
Отговори

espero2000 снимка espero2000 26 май 2013 - 12:28

Нямам представа, но нз да има вектра Б с мост. Цялото купе е проектирано да е на независимо. Няма по нови и по стари. Мостове от вектра колкото искаш. Не са и скъпи, по 20 лв продават мостове.
Отговори

gecatax снимка gecatax 03 юни 2013 - 14:37

Оказа се че проблема не е в моста а в шасито, самата греда на която се хваща моста е изгнила и моста се е държал само на една страна тези дни колата ще ходи да се заваря моста направо за шасито някакви съвети приемам всичко, след като се завари трябва ли да се ходи на сходимост?
Отговори

Sako_GSI снимка Sako_GSI 21 април 2021 - 09:24

Здравейте
Искам да попитам дали ще пасне заден мост и макферсони от Астра Ф ГСИ на Кадет Д ?
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg