Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Ходова част

забих се в канавка

f0f0 снимка f0f0 04 юни 2007 - 09:36

Хора... помагайте!!!
Колата ми е Вектра 1.6 и 1990 г
Снощи като се прибирах от морето, на един завой, на мокра настилка ми се спука предна дясна гума и се забих в дясната канавка на пътя. А канавката беше от тея дълбоките за отичане на вода. Не карах бързо и видимо не видях поражения по предницата, все пак беше тъмно и валеше дъжд. Като смених гумата и тръгнах обаче, усетих, че гумата опира в пластмасовата кора на калника. Явно има нещо изкривено, но не разбирам много и не мога да преценя какво. :(
Както и да е прибрах се бавничко до София и сега се чудя какво да правя. Дайте некакви идеи какво може да съм прецакал. А също така да ми препоръчате майстор, при който да я карам за ремонт, ама да не взима скъпо, че нямам и каско. <_<
Отговори

zdravkop снимка zdravkop 04 юни 2007 - 09:43

Зависи точно къде опира гумата в кората. Трябва да видиш, то се открива лесно мястото, където е търкала гумата. Според мен е носач, но за по- сигурно трябва да се види на майстор предницата. Не съм от София и не мога да ти препоръчам майстор, това ще го направят колегите от Сф.
Отговори

Любчо снимка Любчо 05 юни 2007 - 11:00

Носач, накраиник , шарнир и тампон . Не ми се вярва да си окривил и магаре
Всичко към 100лв ще ти излезне ново !
Отговори

f0f0 снимка f0f0 05 юни 2007 - 11:52

Днес сложих една от малките резервни гуми и я закарах на майстор... и той каза, че може да се размина само с носач <_<
Дано да е прав, че иначе не ми се мисли ако съм прецакал нещо повече.
Благодаря за информацията!
Отговори

batececo снимка batececo 05 юни 2007 - 12:51

Закарай я и на друг майстор и му подчертай: "необходимо ли е да се сменя носача" защото един носач е около 90 лева а шарнира на носача е около 20, накрайника - 10, а тампона е към 5 лева. На мен скоро един майстор ми каза че трябва заради износен шарнир да се сменя заедно с носача (който ми е здрав), понеже шарнира бил занитен за носача и не можело да се маха. Трябвало нов шарнир+носач. Ходих САМО ДА ПИТАМ друг майстор, също така питах и тука и на 2-те места ми казаха, че шарнира се сменя без грижи (в моя случай не беше нужно да сменям и носача). Отидох при дедо (човека е шлосер) и ми разпроби нитовете, смени ми шарнира и сега е 6 точки...
Така че, питай и други майстори или ако имаш приятели/колеги, които разбират, да го погледнат, за да не те обуят ей така 90 лева отгоре... щот им е кеф на "майсторите"....
Отговори

zdravkop снимка zdravkop 06 юни 2007 - 21:01

 f0f0, на Jun 5 2007, 11:52 AM, каза:

Днес сложих една от малките резервни гуми и я закарах на майстор... и той каза, че може да се размина само с носач <_<
Дано да е прав, че иначе не ми се мисли ако съм прецакал нещо повече.
Благодаря за информацията!

Е поне кажи каво излезе и оправи ли се предницата?
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg