Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

Масло в преливника на охладителната с-ма

benzinn снимка benzinn 10 януари 2018 - 16:51

Здравейте колеги,
Колата е Астра Г - 1.7 DTI (Y17DT). Проблемът е появата на масло в антифриза. Не е много и предполагам, че е от топлообменника, който е под масления филтър.
Молбата ми е да ми кажете майстор в София, който се е занимавал с този чест проблем при този двигател.
Иска ми се да изолира този топлообменник и да видим дали той е проблема.
Благодаря предварително на всички отзовали се :drinks:
Отговори

tihii снимка tihii 10 януари 2018 - 17:46

Прочети първо това.
Мнението беше редактирано от tihii: 10 януари 2018 - 17:51
Отговори

benzinn снимка benzinn 10 януари 2018 - 19:55

Благодаря, колега, но съм чел и тази тема. Знам, че може и въпросните гумички да са заминали, но исках да започна с по-лесното. Въпросът ми беше дали някой може да ми каже майстор, който е байпасвал охладителя и съответно после да смени и гумичките, ако се наложи.
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 10 януари 2018 - 22:15

На охладителя (топлообменника) му се сменят уплътненията, защо трябва да го махаш?
Колегата "k opel e" е правил на няколко коли онова на дюзите, свържи се с него. Наскоро правиха още една, даже май сега в събота ще я довършват, а там имаше и доста корозирали бренери (по- скоро кожуси) на дюзите.
Мнението беше редактирано от tisho.74: 10 януари 2018 - 22:15
Отговори

danel снимка danel 11 януари 2018 - 00:19

Колега сваляй маслоохладителя и напълни канала за антифриза с вода.
Масления кана запуши от едната страна, а от другата го надуй с компресор. При появата и на най малко балонче във водата сменяй охладителя. Иначе нова гарнитура, много мит разширител и газ..-Охладителя върви към 70 лв.
Отговори

k opel e снимка k opel e 11 януари 2018 - 08:19

На 90% е от "О" пръстените на бренерите. Досега с проблем в охладителя не съм се сблъсквал. "О" пръстените са с шнур 2,5 мм. и са на най-високата температура. Всички, който съм сменявал са като камък. С пръст да се пипнат и се чупят, като стъклени.
Ако е карана с неподходящ антифриз бренерите са силно корозирали. Ще кача снимки за последните, който свалих.
Отговори

k opel e снимка k opel e 11 януари 2018 - 08:29

Ето и снимките на бренерите. Виждат се "О" пръстените, как са станали на камък.

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Публикувано изображение
Отговори

benzinn снимка benzinn 11 януари 2018 - 11:59

Благодаря за отговорите, колеги!
Идеята на темата беше да намеря човек (майстор), който да има опит с този често срещан проблем при тези двигатели и той да ми каже къде е проблема.
Изчел съм всичките теми, засягащи "масло в преливника". Работата е там, че аз нямам време и условия да си диагностицирам и отремонтирам колата.
И така - ако някой може да помогне със съвет за майстор или с ремонт, нека пише тук или на л.с.
Разбира се, ремонтът ще бъде заплатен, не търся безплатни услуги.
Лек и успешен ден! :good:
Отговори

k opel e снимка k opel e 11 януари 2018 - 12:04

Имаш Л.С.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg