Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Оптичен Тунинг

Astra G - Антикрило

Гостpeshokn_* 04 септември 2008 - 14:21

Благодарение на колегата directora, вече имам ясна представа какво предлагат в Дженеръс Ауто!

Цитат

Здрасти отново!
Сега се връщам от GA, питах ги и ми казаха, че имат в наличност антикрило за Astra G OPC, цената на което е 586.00 лева със боядисване и монтаж.

Дано съм ти бил полезен, ако има още нещо заповядай :newsm05_41:

Лек ден и всичко добро :25:


Ами взимам го :) :) :) щастиее!!! Най-накрая!
Отговори

НеаМ РаВеН снимка НеаМ РаВеН 04 септември 2008 - 14:46

 Бай ти Митьо, на Aug 9 2008, 11:35 AM, каза:

Според мен това е единственото крило за двуврата астра G. Всичко друго е доста по-зле. Агента имаше такова на неговата, той би знаел как и откъде, пиши му.

И според мен това е единтвеното, което става за Астра Г. Агента никога не е имал такова, но това е друга тема ;)
Относно предназначението...то е ясно, при по-висока скорост да натиска задницата надолу... По принцип при ОПЦ 1 има допълнителна греда, която е като заготовка за теглич. 2-те неща заедно правят колата по-устойчива на пътя с по-добро спиране...
Отговори

BOBSI снимка BOBSI 04 септември 2008 - 14:48

А гредта отдолу?
Има ли?


Или само крилото.
И ако я няма и е само крилто би трабвало да има разлика при натиска.:25:

:newsm05_41:

Гледах в ebay.de едно нещо
пращам го на ЛС.

Ванката не изпревари :)
Отговори

НеаМ РаВеН снимка НеаМ РаВеН 04 септември 2008 - 14:48

А, да, за малко да забравя най-голямото предимство на оригиналния спойлер - колата зад вас не ви заслепява, тъй като фаровете и падат точно на крилото, а както е написал iso по-горе, то е леко извито в задния край и съответно прикрива немалка част от задното стъкло ;)

Гредата влияе по-скоро на спирането, сложено е с цел по-добро разпределяне на силите на спиране (предните дискове са 308мм).
Отговори

Гостpeshokn_* 04 септември 2008 - 15:00

Бобси, незнам дали я има гредата, но предполагам щом говорим за подобна сума!
Отговори

Liubeznia снимка Liubeznia 04 септември 2008 - 15:46

Незнам дали гредата върви комплет с пейката...
Иначе като цена която са ти обявили в Дженеръс, не е малка, ама все пак с монтаж и боя се ядва, за оригинална част.Еми айде като го сложиш да снимаш че ми е интересно.
А това че е точно на нивото на фаровете е вярно, зад мене ако иска тоя не дълги да ми бие ами и аз незнам какво, боли ме шпека.
Отговори

Гостpeshokn_* 04 септември 2008 - 16:57

Може ли снимка на гредата?
Отговори

Liubeznia снимка Liubeznia 04 септември 2008 - 17:26

 peshokn, на Sep 4 2008, 05:57 PM, каза:

Може ли снимка на гредата?


Направих снимка ама нищо не се вижда на нея, за да видиш гредата трябва да си сваля задната броня.Ще ти я пусна по скайп за да я погледнеш ако искаш. :newsm05_41:
Отговори

s7ifl3r снимка s7ifl3r 05 септември 2008 - 20:28

 peshokn, на Sep 4 2008, 05:57 PM, каза:

Може ли снимка на гредата?

Утре ти качвам снимка на гредицата...радвам се че най сетне я намери тая пейка, поня познах, че тия в Дженеръс ще я имат...а моя човек нищо не свърши...
Отговори

Гостpeshokn_* 06 септември 2008 - 10:05

gujo каза: ами малкото дето е отгоре струва 500, а голамото долу 720
peshokn каза: голямо долу?
gujo каза: абе нали са две - на капака и на багажника!
peshokn каза: Гуджо, аз тука виждам само едно и то си е на капака
gujo каза: има и още едно, което е допълнително ама цифрите са кански
Отговори

Тони снимка Тони 06 септември 2008 - 10:40

не дочетох цялата тема,но предполагам са ти казали цена от 500 лева за крилото ,което ти си пуснал 4 мнения по рано и което стои на джама,а за това на багажника демек долното сигурно цената е по различна ? Аз не виждам смисъл от 700 лева за крило като могат да се инвестнат в много други работи...
Отговори

Гостpeshokn_* 09 септември 2008 - 19:28

Искам този мой пост да се яви като равносметка на ситуацията или "Ако искам такова антикрило, през какво трябва да мина".

Беше лето иляядууу девеСтотиннн .... опа, обърках се! Тая година беше ... та тая година реших да си украся колата с антикрило OPC за да придобие по-завършен вид. И така, решението беше взето, но това беше е най-лесното, което можеше да бъде направено. Пусках теми къде ли не, за да потърся помощ от приятел и да закупя такова крило, но всички мълчаха. Един ден в един секретен чат се заговорихме с чичо-батко Марто и той ме препрати към Вили Дизайн. Поради факта, че не съм от София, помолих Кака да ми свърши тази работа и да отиде да провери за какво става на въпрос. Дадохме начало на тази тема, след което се появи колегата Манолов с предложение, че има контакт в Сливен с фирмата производител на подобни аксесоари - MARVEL. Въпреки, че незнаеше за какво точно става въпрос, човека предложи съвсем доброволно да вземе едно такова крило, за което винаги ще съм му благодарен. Пусна ми го и какво установих - това крило е правено специално за Вектра А или за ония Е36 дрифт машини. При мен просто не ставаше - имаше си забележки. След това какво се случи: помолих колегата Директора да провери в Дженеръс Ауто, а между другото и Тошко Роджър обеща, че ще провери и до какъв извод стигнахме - въпросното крило (аджеба спойлер) струва 1300 лв (650 евро) в България. Тошето ми каза една цена от 700 лв. но явно не се бяхме доразбрали за какво крило става на въпрос - той ми даде тая цена за ниското крило на Ирмшир, а това не е далеч желаното от мен крило.
И искам неискам бях принуден да тръгна по мъките и неволите на скапаните шваби - в немския ebay гледам следното нещо:

Публикувано изображение Публикувано изображение

На последната снимка чета ZENDER CONCEPT CAR и се озовавам в този сайт, но там споменават, че :

Цитат

Dear friends and tuning-enthusiasts, we want to inform you, that Zender close down the business-division "aftersales tuning" within September 01,2008. From thereon there will be no longer Zender branded tuning accessories on the market.

Some of the existing tuningprogramme is sold to JMS-Fahrzeugteile. Please visit their homepage www.racelook.de for further informations.


Посещавам сайта на racelook.de, пиша им и ми връщат отговор:

Цитат

Dear Sir,
Sorry but this spoiler is out of production. Other similar spoilers you find on our web.


Пропсувах ги на староселски, но поради факта, че това е културно място, ще спестя тази част.

Днес реших да потърся в Google директно за ASTRA G HECKSPOILER и открих един немски форум, познат на повечето от нас, каращи Astra G - ASTRA4EVER - там швабите си имат тема за спойлерите и един беше споменал името Lumma LPC-R Heckspoiler и като тръгнах да го търся, намерих това на цена от 240 евро, което ми изглежда по-приемливо за спойлер от този род -

Публикувано изображение

Намерих също и един алтернативен сайт на фирмата JDL TUNING, в който предлагат обаче и горния и долния спойлер за 190 евро, пък и там има вариант за изчисляване на доставката до България, която в случая идва около 120 евро.

Публикувано изображение

Та сега ще се опитам да пусна по едно писмо и на двете фирми, като с втората ще се спазаря да е само долния спойлер, че това горното нещо ми седи криво, стърчащо и определено ми е антипатично!

Ето и двата сайта, към които смятам да отправя запитване - цък и цък!

Следва продължение ... сигурно .... :beer:

Сигурно, несигурно, развитие има! И швабите се оказаха свестни, да не повярва човек ... съгласни са да изпращат до България без шикалкавене.

Цитат

Dear Mr. Nenov,

Price what you see on our website is final, so include shipping cost to European Union
countries except of Cyprus and Malta.
We prefer credit card payment, however you can pay with bank transfer.
Delivery can takes about 7 days, since payment has been received.

Daniel Jurczak
Sales Manager
JDL


Цитат

Dear Mr Nenov

Thank you for the interest in our products, the rear wing you are askin for is in stock, we would write you an invoice payable upfront , after receiving the total incl. the shipping costs we would send the rear wing to your address.

Please let us know if you would like to order, we then will send youn the invoice.

If you have any questions please do not hesitate to contact us anytime.

Regards Andreas Eschenlohr


Всичко е точно за момента! Сега искам да Ви запитам за Вашето мнение - Кой от двата спойлера да взема? По форма са еднакви, но имат една мъничка разлика.

Това -
Публикувано изображение

или това?

Публикувано изображение
Отговори

Владко снимка Владко 10 септември 2008 - 18:13

аз бих взел горния (сивия)
Отговори

The_Hobbit снимка The_Hobbit 10 септември 2008 - 20:44

Вземай горния ( сивия ) има много по естетически вид.Вторият е малко тип Пернишки Тунинг (дано да не засегна някой колега от Перник)
Отговори

BiserRs снимка BiserRs 25 януари 2009 - 12:45

Здравей колега има ли развитие по въпроса с OPC спойлера, че и аз съм се заинтересувал да си слагам.
Отговори

Гостpeshokn_* 10 февруари 2009 - 14:14

Здрасти!

Извини ме за забавения отговор, но от известно време нямам възможността да стоя в форума.

Що се отнася до крилото - има развитие! Внесох го от Германия за скромните ~200 лв. Къде са 1400, къде са 200, нали? Изработката му е прекрасна, германците са си германци и държат на качеството. На места има малки шупли, но това, както знаеш е поправимо с кит. Захващането са го изиграли с 4 стандартни болта. Ще гледам при първа възможност да публикувам снимки.

Крилото е абсолютно същото като оригинала и ако се интересуваш от закупуване на такова, пиши на ЛС и ще ти обясня към кого трябва да се обърнеш и какво трябва да направиш.

Публикувано изображение



Поздрави!
Отговори

simbon4o снимка simbon4o 08 март 2009 - 12:58

е добре де в пусти евау няма ли толкос такова оригинално ОРС или в воксхолските форуми. Щото това и то е далеч от оригинала. А и толкос ОРС-та в бг толкос ли няма някой мераклия да го смъкне и да му направите калъп да има за всички?
Давам пример - сбирате се 4-5 човека напивате собственик на ОРС, сваляте крилото, във всеки университет по подобни науки има база за изработката(правене на калъп, отливане от материал качествено с вграждане на скеле че да не се чупи и гъне, после една боя и ...). Като цяло на тези 4-5 човека с астра Г би трябвало да им излезе смешни пари накрая да си имат по едно крило с оригиналната форма. Щото това сивото и то не е баш истинско баш грубо и дебело изглежда. Поне на мен така ми изглеждат нещата.

ПС не знам на Оги какво е крилото ама е добро! Вижте и там ;)
Мнението беше редактирано от simbon4o: 08 март 2009 - 13:02
Отговори

Гостpeshokn_* 10 април 2009 - 14:20

Ами да, това е идея, но надали някой от собствениците ще се съгласи. Иначе можем да го направим много здраво като използваме стъклопласт. Мани ги ти тия дето разправят, че стъклопласта не е здрав. Напротив! Много по-здрав е от пластмасата, стига да е направен както трябва. Тука наш'те тунери използват някакви измислени смоли, претендират, че са качествена изработка стъклопласт и айдееее дерзай народе. Нищо общо!
Та ако някое от ОПЦ-тата се навие, да свирка! Ще направим калъп и започва масовото произведство на крилата, въпреки, че аз не одобрявам да се комерсиализират броните, спойлерите и прочее на ОПЦ. То по този начин всяка Астра ще бъде накичена в най-кратък срок с ОПЦ пакета, ебаси...
Отговори

Shades снимка Shades 10 април 2009 - 14:34

:newsm05_41: Мани, това крило стана комерс вече. В Пловдив има поне 6 към днешна дата. Да не казвам как стои на 4-вратка :icon_wink2: Лично аз за момента го отхвърлих като вариант. Сега оглеждам един Irmscher, който излиза зад капака и много готино удължава силуета на двувратката. Седи учудващо добре, с OPC-то задницата стои отсечена, а с това все повече заприличва на купе.
Отговори

IvailoM снимка IvailoM 10 април 2009 - 15:06

 Shades, на 10 Apr 2009, 03:34 PM, каза:

Сега оглеждам един Irmscher, който излиза зад капака и много готино удължава силуета на двувратката. Седи учудващо добре, с OPC-то задницата стои отсечена, а с това все повече заприличва на купе.


Може ли снимки? :icon_wink2:
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg