Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Други технически въпроси

Ключ за запалване

Piron45 снимка Piron45 28 декември 2010 - 10:10

Най напред Честита Коледа и весели празници на всички.
Сега на въпроса. Понеже нямам резервен ключ за колата реших да си извадя един. Обаче като поразпитах се оказа, че ключарите са големи кожодери. Искат около 100лв за готов ключ с копиране на транспондера. Но понеже в Самоков не могат да прочетат транспондера ми че бил защитен, трябвало да отида до София някъде на Графа където ще ми струва 150лв. Естествено е че само за един ключ тази цена ме удари в челото.
Поразрових се из нета и какво намирам. Заготовката за моя ключ с място за транспондер струва 8лв, самият транспондер е на цена 6.67лв. Какво се получава че за фрезоването което е за минутка и струва 2лв и програмирането са всички останали пари. Е то бива печалба, но пък чак в такива размери.

Та питането ми е някой правил ли е подобен опит и ако си купя заготовката и транспондера на горните цени има някакъв начин сам да си програмирам транспондера или някъде по на тънко. Намерих и програматор за ключове в нета за 80$ който в БГ се продава за 285лв, но за един ключ не си заслужава да се дават толкова пари. Но пък много се дразня като някой се опитва да ме натовари с толкова пари за нищо работа.

Сега някой ще каже, че щом не мога сам да си го направя трябва да си платя на ключар. Той е вложил много пари в техника и знания. Глупости на търкалета. Ключарска работилница мога да отворя ако искам срещу по малко от 2000лв.На ти съм и с механиката и с електрониката, но не ми е работа. Трябва ми само един ключ.

Стана дълго :ranting: , хайде колеги давайте конструктивни мнения. Може и на някой друг да му се появи този проблем.
Мнението беше редактирано от Piron45: 28 декември 2010 - 10:12
Отговори

siegfrid снимка siegfrid 28 декември 2010 - 10:14

От къде ги измислиха тия 150лв като такъв ключ се прави за 70-80лв :icon_wink2:

Парите наистина не са малко, но не бива да се забравя, че хората все пак от това се прехранват, а и всеки един ключ, който правят е натоварен с ред други разходи като данъци, наем за помещение, цена на придобиване и амортизация на техниката, необходима за направата им, отопление, осигуровки, транспортни разходи и т.н. и т.н..... :ranting:

И на мен не ми се даваха, карах си с едниствения ключ 2 години и се надявах да го загубя или разваля, но накрая събрах парички и отидох при Юли ( gsimania ) да ми направи един.... А на който не му се дават пари за ключ с чип - отива някъде да му махнат заводския имобилайзер и може да си пали колата и с отвертка... За още по-евтино :newsm05_41:
Отговори

Piron45 снимка Piron45 28 декември 2010 - 10:24

Колега до сега за никой ключ дето съм правил при ключар не са ми дали касова бележка, та толкова за данъците.Имобилайзера ако искам и сам ще си го махна, но не искам. И въпроса ми е принципен за алтернативни възможности извън ключарите. Не искам сега да обсъждам какви са им разходите.
Отговори

siegfrid снимка siegfrid 28 декември 2010 - 10:29

Много добре те разбирам какво имаш предвид, аз обаче не виждам как може да стане номера без програматор, който да копира стария и обучи новия транспондер. :ranting:
Отговори

Nicky_16v снимка Nicky_16v 28 декември 2010 - 20:16

Колега след като можеш да излючиш имобилаизера защо тогава ще правиш ключ с чип, да не ти открадне някой Корсичката ли.Най добре звънни Gsimania Няма да съжаляваш.
Отговори

boob снимка boob 28 декември 2010 - 20:37

Здравейте колеги ,
ще ви споделя какво правят бакшишите в Сф . Махат чипа от ключа и го слагат някъде в таблото , вадят си обикновени ключове и така няколко човека карат 1 кола без да е необходимо да си вадят скъпи ключове !
Поздрави
Отговори

gsimania снимка gsimania 28 декември 2010 - 21:38

Викаш за 2000 лева ще станеш ключар,а :mhihi: ???Много си далече от истината!!! Само ще ти кажа че един приличен програматор и една хубава поялна станция са малко над тоя бюджет.Няма да ти смятам машините за нарязване.Не искам да споря с теб,но искам да не подвеждаш хората с твоите размисли видиш ли как хлебарите са кожодери че продават хляба на един лев,а брашното и водата са жълти стотинки.Следиш ли ми мисълта?Ако си попаднал на ключар,който иска да ти вземе максимума за даден ключ е друго нещо. :dummy:

Ако разбирам по това което си написал колата ти е с Philips Crypto транспондер,което ще рече,че не може да се клонира/копира.В този случай се вписва в паметта на имобилайзера нов транспондер.За целта обаче е нужен пин код за достъп до системата.Така че тия "машинки"дето ги гледаш в нета че са по 100долара и правят всичко ги подмини.Аз лично съм дал над 1000долара за уж работещи китайски джиджавки и много отдавна са в кофата за боклук.
Повече няма да ти обяснявам,защото вече знаеш много и може да ми станеш конкуренция :nea: това в кръга на шегата :devil-smiley-019:

Ето ти цената в нашето ателие за направа на дубликат на такъв ключ.

90лева ако не си знаеш пин кода и 60лева ако го знаеш.Много ли са според теб,а?Кажи ми колко ти се дават на теб за такъв ключ и заповяда да ти го направя,за да спиш спокойно че няма ключарска конспирация срещу теб.

поздрави :3:
Отговори

GSM_BOSS снимка GSM_BOSS 28 декември 2010 - 23:35

Юли,кефиш ме както винаги !!!

П.с. До колегата с проблемния Ключ,получи топ оферта,възползвай се ;)
Мнението беше редактирано от siegfrid: 29 декември 2010 - 16:55
Причина за редактиране:: Цитат на предхождащо мнение е излишен !
Отговори

Piron45 снимка Piron45 29 декември 2010 - 15:02

 gsimania, на 28 Dec 2010, 21:38, каза:

Ето ти цената в нашето ателие за направа на дубликат на такъв ключ.

90лева ако не си знаеш пин кода и 60лева ако го знаеш.

поздрави :devil-smiley-019:


Благодаря колега за офертата, като имам път в твоята посока ще ти се обадя.
Мнението беше редактирано от Piron45: 29 декември 2010 - 15:03
Отговори

gsimania снимка gsimania 29 декември 2010 - 16:11

 Piron45, на 29 Dec 2010, 15:02, каза:

Благодаря колега за офертата, като имам път в твоята посока ще ти се обадя.


:devil-smiley-019:
Отговори

ziposlav снимка ziposlav 01 януари 2011 - 18:23

Аз преди две години като купих колата ми струваше 120лв., защото не си знаех пин-а. Свалиха ми чип-а и за около 10 мин ми казаха пин-а и сега си го знам после ми направи за още 10мин. ключа и си имам два. Като тогава ми каза, че вече като имам пин-а ще ми е по-евтино 80лв, но както виждам цените са паднали :) Та това е относно опита ми с ключове. На който му се виждат много 60-80 лв да си кара с един и после ще го питам.
Отговори

oniks13 снимка oniks13 25 януари 2011 - 20:19

Аз си направих ето такова копче за запалване много е яко така и в същото време много опасно ако колата няма имобилайзер !!! :)Публикувано изображение
Отговори

stefan_suny снимка stefan_suny 04 февруари 2011 - 22:37

Здравейте колеги. Имам едно информативно питане: как може да се получи ПИН кода за имобилайзера? Доколкото знам има вариант да се отиде в опел и срещу документи за собственост и вероятно определена сума, да се научи кода? Така ли е, и ако да - колко е сумата? Вариант 2: да се прочете от паметта на самия имобилайзер? При мен имобилайзера е комплект с ЕКУто на двигателя, следователно се сваля, разпоява се паметта и се чете, предполагам следва декриптиране или производителя го е оставил както си е :) .... Като цяло просто ми е интесено, обещавам на никой да не изям хляба, пък и съм малко далеч от тия неща, :helpsmilie:
Отговори

STEFANAKI85 снимка STEFANAKI85 02 март 2013 - 17:19

 ziposlav, на 01 януари 2011 - 18:23, каза:

Аз преди две години като купих колата ми струваше 120лв., защото не си знаех пин-а. Свалиха ми чип-а и за около 10 мин ми казаха пин-а и сега си го знам после ми направи за още 10мин. ключа и си имам два. Като тогава ми каза, че вече като имам пин-а ще ми е по-евтино 80лв, но както виждам цените са паднали :) Та това е относно опита ми с ключове. На който му се виждат много 60-80 лв да си кара с един и после ще го питам.

Чипа(транспондера) който е в ключа ли ти свалиха или самия имобилайзер,по вероятно е имобилайзера който представлява една кутийка ,намира се около патрона на ключа
и се свалят пластмасите на кормилото за да се извади http://www.autotroni...vice-clone.html
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg