Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Важни теми

EGR Клапан

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 25 юни 2019 - 15:47

 cockobg, на 25 юни 2019 - 15:39, каза:

Може ли да бъде премахнат ЕГР клапъна на Астра Г 1.6 8в 84коня Z16SE Софтуерно и хардуерно(старият мотор инжекция)2000/2001 година???


Имам приятел с кола с такъв мотор. Клапана е запекъл от поне 2 години и не мърда и не му набива никаква грешка. Предпоалгам може и само хардуерно да минеш.
Отговори

maxuel82 снимка maxuel82 11 февруари 2020 - 20:01

Вече съм в отбора с проблемите с ЕГР ра. Колата е Астра Г 2002г 2.0 ДТH 101кс. С електрическия ЕГР . От известно време ми вкарва грешка 0400 което си е проблем с ЕГР ра . Трия е ,но вече започна много често да я набиива и реших да сваля ЕГР ра . Естествено беше блокирал и пълен със сажди . Разглобих и го почистих и сега се движи нормално, но пак вкарва същата грешка . Дали проблема не е че и смукателния колектор е пълен със сажки ?Някакви идеи ?
Отговори

Стаевски снимка Стаевски 12 февруари 2020 - 06:50

При тая грешка колегите препоръчват и профилактика на вакуумните пътища. Де що има вакуум. Наред.
Отговори

JorkataG снимка JorkataG 12 февруари 2020 - 07:50

Щом ЕГР е бил пълен, то и всмукателния колектор е фул. Сваляш, чистиш и както е казал Стаевски, вакумите се ревизират. Въпроса е обаче, тая каляска да не би да я караш само или повече градско? Ако е така, я изкарай малко на широк път, да са види у обороти. Натисни малко, да видиш дали мое и на 3,5к обопота да върви!!!
Отговори

maxuel82 снимка maxuel82 12 февруари 2020 - 22:44

Да ,предимно градско е карането ,по 10-тина километра на ден . Всмукателния колектор също е пълен ,но не ми остана време да го почистя като свалях ЕГР-ра .
Отговори

maxuel82 снимка maxuel82 02 март 2020 - 07:59

Свалих и почистих смукателния колектор и клапите . Беше пулно с мизерия . Цял ден ми отне и 4л. бензин и литър обезмаслитрл но станаха като нови . Почистих и ЕГРра но не можа да се раздвижи както трябва . Проблема е че моторчето е по яко от пружината и го отваря. но се затваря само от пружината и остава малко отворен . Сега вече не забива грешка а само показзча че не работи както трябва .отчита "incorect" . Nqma kak da ka`a snimki za da onagledq za kakwo goworq .
Отговори

Стаевски снимка Стаевски 02 март 2020 - 14:57

Еее, чисти пак.
Като не е монтиран клапана има повече ход на затваряне.
Разкарай го де. Малко проникващо масло... :icon_wink2:
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 02 март 2020 - 17:24

А сети ли се навътре в отворите на главата да бръкнеш с нещо? Или да пръснеш обезмаслител и да издухаш с въздух? Щото сигурно и те отвори са пълни.

Най-добре става като завърташ двигателя на съответния цилиндър да е със затворени клапани и да пръскаш обезмаслител навътре в отворите и след това с въздух и кърпа нещо да издухваш+пазиш да не хвърчи из двигателя навсякъде(ако трябва няколко пъти). Тия отвори ако са запушени почти, все едно нищо не си направил с чистенето на останалите работи.
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 02 март 2020 - 17:28
Отговори

maxuel82 снимка maxuel82 02 март 2020 - 20:13

Вътре в отворите на главата също почистих .Най напред изчегъртах нагара и изкарах каквото можа да излезе като по големи парчета . После с компресора и с оная джаджа дето е като пистолет но с казанче и с бензин хубаво измих отворите в главата и клапаните . После развих свещите и завъртях няколко пъти на стартер да издуха бензина да не стане БУМ . Така че всичко е почистено доста старателно .Само ЕГР ра неможах да раздвижа . Като го гледам с диагностиката и дава incorect демек не е правилно . Киснах го цяла нощ в препарат за почистане на дроселови клапи ,после мих с ВД 40 и спрей на Вюрт за нагари но не става . Явно ще трябва да се купува дру ЕГР .
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 02 март 2020 - 21:43

 maxuel82, на 02 март 2020 - 20:13, каза:

Вътре в отворите на главата също почистих .Най напред изчегъртах нагара и изкарах каквото можа да излезе като по големи парчета . После с компресора и с оная джаджа дето е като пистолет но с казанче и с бензин хубаво измих отворите в главата и клапаните . После развих свещите и завъртях няколко пъти на стартер да издуха бензина да не стане БУМ . Така че всичко е почистено доста старателно .Само ЕГР ра неможах да раздвижа . Като го гледам с диагностиката и дава incorect демек не е правилно . Киснах го цяла нощ в препарат за почистане на дроселови клапи ,после мих с ВД 40 и спрей на Вюрт за нагари но не става . Явно ще трябва да се купува дру ЕГР .



А, бях длъжен да питам. Сега за другия път ще знаеш как да не пълниш двигателя за да въртиш после против "бум". :)
Всеки цилиндър завъртян на затворени клапани и прави каквото искаш.
А дали си сигурен че не си напълнил картера с бензин ? Някой ще каже "той се изпарил", ама докато е попаднал там да не е прецакал маслото. Вържи гащите ако не са ти проблем 50-тина лева някъде.
Вземи смени и маслото че да не стане друго "бум".
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 02 март 2020 - 21:48
Отговори

maxuel82 снимка maxuel82 02 март 2020 - 22:52

Да,но няма как да знам кои клапани са отворени и кои затворени .Междудругото само от свеща на 3 цилиндър ,ако не бъркам беше пръскало т..е само там е влизало .Това ясно ами какво да правя с ЕГР ра . 500 лв за нов не ми се дават ???
Отговори

ceko снимка ceko 03 март 2020 - 09:24

Софтуерно изключване, толкова е лесно..
Отговори

k opel e снимка k opel e 03 март 2020 - 09:46

Само софтуерно изолиране. Стария ЕГР го оставяш за тапа, няма смисъл да купуваш ремонтен комплект за затапване. Не ти трябва това чудо ЕГР. Не се е родило животно, което да яде собствените си ла*на. Не се хващай на емулатор. Скъпи са, 200 лева и дават разлика до 15 % на обратната връзка. ЕКУ не лови грешката, но ако се увеличи и започне да я лови? Ако искаш свържи се с мен да те пратя при свой човек, дето взема нормална цена. Пращал съм му 6 колеги от клуба и резултата е перфектен. И втората не ти трябва. Днес има ЕГР утре имаш два неработещи. Ако ти е зор за ЕГР ще ти продам работещ коректно, но ще ти излезе по-скъпо от софтуерно.

Защо не махна вихровите клапи?
https://www.google.c...0raMhiATrU2wza0
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 03 март 2020 - 10:45

 maxuel82, на 02 март 2020 - 22:52, каза:

Да,но няма как да знам кои клапани са отворени и кои затворени .Междудругото само от свеща на 3 цилиндър ,ако не бъркам беше пръскало т..е само там е влизало .Това ясно ами какво да правя с ЕГР ра . 500 лв за нов не ми се дават ???


Има как и е толкова лесно. Сваляш капака на клапаните и завърташ така че на съответния цилиндър, който чистиш, гърбиците на разпределителния вал да не опират в кобилиците. Това е достатъчно за да са затворени всички клапани(всмукателни и изпускателни). Тоест до горна мъртва точка на всеки цилиндър в компресионния такт. По време на "компресирането", всички клапани са затворени.

А и беше хубаво да смениш и гарнитурата на капака, защото са известни че се опичат на едно място(отзад като дължина където се намира турбото). Моята като я извадих, беше точно там в тая дължина(10-тина сантиметра) твърда и навсякъде другаде нищо й нямаше.

Няма значение, казвам ти го да го знаеш вече как.
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 03 март 2020 - 10:55
Отговори

maxuel82 снимка maxuel82 03 март 2020 - 18:16

Е да, така съм съгласен :icon_wink2: . Мислех си за клапите и съм гледал и темата, но си се движеха нормално и вакуума си работи и режих да си ги оставя . Не съм фен на " и без това може" въпреки ,че понякога има неща които повече пречат отколкото да вършат работа . Като Егр ра в случая . Ето тук https://www.youtube....h?v=AR-L7PfipQw човека обяснява как се изключва софтуерно , но явано с Оп кома не става :confused: има си специален софтуер и файл дето се презаписва .
Отговори

k opel e снимка k opel e 03 март 2020 - 19:39

Клипа за ЕГР е за помпа PSG 15.
Отговори

maxuel82 снимка maxuel82 03 март 2020 - 20:05

 k opel e, на 03 март 2020 - 19:39, каза:

Клипа за ЕГР е за помпа PSG 15.

Да ,това съм го пропуснал . :pardon:
Отговори

maxuel82 снимка maxuel82 07 март 2020 - 19:32

ЕГР ра се раздвижи обаче постоянно набива грешка P0400 9 exhaust gas recirculation valve feedback signal malfunction Present . Лампата за чека светва и мотора почва да щтрака повече все едно му идва повече аванса . Явно самото моторче или електрониката се е скапала и постоянно държи ЕГР затворен и вкарва грешка .
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 07 март 2020 - 19:35

Грешката е за сигнала от обратната връзка. Не е ясно дали реално остава затворен или отворен.
Тракането като на аванс е от липсата на въздух в аварийния режим- турбинката се държи да не надува.
Мнението беше редактирано от tisho.74: 07 март 2020 - 19:37
Отговори

maxuel82 снимка maxuel82 08 март 2020 - 08:03

А от къде го взима тоя сигнал за да разбере компютъра какво е положението на клапата на ЕГР ра ? Датчик ли има вътре в моторчерто ?
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg