Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Електрическа инсталация и електроника

нисък волтаж към ламбда сензор

TOTTI868 снимка TOTTI868 27 април 2024 - 18:52

Taka, след много търсене по автоморгите с 300 зора намерих сонда, като моята от Зафира, със същия двигател, като моя. Измерих съпротивлението на подгрева и даваше, около 5.2 ома. Сложих я на моята кола и като запалих не светна чека. Тръгнах да карам и така след около 100 метра пак светна, после пак угасна и така няколко пъти през определено време. След това угасна и вече 100км не е светвал при работа на метан. Дотук добре, обаче забелязах, че работата на мотора на бензин се влоши изключително, колата почна да глъхне при палене, забива муцуната при каране на бензин и започна да светва чека само при каране на бензин и да ми дава грешка P0130 - Високи показания на Ламбда сондата. Досега тази грешка не излизаше, само тази за подгрева. Колата винаги пали на бензин и сега с тази сонда, почва да тресе, да падат оборотите, да иска да гасне, много е зле. При каране на бензин е същата работа. Също така мирише на суров бензин. Със старата ламбда сонда, нямаше такива проблеми, дори с изгорял подгрев. Понеже не на всякъде има метан, много рядко се налага да карам за малко на бензин, но в тази ситуация е нежъзможно карането на бензин. Дали новата ламбда не става? Какво ще ме посъветвате? Чудя се дали да не върна старата и да пробвам само със залъгалка на подгрева или и аз незнам вече.
Мнението беше редактирано от TOTTI868: 27 април 2024 - 18:58
Отговори

IvailoM снимка IvailoM 27 април 2024 - 19:28

Съветваме те да отидеш на диагностика и да се гледат живи данни!
Отговори

Rosen Popov снимка Rosen Popov 27 април 2024 - 19:51

Нали срязахте кабела на новата сонда да минава през емулатора? Иначе Иво е прав, че реалните и показания се виждат само на живи данни.
Мнението беше редактирано от Rosen Popov: 27 април 2024 - 20:04
Отговори

TOTTI868 снимка TOTTI868 27 април 2024 - 22:25

На кабелите на старата сонда и на новата няма правени снадки, те не са рязани. Рязането е между буксата от към Еку и самото Еку. Та е снаждането
Отговори

Rosen Popov снимка Rosen Popov 27 април 2024 - 23:46

P0130 пак е проблем с окабеляването на ламбда сондата, грешките за горивна смес са P0170... провери кабелите на емулатора и почисти буксата на новата сонда.
Отговори

ivan_pop снимка ivan_pop 28 април 2024 - 07:12

Виж мнениеTOTTI868, на 23 април 2024 - 12:50, каза:

То даже е силно казано закърпване. Колата си върви нормално. Не ми се дават пари за нова сонда, понеже реално не я използвам, заради емулатота на метана. Просто ме дразни да ми свети чека и искам да не го виждам. Не намирам никъде по фвйсбук групите кола за части с моя двигател, както твърди колегата.

Нещо се обърна палачинката!
Отговори

TOTTI868 снимка TOTTI868 28 април 2024 - 08:40

Виж мнениеivan_pop, на 28 април 2024 - 07:12, каза:

Нещо се обърна палачинката!

Ами реално, пускам да карам на бензин много рядко, един път, два пъти на година, ако случайно не мога да заредя някъде метан. С метана минавам около 350 -400 км с една зарядка, и реално мога да стигна до там закъдето съм тръгнал. И все пак искам да ми работи и на бензин колата, защото не се знае ще има ли метан където съм тръгнал. Досега със старата сонда, предполагам освен подгрева е била издухана и самата сонда, карах нормално и на бензин. Видимо окабеляването на новата сонда е в ред. Няма протривания и накъсвания
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg