Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

смяна ангренажен ремък на исузу

Анко снимка Анко 22 април 2009 - 20:19

:mhihi: Може ли някой да помогне??

Имам Астра TDS и ми се иска да рзбера как се сменя ангренажния ремък ??

Ако някой може да обясни много ще се радвам..Ако пък има някаква схема или снимков материал..??? :mhihi:

Благодаря предварително! 
Отговори

IVAN-72 снимка IVAN-72 22 април 2009 - 23:51

Смяната е елементарна:
Първо сваляш предпазителя на ангренажа.Има доста болчета така че огледай добре каде се намират.

След като го свалиш завърташ мотора да дойде на центровка като се ориентираш по белега на ремъчната шайба на коляновия вал-една резка трябва да съвпадне точно с острата шпилка закрепена на блока на мотора.

На ангренажните колела и на разпределителния вал и на ГНП-то има отвори за застопоряването им посредством два болта с резба М 1.50 и единия е с ф8 а другия с ф6.

Когато мотора е точно на белега долу, то тогава отворите в ангренажните колела трябва да съвпаднат с двата глухи резбови отвора на блока на ДВГ-то.Навиваш стопорните болтове, отвиваш гайката на обтяжната ролка и сваляш стария ремък.
Зависи с кой модел оптяжна ролка си вече обираш хлабината на ремъка така че спокойно когато е обтегнат да можеш да го завъртиш на ъгъл 90 градуса.

ДА НЕ ЗАБРАВИШ да развиеш стопорните болтове и да запалиш с тях, че тогава става лошо!!!!
Успех!
Мнението беше редактирано от siegfrid: 23 април 2009 - 00:03
Причина за редактиране:: Цитат на предхождащо мнение е излишен !
Отговори

Анко снимка Анко 23 април 2009 - 21:04

:mhihi:  Благодаря колега!!!  :mhihi:
Отговори

BajoBlajo снимка BajoBlajo 30 юни 2009 - 10:24

Извинявам се, че ползвам темата за моя въпрос, но понеже е много сходен, реших да го задам тук.
Та въпроса ми е за Вектра 1.7Д 1992 г. код на двг 17Д - как става застопоряването на шайбата на разпределителня вал, за да се развие болта на вала. Има прехвърлил зъб по вина точно на този болт, но не намирам никъде място за застопоряване.
Благодаря ви.
Отговори

kalin09 снимка kalin09 30 юни 2009 - 12:24

С пистолет :doh: .Защо ще сваляш там,после зацепвенето е много важно-НЯМА шпонка :doh:
Отговори

Jony снимка Jony 30 юни 2009 - 14:14

 IVAN-72, на 23 Apr 2009, 12:51 AM, каза:

Смяната е елементарна:
Първо сваляш предпазителя на ангренажа.Има доста болчета така че огледай добре каде се намират.

След като го свалиш завърташ мотора да дойде на центровка като се ориентираш по белега на ремъчната шайба на коляновия вал-една резка трябва да съвпадне точно с острата шпилка закрепена на блока на мотора.

На ангренажните колела и на разпределителния вал и на ГНП-то има отвори за застопоряването им посредством два болта с резба М 1.50 и единия е с ф8 а другия с ф6.

Когато мотора е точно на белега долу, то тогава отворите в ангренажните колела трябва да съвпаднат с двата глухи резбови отвора на блока на ДВГ-то.Навиваш стопорните болтове, отвиваш гайката на обтяжната ролка и сваляш стария ремък.
Зависи с кой модел оптяжна ролка си вече обираш хлабината на ремъка така че спокойно когато е обтегнат да можеш да го завъртиш на ъгъл 90 градуса.

ДА НЕ ЗАБРАВИШ да развиеш стопорните болтове и да запалиш с тях, че тогава става лошо!!!!
Успех!


Обяснението е много добро, но само да допълня, че е възможно да се наложи подпиране на двигателя и сваляне на тампона към купето за да се измъкне/вмъкне ремъка. Ако нямаш канал, пробвай при някое приятелче с такъв за да спестиш време и нерви :doh:
Отговори

BajoBlajo снимка BajoBlajo 01 юли 2009 - 00:23

Абе аз съм все неразбрал.
Гледах и съобразявах доста, но откъм шайбата на разпределителния вал няма нищо, което да законтря вала (на гореспоменатата Вектра).Има пластмасов щит и той не може да се махне. И тогава изведнъж получих просветление - зъбчатката няма нищо общо с вала, така че не може да служи като опора за развиването на болта.
Тогава как се законтря вала за да се развие болта?
Отговори

Росен Желев снимка Росен Желев 01 юли 2009 - 05:29

 IVAN-72, на 23 Apr 2009, 12:51 AM, каза:

Смяната е елементарна:
Първо сваляш предпазителя на ангренажа.Има доста болчета така че огледай добре каде се намират.

След като го свалиш завърташ мотора да дойде на центровка като се ориентираш по белега на ремъчната шайба на коляновия вал-една резка трябва да съвпадне точно с острата шпилка закрепена на блока на мотора.

На ангренажните колела и на разпределителния вал и на ГНП-то има отвори за застопоряването им посредством два болта с резба М 1.50 и единия е с ф8 а другия с ф6.

Когато мотора е точно на белега долу, то тогава отворите в ангренажните колела трябва да съвпаднат с двата глухи резбови отвора на блока на ДВГ-то.Навиваш стопорните болтове, отвиваш гайката на обтяжната ролка и сваляш стария ремък.
Зависи с кой модел оптяжна ролка си вече обираш хлабината на ремъка така че спокойно когато е обтегнат да можеш да го завъртиш на ъгъл 90 градуса.

ДА НЕ ЗАБРАВИШ да развиеш стопорните болтове и да запалиш с тях, че тогава става лошо!!!!
Успех!


ДА ДОПЪЛНЯ СЛЕД КАНО НАПРАВИШ ВСИКО ТОВА ЗАДЪЛЖИТЕЛНО ВЪРТИШ ВАЛА ДВА ОБОРОТА НА РЪКА И ГЛЕДАШ ДАЛИ СЪВПАДАТ БЕЛЕЗИТЕ!!!!!!!!
Отговори

kalin09 снимка kalin09 01 юли 2009 - 10:24

 BajoBlajo, на 01 Jul 2009, 12:23 AM, каза:

Абе аз съм все неразбрал.
Гледах и съобразявах доста, но откъм шайбата на разпределителния вал няма нищо, което да законтря вала (на гореспоменатата Вектра).Има пластмасов щит и той не може да се махне. И тогава изведнъж получих просветление - зъбчатката няма нищо общо с вала, така че не може да служи като опора за развиването на болта.
Тогава как се законтря вала за да се развие болта?

Нищо не си разбрал.НЕ сваляи тази шаиба,освен,ако нямаш необходимите познания да я сложиш.НЯМА законтрящи дупчици ,шпонки,резчици и т.н.Зацепва се с индикаторен часовник на вала.Има и друг начин,писал съм как става,изрови го от моите мнения(ако го има).Става въпрос за немския дизел,на исузото са по друг начин нещата(както е обяснено по-горе)
Отговори

BajoBlajo снимка BajoBlajo 01 юли 2009 - 22:56

Благодаря ви много за вниманието.
Отговори

bat van снимка bat van 02 юли 2009 - 11:40

Има неща с който шега не бива. На исузото се разкача мотора .
ако обьркаш нещо колега и набиеш клапаните забрави за колата,масово из нета се продават коли с прецакан исузов мотор.
Ремонта можи да ти седни колкото цялата кола (като пари)
Все пак колата е твоя но помисли :mhihi: това нее c16nz мотор тук грешките са фатални .
Мнението беше редактирано от bat van: 02 юли 2009 - 11:42
Отговори

bili4652 снимка bili4652 06 август 2009 - 17:19

Аз моя ремък съм го сменял сам с един приятел и процедурата е почти същата да наистена мотора трябва да се повдигне малко и разбира се че ако нямаш познания много за тази работа по хубаво е да не се рискува. За това колега съм съгласен с тебе че с това шега не бива!
Мнението беше редактирано от siegfrid: 06 август 2009 - 17:21
Причина за редактиране:: Цитат на предхождащо мнение е излишен !
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg