Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

Corsa D easytronic

Ned. снимка Ned. 20 януари 2020 - 20:32

Здравейте колеги.Имам опел корса D easytronic.проблемът е следния:
При смяна на предавките колата сенфорсира и превключва на по висока скорост,при слизане на по ниска няма проблем! Прави го и при ръчно сменяне на скоростите.
Някой имал ли е същият проблем?
Благодаря...
Отговори

помагащ снимка помагащ 21 януари 2020 - 21:33

 Ned., на 20 януари 2020 - 20:32, каза:

Здравейте колеги.Имам опел корса D easytronic.проблемът е следния:
При смяна на предавките колата сенфорсира и превключва на по висока скорост,при слизане на по ниска няма проблем! Прави го и при ръчно сменяне на скоростите.
Някой имал ли е същият проблем?
Благодаря...



На всеки 30000 се прави адаптация на съединителя а ти сигурно не си я карал за тази процедура отделно е хубаво на всееки 60000км или 2г да се сменя течността .
Отговори

Ned. снимка Ned. 21 януари 2020 - 22:30

 помагащ, на 21 януари 2020 - 21:33, каза:

На всеки 30000 се прави адаптация на съединителя а ти сигурно не си я карал за тази процедура отделно е хубаво на всееки 60000км или 2г да се сменя течността .

Мерси за отговора колега!
На колата смених целия изитроник,не искаше да превключва скоростите(само на 1 и задна включваше.Закарах я в опел,там ми я адаптираха и сега превключва,но....
Сега е на подемника и ще свалям кутията утре за да видя в какво полужение е съединителя,дано да е от него.В Опел ми казаха,че имало някакъв лагер и най вероятно е от него проблема,ще видим!!!
За първи път се разправям с такъв тип кутии...
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 22 януари 2020 - 09:04

Кутията си е най- обикновена ръчна кутия, но задвижването на избирача и на съединителя е с електродвигатели, закачени за самата кутия. Абе...
Отговори

Ned. снимка Ned. 22 януари 2020 - 14:05

 tisho.74, на 22 януари 2020 - 09:04, каза:

Кутията си е най- обикновена ръчна кутия, но задвижването на избирача и на съединителя е с електродвигатели, закачени за самата кутия. Абе...

Да да,сега свалих кутията и вс.е ОК притискател,феродов,бимаса и лагер са ОК.
Вече съм в някаква дилема.
Отговори

помагащ снимка помагащ 22 януари 2020 - 19:54

 Ned., на 21 януари 2020 - 22:30, каза:

Мерси за отговора колега!
На колата смених целия изитроник,не искаше да превключва скоростите(само на 1 и задна включваше.Закарах я в опел,там ми я адаптираха и сега превключва,но....
Сега е на подемника и ще свалям кутията утре за да видя в какво полужение е съединителя,дано да е от него.В Опел ми казаха,че имало някакъв лагер и най вероятно е от него проблема,ще видим!!!
За първи път се разправям с такъв тип кутии...

защо сваляш кутията в диагн лист има параметър за дебелината на диска и под ххмм спира да работи
Отговори

Ned. снимка Ned. 22 януари 2020 - 20:22

 помагащ, на 22 януари 2020 - 19:54, каза:

защо сваляш кутията в диагн лист има параметър за дебелината на диска и под ххмм спира да работи

Защото в Опел механика ми каза,че лагера може да е събрал мръсотия и от там да боксува или преплъзва съединителя.За това я свалих да видя какво е полужението.На пръв поглед вс.е ОК. ще видя какво ще правя,но големи ядове с тая кутия.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg