Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Информация за конкретни части за OPEL

Масло LIQUI MOLY?

TRAP снимка TRAP 21 февруари 2009 - 13:35

Значи днес смених маслото на Астрата с LIQUI MOLY MOS2 - LEICHTLAUF 15 W-40 HD с някаква молибденова добавка.Но ми направи голяма впечатление че цвета му е много тъмен като а не е бистро и светло.Нормално ли е за това масло?
Отговори

Рошко снимка Рошко 21 февруари 2009 - 13:45

 TRAP, на 21 Feb 2009, 01:35 PM, каза:

Значи днес смених маслото на Астрата с LIQUI MOLY MOS2 - LEICHTLAUF 15 W-40 HD с някаква молибденова добавка.Но ми направи голяма впечатление че цвета му е много тъмен като а не е бистро и светло.Нормално ли е за това масло?

Нормално е, да. Цветът е такъв именно заради Молибдена вътре. Тиграта също я карах с такова - цвета е гарфитено сив и мирише гадно. Това си му е нормалното състояние, колега. :icon_razz2:
Отговори

TRAP снимка TRAP 21 февруари 2009 - 13:47

Благодаря за отговора вече съм спокоен.
Някой да каже какви са му впечатленията от това масло?
Мнението беше редактирано от TRAP: 21 февруари 2009 - 14:27
Отговори

svetlio1000 снимка svetlio1000 21 февруари 2009 - 15:41

маслото е добро колега особено за палене когато колата е студена,казват че има графит които полепва по частите и има по малко износване на мотора аз личнo не съм с такова масло но повечето ми приятели карат с такова и са много доволни
Отговори

Jasper80 снимка Jasper80 21 февруари 2009 - 18:09

Здравей колега това масло което си сложил е т.н. графитно масло на Лики Моли.Поне така му викат на разговорен език и го дават уж като най доброто за :mhihi: 'лите.Аз лично следващият път ще си взема такова да видим дали е наистина толкоз добро колкото казват.
П.П. С :icon_razz2: Jasper80.
Отговори

Rumkata снимка Rumkata 21 февруари 2009 - 18:26

Имах познати, които караха с такова и хич не са доволни
Мнението беше редактирано от Rumkata: 21 февруари 2009 - 18:28
Отговори

Рошко снимка Рошко 21 февруари 2009 - 18:36

 Rumkata, на 21 Feb 2009, 06:26 PM, каза:

Имах познати, които караха с такова и хич не са доволни

Би ли споделил в какво точно се състоеше "недоволството" им....? Много ми е любопитно когато някой каже "Т'ва масло е мно'о добро, мно'о съм доволен" или пък "Изобщо не съм доволен от това масло"... Каква разлика аджеба усеща крайния потребител от една марка масло до друго (освен когато го е ползвал в продължение на доста километри и двигателят се е скапал) :icon_razz2:
Отговори

aan_astra снимка aan_astra 21 февруари 2009 - 18:46

И аз карам с масло LIQUI MOLY и съм супер доволен , много по добро е от GM-ското . Карал съм и със ЛЕМФЬОРДЕР също много добро масло , но със LIQUI MOLY при голям студ съмо в началото притракват повдигачите , докато с други масла притракват поне 5 минути.
Отговори

IvailoM снимка IvailoM 21 февруари 2009 - 18:51

 aan_astra, на 21 Feb 2009, 06:46 PM, каза:

И аз карам с масло LIQUI MOLY и съм супер доволен , много по добро е от GM-ското . Карал съм и със ЛЕМФЬОРДЕР също много добро масло , но със LIQUI MOLY при голям студ съмо в началото притракват повдигачите , докато с други масла притракват поне 5 минути.


Това си от повдигачите,вервай ми :icon_razz2: LIQUI MOLY има добавка,която само замазва положението временно
Мнението беше редактирано от IvailoM: 21 февруари 2009 - 18:52
Отговори

Rumkata снимка Rumkata 21 февруари 2009 - 18:59

 Auris 1.6 vvt-i, на 21 Feb 2009, 06:36 PM, каза:

Би ли споделил в какво точно се състоеше "недоволството" им....? Много ми е любопитно когато някой каже "Т'ва масло е мно'о добро, мно'о съм доволен" или пък "Изобщо не съм доволен от това масло"... Каква разлика аджеба усеща крайния потребител от една марка масло до друго (освен когато го е ползвал в продължение на доста километри и двигателят се е скапал) :icon_razz2:



Колегата е споменал вече от какво не е доволен( чукат подвигачите)? Това е един от малките проблеми. Моя познат кара рено ( уж такова ми предписват по книга), но той сам каза, че е пълен ташак, защото като минава шипка колата си върви на около 100 градуса- почти. Тогава като пусне на свободна и лампичката му взема да премигва( за малсото) оборотите са около 850- нормални за празен ход. Това се надявам да ти говори, че като загрее хубаво не са му добри качествата. А лятото там няма как да не вървиш толкова градуса!!!

след това той взе да си кара с шел и никакви ядове. Аз карам с Валволин също нямам такива проблеми, а лятото просто там няма как да не вдигнеш 100 градуса.
Мнението беше редактирано от Rumkata: 21 февруари 2009 - 19:00
Отговори

Rumkata снимка Rumkata 21 февруари 2009 - 20:23

нещо май спрях да чувам отзиви за него :icon_razz2:

Просто това е една реалност, която съм я преживял.
Отговори

fanatic снимка fanatic 21 февруари 2009 - 21:27

Ами аз много карах с това масло. Вносителят ми беше познат и като се прибираше от Улм все минаваше през мен. Маслото си е хубаво само има едно условие- да е оригинално, че и на него има доста ментета. Добавките им също не са лоши.

Колкото до това, че чукали повдигачите, ми предпоследното, заради което чукат е маслото пък да ти кажа.

А и да продължава да слага Шел значи наистина е уцелил. :icon_razz2:


Маслото си е много читаво.....
Отговори

exon снимка exon 21 февруари 2009 - 22:42

Маслото е много добро,не се притесняваи за качествата му.Една реплика към колегата които каза че за Реното по книжка давали такова масло-в грешка си!Единствено масло което препоръчват от завода Рено е ЕЛФ,нищо друго.Liqui Moly с молибдена ми направи впечатление че при първото зареждане на колата с него,след около 1000км нивото беше спаднало почти до минимума(при положение че е било малко над средата),след доливане на около 0.5л до края на пробега не мръдна и милиметър надолу.Предполагам че направи някакъв филм по детаилите в мотора и след това никакви ядове на тема масло.Вектра А C16NZ я карах над 10 смени с това масло,Калибра C20NE я карах 15хил км с него.В момента на Омегата съм с Kutenkoler,и горе долу се прадставя добре.
Отговори

siegfrid снимка siegfrid 21 февруари 2009 - 22:57

Ето малко по темата от един друг форум
ЦЪК
Отговори

siegfrid снимка siegfrid 21 февруари 2009 - 23:21

След около 2 часа ровене из интернет-пространството срещнах над 80-85% хвалебствени мнениея по адрес на въпросното масло и доста по-малко разочаровани - поне за мен попаднали на неистинки екземпляри... И без това съвсем скоро ми предстои смяна, та и аз се замислям дали да не изпробвам качеството му...

Още седмица-две четене и ще избирам :icon_razz2:
Отговори

tonkata92 снимка tonkata92 21 февруари 2009 - 23:30

Маслото като цяло е хубаво, стига да е оригинално, имам впечатления за 5W40 с молибден, използвах такова за служебните Вектри, които бяха "масларки", но на износен двигател маслото едва ли може да оправи нещата.
Отговори

Rumkata снимка Rumkata 21 февруари 2009 - 23:34

 хибридния, на 21 Feb 2009, 08:30 PM, каза:

Купувам гарнитура на ЕГР клапана за X20XEV ( мисля че е вакуумен) и гарнитура за стъпковото моторче за същия двигател. Или може инфо откъде да си ги купя?
Инфо на телефон 0896524498



 siegfrid, на 21 Feb 2009, 11:21 PM, каза:

След около 2 часа ровене из интернет-пространството срещнах над 80-85% хвалебствени мнениея по адрес на въпросното масло и доста по-малко разочаровани - поне за мен попаднали на неистинки екземпляри... И без това съвсем скоро ми предстои смяна, та и аз се замислям дали да не изпробвам качеството му...

Още седмица-две четене и ще избирам :a049:


Колеги аз не искам да ви препоръчвам какво масло да си слагате на колите. Аз си изказвам мнение по въпроса и на човек който кара веднъж с него.


Аз неказвам, че маслото е супер кофти, но от маршрута през, които съм минавал( ШИПКА) и моя приятел също го е минавал през него и то по няколко пъти на месец- просто това няма да си го сипя в колата.

Коментара е много прост- на 100 градуса, като си губи вискозитета за какво ми е ????? Доста често лятото минавам шипка и немога да си позвлоля такова нещо.

ПАК ПОВТАРЯМ НЕИСКАМ ДА СЕ СЪОБРАЗЯВАТЕ С МОЕТО МНЕНИЕ :icon_razz2: Аз споделям самата истина. Ако това беше се случило с ШЕЛ или ВАЛВОЛИН също щях да съм против тях, защото наистина, че лятото там е ужас да караш. Просто колата ти върви около 15км на почти 100 градуса, а с масло, което му се губи вискозитета накъде :mhihi:
Мнението беше редактирано от Rumkata: 21 февруари 2009 - 23:35
Отговори

siegfrid снимка siegfrid 21 февруари 2009 - 23:36

Точно това е странното - огромен процент от хората казват, че е ОК, а доста, доста по-малко се оплакват от същия проблем :icon_razz2:

ПП ето едно бг сайтче, посветено на фирмата ЦЪК
ПП2 Ето и ЦЕНОВА ЛИСТА, за тези, които се чудят какви са цените на Маслото и добавките LIQUI MOLY
Мнението беше редактирано от siegfrid: 21 февруари 2009 - 23:40
Отговори

Rumkata снимка Rumkata 21 февруари 2009 - 23:39

 siegfrid, на 21 Feb 2009, 11:36 PM, каза:

Точно това е странното - огромен процент от хората казват, че е ОК, а доста, доста по-малко се оплакват от същия проблем :icon_razz2:

ПП ето едно бг сайтче, посветено на фирмата ЦЪК



няма смисъл да ми ги пускаш тези сайтове!!!! такова няма да си сложа!!! колегите от форума да си слагат каквото искат!!!

По самия проход се кара на дълга втора и трета
Мнението беше редактирано от Rumkata: 21 февруари 2009 - 23:40
Отговори

tonkata92 снимка tonkata92 21 февруари 2009 - 23:39

 Rumkata, на 21 Feb 2009, 11:34 PM, каза:

Колеги аз не искам да ви препоръчвам какво масло да си слагате на колите. Аз си изказвам мнение по въпроса и на човек който кара веднъж с него.


Аз неказвам, че маслото е супер кофти, но от маршрута през, които съм минавал( ШИПКА) и моя приятел също го е минавал през него и то по няколко пъти на месец- просто това няма да си го сипя в колата.

Коментара е много прост- на 100 градуса, като си губи вискозитета за какво ми е ????? Доста често лятото минавам шипка и немога да си позвлоля такова нещо.

ПАК ПОВТАРЯМ НЕИСКАМ ДА СЕ СЪОБРАЗЯВАТЕ С МОЕТО МНЕНИЕ :icon_razz2: Аз споделям самата истина. Ако това беше се случило с ШЕЛ или ВАЛВОЛИН също щях да съм против тях, защото наистина, че лятото там е ужас да караш. Просто колата ти върви около 15км на почти 100 градуса, а с масло, което му се губи вискозитета накъде :mhihi:


Съгласен съм с теб колега, аз карам с GM 10W40 повече от 60000км и не съм имал никакъв проблем досега.Нямам намерение да го сменям, просто изказвам мнение за Лики Моли.Всеки сам избира какво масло да си сипе в мотора.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg