Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Общо за интериора,купето и екстериора на нашите Опели

Тема за мистериозни бутончета и копчета

Samo снимка Samo 15 април 2011 - 13:31

 SPD, на 15 април 2011 - 13:20, каза:

Първата букса ми прилича точно на такава за казанчето за антифриза (за датчика), ако имаш MID. Днес правех интервенция по моята кола и буксата е абсолютно същата... До колкото помня от снимките в темата, ти май си с TID и затова буксата сигурно стой свободна. А второто не знам

с МИД съм и имам датчик за нивото на охладителната течност който си работи.
Отговори

SPD снимка SPD 15 април 2011 - 14:03

Странно моя е същия, а имам само един такъв...
Отговори

Владко снимка Владко 19 май 2011 - 23:56

Доста, след като е питал колегата но- аз бих заложил за датчик външна температура
Отговори

SPD снимка SPD 20 май 2011 - 07:33

Все пак след като колегата има МИД и му работи, не би трябвало да е изключен.. Може би е за някой датчик, който не е пуснат в употреба :)
Отговори

Samo снимка Samo 20 май 2011 - 08:41

Чудя се дали не може да е нешо по алармената инсталация?
Отговори

Jack Daniel снимка Jack Daniel 28 юни 2011 - 08:08

 Jelev, на 22 февруари 2009 - 20:34, каза:

мойта астра няма фабрична аларма, обаче пак като заключа от шофиорската врата и немога да отключа от другата, що се получава така? а като заключа от пасажерската врата мога и от шофиорската да откюча...?


Много е вероятно да е изгоряло двигателчето за централно заключване на шофьорската врата.
Отговори

RaGe снимка RaGe 19 септември 2011 - 19:27

здравеите на всички иам един вапрос и незнам дали е за тази тем значи неска си зех астрата и незнам от каде да рестартирам километрите става вапрос за астра Г
Отговори

Vectra Rulzz снимка Vectra Rulzz 19 септември 2011 - 20:40

Ако говориш за дневния брояч той се нулира с малкото черно копче,което е на самият километраж.ако искаш целия километраж да върнеш/занулиш тогава ти трябва човек, който разбира и има необходимата апаратура.
Отговори

RaGe снимка RaGe 19 септември 2011 - 20:43

оправих се то трябвало да го задаржа не да го напавам да го натискам :naughtynono: ся слязох да колата да пробвам с задържане и оп стана :20ashley_results:
Мнението беше редактирано от RaGe: 19 септември 2011 - 20:51
Отговори

Гостalex_alex_* 03 февруари 2012 - 12:36

Здравейте !!
Имам следния проблем.Колата ми е опел вектра В 2000 г. и се води cdx ,но всякаш някои бутони или копчета да ги нарека или не функционират или аз немога да ги разбера!
Значи основно питането ми е за втори ЕСО бутон,който е в дясно от радио-касетофона,т.е. най-отгоре е бутона за подгряване на седалките,под този има един който е ТС и най-отдолу е този втори ЕСО бутон.Неричам го втори защото на основната хоризонтална линия над радио-касетофона си има още един ЕСО ,който си работи нормално ,нищо ,че като го натисна не му светва лампата ,но доколкото разбрах по форума явно е изгоряла тази лампичка.Но този втори ,който се намира най-отдолу,ЕСО бутон изобщо май не функционира.Та въпроса ми е дали изобщо трябва да работи този бутон,тъй като и на него има лампичка ,която не свети ,или просто е сложен там като резервен вариант!!
И другият ми въпрос е този бутон ,който е отбелязан като ТС ,най-вероятно тракшън контрол изобщо за какво служи.Натискам го и него никакво реагиране,нито свети ,нито по време на движение се получава нещо нито при престой.И все пак как действа този бутон ,при натиск трябва ли да светне нещо или трябвали да се усети нещо по колата..Тъй като при мен нищо не мога да усетя...Благодарим ви много!
Отговори

martin_kolev снимка martin_kolev 03 февруари 2012 - 13:54

 alex_alex, на 03 февруари 2012 - 12:36, каза:

Здравейте !!

Колега, втория ЕКО бутон е сложен там допълнително от предния собственик.Най-вероятно е имал такъв резервен и е извадил пластмасовата капачка и на нейно място е сложил ЕКО бутона.Подгревите работят ли, да не се окаже, че и там предния е извадил капачките и е сложил бутони за подгрев на тяхно място :).А иначе ТС бутона, би трябвало да активира/деактивира тракшън контрол системата.Като натиснеш бутона, трябва да светне.Да тестваш може като от място се помъчиш да потеглиш рязко в снега, ако ти работи TC коректно няма да забуксуваш.
Мнението беше редактирано от martin_kolev: 03 февруари 2012 - 13:54
Отговори

Гостalex_alex_* 03 февруари 2012 - 14:48

 martin_kolev, на 03 февруари 2012 - 13:54, каза:

Колега, втория ЕКО бутон е сложен там допълнително от предния собственик.Най-вероятно е имал такъв резервен и е извадил пластмасовата капачка и на нейно място е сложил ЕКО бутона.Подгревите работят ли, да не се окаже, че и там предния е извадил капачките и е сложил бутони за подгрев на тяхно място :).А иначе ТС бутона, би трябвало да активира/деактивира тракшън контрол системата.Като натиснеш бутона, трябва да светне.Да тестваш може като от място се помъчиш да потеглиш рязко в снега, ако ти работи TC коректно няма да забуксуваш.

Подгревите работят и като се включат подгряват седалките!Този втори ЕСО най-вероятно е сложен като допълнително копче както казвате и вие и затова не работи.Пък и няма логика за какво може да служи втори такъв бутон. А отностно ТС бутона точно това исках да ви обясня ,че натискам го и при потегляне колата боксува.Спирам колата натискам го втори път тръгвам колата пак забоксува. Затова искам да кажа ,че нищо не усещам дали се задейства или не..Само веднъж миналия път през вечерта го натискам и много слабо светнаха червено самите надписи на бутона и това беше.И от тогава насам мъча се, натискам го и зобщо не светва.Та да не би да има определн момент на задействане или просто системата не работи.И ако не работи къде може да е причината, каде да потърся повредата....
Отговори

Vectra Rulzz снимка Vectra Rulzz 03 февруари 2012 - 15:47

Колега вторият бутон Еко е сложен допълнително. оригинално там има капаче. относно Тракшън контрола кажи с какъв мотор е Вектрата, та да ти кажем имаш ли фабрично ТС или не.
Отговори

Гостalex_alex_* 03 февруари 2012 - 16:30

 Vectra Rulzz, на 03 февруари 2012 - 15:47, каза:

Колега вторият бутон Еко е сложен допълнително. оригинално там има капаче. относно Тракшън контрола кажи с какъв мотор е Вектрата, та да ти кажем имаш ли фабрично ТС или не.

Модела е Vectra B CDX -2000 DTI (101 конски сили) -1999г.фейслифт!Незнам как го водят още юбилеен модел 100г опел!!!
Мнението беше редактирано от alex_alex: 03 февруари 2012 - 16:42
Отговори

Vectra Rulzz снимка Vectra Rulzz 03 февруари 2012 - 16:40

Фабрично Вектра с такъв двигател няма ТС,затова и не усещаш разлика с натискане на бутона.При Вектра Б тръкшъна работи постоянно и при пробуксуване се задейства и светва лампичка ТС на таблото.
Мнението беше редактирано от Vectra Rulzz: 03 февруари 2012 - 16:45
Отговори

Гостalex_alex_* 03 февруари 2012 - 16:49

 Vectra Rulzz, на 03 февруари 2012 - 16:40, каза:

Фабрично Вектра с такъв двигател няма ТС,затова и не усещаш разлика с натискане на бутона.При Вектра Б тръкшъна работи постоянно и при пробуксуване се задейства и светва лампичка ТС на таблото.

А има го и този момент значи съм пробвал и горе съм споменавал ,че веднъж при натискането на бутона надписите светнаха в червено,т.е.самият бутон светна.Пробвал съм и натиснах по продължително самият бутон без да го пусна и на таблото светна тази оранжевата лампа ,как го водят още аварийната лампа.И според мен ако нямам никаква връзка защо светва тази лампа на таблото и аз незнам .....
Отговори

Vectra Rulzz снимка Vectra Rulzz 03 февруари 2012 - 16:54

Вектра 101к.с Дизел няма ТС, но може предишния собсвеник да си е поръчал, или да си е сложил допълнително. Ако имаш тракшън контрол без натискане на бутона той трябва да работи (от бутона се изключва)и при буксуване да се включва автоматично. лампичката на таблото е жълта с надпис ТС и светва само като се задейства тракшъна т.е като буксуваш.
Пробвай сега в снега да буксуваш с натиснато и с ненатиснато копче и ще видиш дали имаш ТС.
Мнението беше редактирано от Vectra Rulzz: 03 февруари 2012 - 16:58
Отговори

Гостalex_alex_* 03 февруари 2012 - 17:26

 Vectra Rulzz, на 03 февруари 2012 - 16:54, каза:

Вектра 101к.с Дизел няма ТС, но може предишния собсвеник да си е поръчал, или да си е сложил допълнително. Ако имаш тракшън контрол без натискане на бутона той трябва да работи (от бутона се изключва)и при буксуване да се включва автоматично. лампичката на таблото е жълта с надпис ТС и светва само като се задейства тракшъна т.е като буксуваш.
Пробвай сега в снега да буксуваш с натиснато и с ненатиснато копче и ще видиш дали имаш ТС.

Ще я пробвам и ще ви кажа резултата!
Отговори

Гостalex_alex_* 04 февруари 2012 - 08:50

 alex_alex, на 03 февруари 2012 - 17:26, каза:

Ще я пробвам и ще ви кажа резултата!

Значи снощи пробвах този бутон на ТС и резултата е следния:
при натискането на ТС бутона се усеща как оборотите на колата намалят,т.е. всякаш плават оборотите на двигателя...
А другият момент натискам ТС бутона ,задържам го около 3-4 секунди натиснат и на таблото светва сервизната лампа или как се нарича тази квадратита оранжева лампа..и след като го пусна бутона и тази лампа на таблото изгасва.Но и при двата случая при натиснат бутон ,при задържан натиснат бутон колата си буксува при потегляне с повечко газ на този сняг.И сега се чудя дали имам тракшън контрол или не и ако имам дали работи или не и ако не работи къде може да е причината,тъй като щом го натисна променя оборотите на двигателя и при задържане след като го натисна светва тази сервизната лампа на таблото ме кара да мисля че този бутон не е сложен само ей така а има нещо свързано към нея..Ако наистина ми дадете идея какво да правя ще съм ви благодарен...Интерес наистината не колкото да имам тази функция от колкото ме дразни ,че там има нещо което искам да знам дали работи или не или пък изобщо няма нищо под този бутон....
Мнението беше редактирано от alex_alex: 04 февруари 2012 - 08:58
Отговори

Гостalex_alex_* 06 февруари 2012 - 21:45

 alex_alex, на 04 февруари 2012 - 08:50, каза:

Значи снощи пробвах този бутон на ТС и резултата е следния:
при натискането на ТС бутона се усеща как оборотите на колата намалят,т.е. всякаш плават оборотите на двигателя...
А другият момент натискам ТС бутона ,задържам го около 3-4 секунди натиснат и на таблото светва сервизната лампа или как се нарича тази квадратита оранжева лампа..и след като го пусна бутона и тази лампа на таблото изгасва.Но и при двата случая при натиснат бутон ,при задържан натиснат бутон колата си буксува при потегляне с повечко газ на този сняг.И сега се чудя дали имам тракшън контрол или не и ако имам дали работи или не и ако не работи къде може да е причината,тъй като щом го натисна променя оборотите на двигателя и при задържане след като го натисна светва тази сервизната лампа на таблото ме кара да мисля че този бутон не е сложен само ей така а има нещо свързано към нея..Ако наистина ми дадете идея какво да правя ще съм ви благодарен...Интерес наистината не колкото да имам тази функция от колкото ме дразни ,че там има нещо което искам да знам дали работи или не или пък изобщо няма нищо под този бутон....

Колеги дали някой от вас ще даде мнението си за гореспоменатия проблем относно ТС бутона,ако има такива ще съм им много благодарен.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg