Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Силов Тунинг

Бутала 20ne- 20seh

StunyGT снимка StunyGT 04 април 2005 - 21:41

Значи немците са болните мозъци ?????? мухахахахахахаха
Отговори

Moonlord снимка Moonlord 04 април 2005 - 22:10

StunyGT, на Apr 4 2005, 09:41 PM, каза:

Значи немците са болните мозъци ?????? мухахахахахахаха

Аз не разбирам особено много... може да съм изръсил и простотия, но по това, което съм чувал 0,5 е макс :thu:
Отговори

kelesha снимка kelesha 13 април 2005 - 18:29

Мухахахахахахахахаахах технологията "фреза глава" е наистина най разпространената тунинг мания из БГ(бързо и ефтино е все пак :D), така колата стааала мноооооооооо яка и мноо варяла и сичко :thu: . В интерес на истината обаче при големия едновалов мотор на Опел или пък при двуваловия, навсякъде пише че до 1мм няма проблем. Аз лично обаче знам поне 4 C20NE-та шлайфани около милиметър и нито едно не върви както си е вървало преди това, а именно долу горе добре, всички вървят по зле и постоянно духат я гарнитури я пробиват буталата :) Ако едно такова "пилене" се съчетае обаче с замерване с подходящо оборудване на подходящите величини, то от това наистина може да излезе добра работа, разбира се трябват и "настройки" които най вече се постигат софтуерно т.е чип-осано :) Само едно кирливо шлайфане на глава обаче винаги води до по кофти резултат, това е тествано и проверено многократно ;)
Отговори

Batzoro снимка Batzoro 14 април 2005 - 07:26

kelesha, на Apr 13 2005, 06:29 PM, каза:

Мухахахахахахахахаахах технологията "фреза глава" е наистина най разпространената тунинг мания из БГ(бързо и ефтино е все пак :D), така колата стааала мноооооооооо яка и мноо варяла и сичко :thu: . В интерес на истината обаче при големия едновалов мотор на Опел или пък при двуваловия, навсякъде пише че до 1мм няма проблем. Аз лично обаче знам поне 4 C20NE-та шлайфани около милиметър и нито едно не върви както си е вървало преди това, а именно долу горе добре, всички вървят по зле и постоянно духат я гарнитури я пробиват буталата :) Ако едно такова "пилене" се съчетае обаче с замерване с подходящо оборудване на подходящите величини, то от това наистина може да излезе добра работа, разбира се трябват и "настройки" които най вече се постигат софтуерно т.е чип-осано :) Само едно кирливо шлайфане на глава обаче винаги води до по кофти резултат, това е тествано и проверено многократно ;)

А за смяна на буталата какво ще кажеш???
Главата не бих я пипал ;)
Отговори

kelesha снимка kelesha 14 април 2005 - 08:50

Batzoro, на Apr 14 2005, 07:26 AM, каза:

.......А за смяна на буталата какво ще кажеш???
Главата не бих я пипал ;)

Ами кво да ти кажа, първо сметни колко ше ти излезе всичко(бутала,нови сегменти,гернитури, може би лагери ако твоите са зле а като ги отвориш е добре да се сменят......и така), после го приравни към цената на един добър разпределителен вал и готово, ако разликата е 100-150лв взимай вала и не са чуди все пак там разликата която ще се получи като мощност и момент ще е мноо по голяма от колкото да сложиш другите бутала за по голямата степен на сгъстяване. Ако пък обаче имаш от де да земеш такива бутала без лев и имаш кой да ти напрай всичко без да плащаш, пробвай, мисълта ми е че ако ще се дават пари по добре да се дадат за неща които са доказани а не за "уйдурми"....... ;)
Отговори

StunyGT снимка StunyGT 14 април 2005 - 18:21

Цитат

kelesha - Apr 13 2005, 06:29 PМ
Мухахахахахахахахаахах технологията "фреза глава" е наистина най разпространената тунинг мания из БГ(бързо и ефтино е все пак icon_biggrin.gif), така колата стааала мноооооооооо яка и мноо варяла и сичко lol.gif . В интерес на истината обаче при големия едновалов мотор на Опел или пък при двуваловия, навсякъде пише че до 1мм няма проблем. Аз лично обаче знам поне 4 C20NE-та шлайфани около милиметър и нито едно не върви както си е вървало преди това, а именно долу горе добре, всички вървят по зле и постоянно духат я гарнитури я пробиват буталата icon_smile.gif Ако едно такова "пилене" се съчетае обаче с замерване с подходящо оборудване на подходящите величини, то от това наистина може да излезе добра работа, разбира се трябват и "настройки" които най вече се постигат софтуерно т.е чип-осано icon_smile.gif Само едно кирливо шлайфане на глава обаче винаги води до по кофти резултат, това е тествано и проверено многократно icon_wink.gif


:thu:
Доста истина както обикновенно но за да се прави нещо предварително требе да се помисли кво и как и защо. Те немците са го правили това с размяната на буталата както иска да направи евентуално колегата "Batzoro" и са шлайфали главата с 0,7мм и са подигнали степента на сгъстяване на 10,5 и други механични подобрения и са искарали 148коня мерени на Диното. А тва че кой чул не доразбрал почва да пили глави и след това много вървели е много голяма рядкост че не се сещат че им требе и нещо друго.... :thu:

ПП. Та както казват хората "КОЗАТА СИ ИСКА ПРЪЧ"
а за някой тунинг маняци "ВИДЯЛА ЖАБАТА ЧЕ ПОДКОВАВАТ КОНЯ И ТЯ СЕ НАРЕДИЛА. :o
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg